Chcem žiť netradičný samotársky život, dá sa to u nás?

Príspevok v téme: Chcem žiť netradičný samotársky život, dá sa to u nás?
Barunka

Chcela by som sa odsťahovať niekam na samotu a žiť jednoduchý život. Proste nechodiť do práce, nemať despotického šéfa, neriešiť typické problémy tejto novodobej spoločnosti, jednoducho žiť skromný život niekde na chalupe pri lese, dopestovať si svoje, chovať zvieratká atď. Dá sa to u nás? Jednoducho, ide o otázka typu sociálne, zdravotné poistenie, úrad práce atď. Asi treba byť samoplatiteľ, však? Tak isto, ide o postoj ľudí, nemám poňatia, akú lokalitu si vybrať, aby ma tam nepovažovali za magora a aby tam žilo málo ľudí. Tu na západe keď to niekomu poviem, tak sa na mňa pozerajú, akoby som spadla z jahody.. :( So introvert a táto spoločnosť a to, ako funguje, ma dosť unavuje...

neskusena

kolko mas rokov?

podla mna sa to da formou dobrovolnej nezamestnanosti. alebo si zalozit zivnost, ak s tym chces narabat vo velkom a zivit sa z toho.

shangrila

Dane musíš platiť, ak chceš niečo vlastniť. Zdravotné poistenie ak chceš aby ťa ošetrili. A fakt nechápem, z čoho chceš žiť, ked nemáš žiadny majetok. Vieš ako sa starať o zvieratá a rastliny? Ked sa ti neurodi a zvieratá zdochnu tak čo? Zvieratá potrebuju veterinara, stravu a každodennu starostlivosť. Ked budes chorá, kto sa o ne postará? Svätá prostota....za co kupis dom a pozemok? A zvieratá?

takajedna

pokial mas peniaze na to, aby si si kupila dom s velkym pozemkom kde mozes chovat kravy,kozy,zajace, sliepky a pod. a peniaze na tieto zvierata a este aj na odvody ked sa ti nechce chodit na urad, tak preco, nie? :) priatelov stryko zije podobne na uuuplnej samote v domceku a chova zvierata-takze ma maso, mlieko, vajcia a aj zeleninu a ovocie...to okolie je krasne a vzdy ked tam ideme si to vsetko uzivam :) ale ja osobne by som tak zit nevedela ja som prilis velky extrovert, ale takto raz za cas na par dni vybehnut daleko od mesta to je fakt super :)