Dlhodoby vztah bez manzelstva

lilyianka

dúfam, že ak sem zakladateľka témy ešte príde, tak si prečíta všetky komentáre, hlavne tie prvé, kde jej ľudia a teda aj ja radili k téme ..potom sa to tu trošku "zvrtlo" iným smerom .... ale keď mám vyjadriť názor, tak tiež súhlasím s tým čo napísal Hráč ..ale to je celé čo napíšem a ďalej to už nebudem rozoberať ...
ja som k tejto téme chcela dodať ešte jednu vec ... ak sú ľudia spolu vo vzťahu dlhšie, môže sa stať, že tá chvíľa zasnúbenia príde už keď je neskoro .. preto zase netreba otáľať ..napr. ja by som už nečakala 5 či viac rokov na to, kým by sme sa zasnúbili, pretože obaja vieme, že to je dlhá doba a vtedy už chceme mať čosi iné vybudované .... záleží to samozrejme od veku páru a aj od komunikácie ,,, beriem do úvahy aj to, že niektorí sa brať nechcú, povedia si to a tak to aj berú ... ale sú páry, ktoré svadbu chcú, sem tam túto tému načrtnú a tým pádom by aj muž mal vedieť, kedy je ten správny čas, aby to zase neprepískol

wowo1

Neviem ked dvojica zije spolu aspon 3 roky tak sorry, ja osobne si pred takym chalapom necham aj otvorene dvere na wc alebo vyhadzujem vlozku. Tak nechapem preco by som sa s nim mala problem sa na rovinu bavit ci si ho zoberem ci nie, alebo povedat mu koli majetku ze sa nechem delit si ta nevezmem. alebo vezmeme si ta koli dedenie...proste neveim kde sa podela otvorenost.a ak neveim ci ho vlastne chcem tak sa nezente a nevydavajte... jednoducho to musiete vediet na milion percent. a okrem toho to je formalita pre rodinu...a zaveznu prisahu si dat pred svedkami to je super vec a nie je to o majetku ,,ale o prisahe v dobrom a v zlom.....teda aj do dosledkov ...VSETKYCH dosledkov ktore vas napadnu

ta3

Bibiana
len este maly postreh, Ty si sa vydavala po 7 rokoch chodenia a isto si nemala 19

preco pises, ze keby nebola otehotnela s nim, ze by to bolo byvalo s druhym, ja si nemyslim, ze WeWe ho podvadzala, ved pise, ze neznasa klamstvo a neveru a ja jej verim, to on bol ten, co podvadzal

a preco by sa mali vyratat alimenty v case ked ju poziadal o ruku?, ved WeWe zila s nim par rokov, aj ked bez papiera, ale isto sa podielala aj ona na tom, co za spoluzitia on nadobudol

mam pocit, ze WeWe je hrda zena, tvrdo pracuje v dvoch zamestnaniach a od neho prachy neziada, to len my niektore jej navrhujeme (dokonca aj Ty sama), aby od otca vymohla viac (najma ked je z coho vymahat), aby lahsie zivila spolocnu dceru a mohla s nou travit viac casu, tu predsa nejde o WeWe, je to schopna zena, ktora sa vie o seba postarat, tu ide aj o jeho 10 rocnu dceru, mimochodom WeWe sa vobec nestazovala, iba napisala svoj pribeh

pompom

zavisi aj od toho v akom su veku a majetkovom stave aj manzelstvo alebo zivot s duhom maju svoje dve stranky.Pre niekoho v mladej starobe napr 40ke chce len muza na sex ale o svoj majetok sa nebud chciet delit tak nechce manzelstvo lebo necjxe sa delit o svoj majetok ale chce mozno nechat pre deti a seba z peveho manzelstva a meza chce do postelr a vonkajsiu prezentaciu a ako partnera ale nie ako.manzela aby neprisla o svoj matljetok naprilklad.Na druhej strabe mlady bez majeetky jecmudrejsie sa vziat po sebe dedia penziu po druhovu a aj po nom majetok co vyplyva z dedenia manzeliv po sebe.Aj vdovsky dochodok ma.Kazdy kalkuluje vo svoj prospecg to co je pre neho vyhodnejsie.Ak zena xely zivot nepracuje tak je prw nu vyhodnejsie sa vydat aby po muzovi dedila v starobe vdovsky dichodok.Laska je laska a jazdy chce nejak prezit.Snom kazdeho cloveka sa asi zisibasit s milionarkou kt uz ma len zopar dni do konca zivota lol.

jedulka

Bibianka já tě opravdu prosím, nechme toho.A neházej tady čísly jako je 30eur,mojí dceři je 32 let, prožila to samé, u soudu vysoudila na dceru jen tolik " málo" z jeho doložených příjmů.Tvůj argument 30 eur je velmi mylný a zavádějící. Pokuď jde o mě strefuj se jak ti je libo, já už jsem za vodou, přečti si můj příspěvek je tady na těchto stránkách.Ale žij a nech žít!

bibiana.e

Skor mam dojem, ze sa hras na "vsetko videla, vsade bola"
Ale ten pripad nepoznas, alebo poznas lepsie ako to, co tu Wewe napisala?
Ja som len napisala svoj nazor, nie ako to ma ist riesit, nazor a napady, ktore ma napadli.
Sama som sa vypracovala pracovne na peknu poziciu, (tak isto ako moj muz), takze ex by som neplatila nic, pokial by mi nepomohol, som ferova osoba, ale zneuzivat sa nenecham. A povedat muzovi, ktoreho milujem, ze si chcem este uzivat, na to by som odvahu nemala a to mi ver, ze mam odvahu na cokolvek, nebojim sa nicoho. Nechapem pocinanie Wewe, jedine, ze bola mlada, lenze si vezmi, ze to bol rok 1989. Treba brat do uvahy aj toto, mozno je to polahcujuca okolnost - mlada baba a veci sa vo svete deju. A este k tomu, ze sa poznali len 3 mesiace. A co sa dialo tych 7 rokov, to uz neviem.
Nenaklanam sa na ziadnu stranu! Len hladam chybu na oboch stranach. Pretoze ziadna strana nie je bez viny.
Nikto nemusi hadzat kamenom, takymi recami mozeme zabalit celu diskusiu a len sa tlapkat po pleci a plakat a utesovat sa.
Kazde rozhodnutie nesie svoje nasledky, a Wewe tiez nesie nasledky a otec jej dcery by mal tiez niest nasledky. A mozno aj nesie - to nevieme.
Po vojne je kazdy general.

jedulka

mám tu smůlu a nebo ne, ani sama nevím,že to co jsem zkusila dejme tomu do 17 let, nikdo nepozná za celý život.Popravdě- tak je tomu dobře.Můj život byl vůbec samé "překvápko" aniž bych si za to nějak osobně mohla.V podstatě mě nemůžeš zaskočit nějakou témou,s kterou bych neměla osobní zkušenost.Nehádejme se tady.Ano?

bibiana.e

Nuz, ja som vdana 12 rokov. A 7 rokov predtym sme zili "na volno". Mame 10 rocneho chlapca a obom nam ide o jeho dobro. Myslim, ze sa pozname natolko, ze ani jeden z nas neurobi hlupost, za ktoru by trpel nas syn. Na to sme spolu uz prilis dlho. Prosto neexistuje nic, co by nas rozdelilo, okrem smrti a manzel mi to dava patricne najavo. Neviem - ci sa u Teba toto pocita ako skusenost, alebo by som musela prejst rozvodom a podobne, ale tiez sme sa poraidne natrapili za tento nas status quo, takze nieco som prezila aj ja.

bibiana.e

Ma smolu, keby ma manzelstvo, tak by mala legalne narok na 50%, takto ma narok na mozno 30eur mesacne. Vsetko sa da dohodnut, medzi normalnymi ludmi, a jeden z tych dvoch bud Wewe alebo On neboli potom normalni. Takze neviem kde je chyba, ale nikdy nenesie chybu len 1 z dvoch.