Zdravo žijem a nechudnem. Kde je problem?

Príspevok v téme: Zdravo žijem a nechudnem. Kde je problem?
lulu1111

ahojte. môj problém spočíva v tom, že vôbec nechudnem. sladkosti nejem vobec, lebo mam intoleranciu laktozy a take bezlaktozove sa nedaju ani zohnať, mliečne vyrobky tiež nejem kvôli intolerancii, snažim sa čo najviac vynechať bielu muku, jem iba celozrnny a viaczrnny chleba, a to len 2 krajce na raňajky, obed väčšinou len nejaka zeleninova polievka, alebo udusena ryba, či tuniak a vždy kvantum zeleniny, na raňajky, k obedu aj na večeru. ovocie iba sem-tam a to jablka, marhule, ale len do 15.00, večera niečo uplne lahke pred 6 a potom koniec. pijem bilinkove čaje a vodu. žiaden alkohol, sladene napoje.. nejem ani zemiaky ani ryžu, len vynimočne a mäso iba kuracie.. no aj tak vaha nejde dole. kde može byť problem? :( beriem aj vlakninu a probiotika..

stelas123

Mala som rovnaký problém. Pred polrokom som schudla 10kíl, a napriek dodržiavaniu diéty a pravidelným tréningom vo fitku mi váha zamrzla. Kamoška mi odporučila chilli tabletky. Najskôr som bola skeptická, ale na stránke -odkaz odstránený- som objavila zľavu 25%, tak som sa rozhodla, vyskúšať aj túto možnosť. Po mesiaci a pol 12kg dole!!!!!! (a to boli Vianoce). Občas si treba pomôcť a zbytočne sa netrápiť ;)

RaMes

Máš veľmi pomalý metabolizmus. Tvoj neustály nízky príjem energie ti spomalil metabolizmus. Začni viac jesť. Zrýchli metabolizmus. Časom sa ti bude aj ľahšie športovať, budeš vitálnejšia a spokojnejšia. Zo začiarku možno niečo priberieš, ale nskôr to pojde dolu, keď sa metabolizmus opäť nakopne. Iná cesta nie je. Ja by som ti odporučil posilňovať. Vybuduješ svalový základ, ktorý ti zrýchli a udrží rýchly tvoj metabolizmus.

lienka_1

skús nejaký šport pri ktorom sa poriadne zapotíš napr. spinning a viac krát do týždňa ak sa ti dá. Lebo strava vyzerá byť ukážková. Držím palce.

Larrra

no ja sa tiez zdravo stravujem, nejem sladke, mastne, vyprazane, na ranajky zvycajne bielu aktiviu, ovsene vlocky a ovocie, na obed chude maso a zeleninu, vecer nieco lahke, a v priebehu dna par kuskov ovocia, chodievam behat, cvicim, teraz uz mesiac v kuse kazdy den behavam tak cca 30 min a potom cvicim 45min, obcas namiesto toho idem korculovat 14km a vobec nechudnem,mojim problemom su stehna a zadok, proste nikdy z nich nemozem schudnut a strasne by som chcela

krvna skup.

SKUUUS SI VYBERAT POTRAVINY PODLA KRVNYYYCH SKUPIN,JA BANANY UZ NEJEM (uplne minimum),LEBO OD NICH PRIBERAAM.

vitavi

Laura, skús nahradiť mliečne výrobky trochou strukovín a občas malým kúskom ryby. Bielkoviny nepreháňaj.

Mlieko a mliečne výrobky obsahujú veľa nevhodného tuku, ktorý zanáša telo a veľa bielkovín, ktoré sú stavebnou jednotkou - budujú telo. K tomu sa pridáva v procese výroby cukor a ovocie alebo veľa soli.
Samotné mlieko obsahuje jednoduchý cukor - laktózu, ktorá nechutí tak sladko ako ostatné jednoduché cukry.

Tuky jedz vo vhodnej forme - zo semien alebo panenský olej v minimálnom množstve.

Laura93

lulu potesím ta, niesi sama...ani mne sa nedaré schudnút ani gram...tiez sa stravujem zdravo, ziadne sladkosti, ziadne mastné tazké jedlá, vela ovocia, zeleniny, vlákniny, mliec. výrobkov a tak...

3-4 krát chodím na korcule 60min.
kazdy druhy den chodím zo psom na hodinové prechadzky a pri tom si aj zabehám

pocítam si aj kalorie, denne zjem okolo tych 7000 KJ..cize málo to fakt nieje, na to ze este mam aj dost pohybu

moja vyska je 166 cm a vaha 53 kg

uz pol roka sa snazím schunut tie 3 kg a nic..neviem kde je problem

lulu1111

moja váha je teraz okolo 52 kg a výška 162 cm. možno mi teraz budete písať, že pri tejto váhe a výške je to normálna hmotnosť :/ ale necítim sa takto dobre, mam fakt šunky :D najviac problemové partie su brucho a nohy. a celkovo vôbec nevyzerám chudo. aspoň 5 kg by mohlo isť dole. jedalniček som si upravila hlavne kvôli zdravotným dôvodom ale dufala som, že sa mi zníži aj hmotnosť. a pohybujem sa. chodim na bicykel, denne brušaky a drepy. a doma je stále niečo robiť, tak aj tam som v pohybe. neviem prečo to nejde dole :/