Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mám Parkinsonovu chorobu?

Príspevok v téme: Mám Parkinsonovu chorobu?
monika bv

Zdravím vás všetkých a vopred vám ďakujem za reakcie a pomoc. Mám 41 rokov a v posledných dvoch rokoch problémy s písaním, hovorením a rýchlosťou.Začalo to asi v sedemnástich rokoch-závraťami, ktoré som dovtedy nemala. Nevenovala som tomu pozornosť-nebolo to pre mňa dôležité. Asi za 10rokov som si všimla, že mi niekoľko minút rýchlo tlčie srdce ako pri nejakom veľkom vzrušení, či zľaknutí, pritom to bolo v kľudných situáciách. Stávalo sa mi to asi 2x do roka, takže zasa som tomu nevenovala pozornosť. V posledných asi 4rokoch mám problémy s rýchlosťou. Aj keď sa ponáhľam (v práci), nedarí sa mi splniť normu. Spravím ledva polovicu z toho, čo mám. Veľmi sa hanbím, lebo to vyzerá, že sa mi nechce robiť. Vždy som písala aj rýchlo aj pekne, teraz sa mi to nedarí, píšem pomaly škaredo, písmená sú nerovnaké, kostrbaté. Pri rozprávaní sa hneď zadýcham akoby som išla do kopca, nedokážem povedať jednoduchú vetu jedným dychom. Ako jediná z triedy na ZŠ, som mala hudobný sluch, rada a pekne som spievala, teraz nedokážem ani to :( V roku 2004 mi opuchli kĺby na prstoch rúk, ledva som chodila, bola som asi 2 týždne hospitalizovaná, dávali mi Ibalgin a nejakú malú tabletku-asi vitamín... Odpuchlo mi to, ale nič mi nezistili. Minulý rok v septembri ma začali bolieť lakte-neudržala som v jednej ruke ani prázdny pohár... Po niekoľkých mesiacoch to prešlo... Teraz ma bolí kolenný kĺb, ale zatiaľ len občas a dá sa to vydržať. Veľmi ma štve, že nemôžem poriadne písať, aj keď sa musím niekde podpísať, tak sa strašne hanbím za svoje písmo aj pomalosť. Môj otec mal operovaný trojklanný nerv, ešte predtým než ma splodil. Vtedy mu povedali, že mu v staršom veku budú odumierať nervové bunky... má to s mojim stavom n nejaký súvis ?

monika bv

Ďakujem, teraz aspoň budem vedieť o čom mám čítať, aby som sa dozvedela čo najviac. Veľmi by ma zaujímalo, či sa tento môj stav dá vrátiť do pôvodného stavu alebo to už iné nebude, či horšie? Ďakujem.

monika bv

Ďakujem, teraz aspoň budem vedieť o čom mám čítať, aby som sa dozvedela čo najviac. Veľmi by ma zaujímalo, či sa tento môj stav dá vrátiť do pôvodného stavu alebo to už iné nebude, či horšie? Ďakujem.

RNG

Popisujes tu priznaky napr neuroboreliozy/klbovej boreliozy, mykoplaznickych infekcii alebo viralnych utokov na telo(tj nasich vlastnych virusov , co napadaju napr nervove obaly)
Kazde z tychto sa da adresovat pomerne ucinne.
Temy tu uz boli viackrat

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Mám Parkinsonovu chorobu? - Fórum - ZDRAVIE.sk