Zdravo žijem a nechudnem. Kde je problem?

Príspevok v téme: Zdravo žijem a nechudnem. Kde je problem?
lulu1111

ahojte. môj problém spočíva v tom, že vôbec nechudnem. sladkosti nejem vobec, lebo mam intoleranciu laktozy a take bezlaktozove sa nedaju ani zohnať, mliečne vyrobky tiež nejem kvôli intolerancii, snažim sa čo najviac vynechať bielu muku, jem iba celozrnny a viaczrnny chleba, a to len 2 krajce na raňajky, obed väčšinou len nejaka zeleninova polievka, alebo udusena ryba, či tuniak a vždy kvantum zeleniny, na raňajky, k obedu aj na večeru. ovocie iba sem-tam a to jablka, marhule, ale len do 15.00, večera niečo uplne lahke pred 6 a potom koniec. pijem bilinkove čaje a vodu. žiaden alkohol, sladene napoje.. nejem ani zemiaky ani ryžu, len vynimočne a mäso iba kuracie.. no aj tak vaha nejde dole. kde može byť problem? :( beriem aj vlakninu a probiotika..

jedulka

zkusila by jsem změnu "pohybu", víš, no zkusím jinak.Když byli děti malé, stále jsem byla na nohou a lítala jak hadr na koštěti a nehudla ani deko.Pak jsem si koupila psa, a u nás nešlo nikam chodit než do hor.Když jsem vyšla poprvé ten krpál, myslela jsem si že zdechnu:-)Ale bylo zapotřebí chodit s tím psem a byl to jiný druh pohybu než běžně jsem dělala a kila šla rychle dolů.

laurora

p.d. to, ze modelky nie su hlupe, ze chudnu narazovo hladovkami si myslel ironicky alebo nebodaj vazne? :) A operativny zasah sa spaja aj s chudnutim. Ked clovek vazi okolo 200 kg vtedy je najlepsia kombinacia oboch. V jednoduchosti je krasa to ano. Ale my ludia si zivot zbytocne komplikujeme a na ukor nasej nevedomosti a lenivosti si zapricinujeme dalsie tazkosti a komplikacie.

p.d.

A samozrejme dolezitu ulohu hra genetika. Ak je niekto mravec, nemoze byt slon a naopak.
Podla velmi silny faktor je aj to, ked si clovek nedopraje. Su take povahy. Otras.

p.d.

Keby som bol brutal obezny, tak to radsej budem riesit operativnym zasahom ako chudnutim:) Je to jednoduchsia cesta. A v jednoduchosti je krasa.

p.d.

Ak si niekto mysli, ze srotovanim cohokolvek schudne, tak je na omyle. Veleryby maju kto vie kolko ton a papkaju len tie mini organizmy, plankton.

p.d.

Pre dlhovekost odporucaju napr. Budhisti cvicit denne 15 minut. Vobec sa netreba potrhat.
Ak zijeme v konzumnej spolocnosti, tak sme tym ovplyvneny, mame na vyber strasne haldy jedla, rozne chute. Ak by sme to vsetko vyskusali iba raz, tak by sme nemohli v ziadnom pripade schudnut.
Alebo odporucam one-way-ticket to Africa.

laurora

Presne ako pise odpovedam. Tvoje telo si uklada zasoby, lebo je malo vyzivene a celkovo zatial co si popisala tvoje stravovanie je chatrne, chyba ti dost vitaminov a energeticka hodnota, tuky. Keby si pri takejto strave zacala sportovat bud kardio alebo aj silove cvicenia, tvoje telo by sa velmi rychlo presililo, nevladala by si a nicila by si si lahko klby. Aj ked mas intoleranciu na laktozu, svoj jedalnicek by si mala mat prekonzultovany s lekarom. A to, ze sa takto stravujes, takouto stravou neschudnes nikdy. Ja by som na tvojo mieste napisala do nejakej online poradne nejakej dobrej odbornicke alebo lekarke na spravnu vyzivu.