Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Chcem žiť netradičný samotársky život, dá sa to u nás?

Príspevok v téme: Chcem žiť netradičný samotársky život, dá sa to u nás?
Barunka

Chcela by som sa odsťahovať niekam na samotu a žiť jednoduchý život. Proste nechodiť do práce, nemať despotického šéfa, neriešiť typické problémy tejto novodobej spoločnosti, jednoducho žiť skromný život niekde na chalupe pri lese, dopestovať si svoje, chovať zvieratká atď. Dá sa to u nás? Jednoducho, ide o otázka typu sociálne, zdravotné poistenie, úrad práce atď. Asi treba byť samoplatiteľ, však? Tak isto, ide o postoj ľudí, nemám poňatia, akú lokalitu si vybrať, aby ma tam nepovažovali za magora a aby tam žilo málo ľudí. Tu na západe keď to niekomu poviem, tak sa na mňa pozerajú, akoby som spadla z jahody.. :( So introvert a táto spoločnosť a to, ako funguje, ma dosť unavuje...

jedulka

Mimu a aronie je co? taky burina a jak dobré ovoce s protiplísňovým exektem v sobě má.Ono se určitě dá, jen my už nevíme jak na to ....

jedulka

no vždyť právě, kdo by se vzdával zbytečně a za své peníze pomocníků v domácnosti? Ale opravdu ani ty panely dovezené z číny ti třicet let nevydrží.
Maso se konzervovalo tak, že je přepeklo,a zalilo teplým sádlem a bylo zakonzervované.

0vecka

2 agartio jj panely by utiahli mrazak. Problem je len v tom ze dnes sa vsetko vyraba s obmedzenou zivotnostou aj ked tie panely by mozno nejakych 30rokov vydrzali a mozno aj ten mrazak.

Inak v tej pivnici nemohli mat podnulou :) ak tak presne 0 ale nieco malo nadnou. Ak by mali pod nulou tak by sa lad netopil.

agartio

ano, samotne hladomory z neurody a skodcov by neboli az take caste, a rozumnym sposobom sa tomu da predchadzat. nikdy nenapadne vsetky plodiny naraz nejaky skodca.

pri zemiaku
sk.wikipedia.org
sa spomina az 4 rocny hladomor v Irsku a zomrelo vyse pol miliona ludi, ale to bol extrem.
ale este aj keby sa ti 4 roky zemiaky neurodili, tak prezijes na ovoci, zelenine, orechoch, obili, vsetko by si mal z rezervou, navyse aj tie zasoby na 3 roky.

vzdy skody pacha len ludska nevedomost, bezohladnost, zotrocovanie, vojny, cize je to chyba cloveka.
Ale aj tu to tak bude, ja verim, ze na zaciatku tam bude chodit chciet lasovat a kradnut barskto hladny, kto to objavi tu samotu. Preto bude lepsie niekolko ludi, aby sa mohli striedat na strazi, a psi, ktori varuju stekotom, ked niekto prijde. Len krmit toho psa, cim... hmmm zeleninou? Pes je masozravec.
A po 10 rokoch treba aj novych, atd...
Tu by mal vyhodu priatel polovnik, ktory by obcas nieco strelil, on to vie aj spracovat, narobil by klobasky, vyudil sunku, tym by krmil psa cely rok... ale on i seba ako ho poznam. Mozno by nebolo zle pozriet ako sa robi susene maso, a kolko vydrzi.
Inak raz som aj videl taku mraziaren stredoveku... ze pod zemou urobili kvazi taku katakombu, a nanosili tam hromady ale hromady ladu. A ono to drzalo mraz cele leto, do dalsej zimy, iba ciastocne sa to roztopilo. A tam mali mierne pod nulou... ale maso zamrazit by sa malo pri -18 aj tak, a tolko tam urcite nemali. Mrazak je ina vyhoda.
ale neviem to najst.

Otazka je, ci by tie solarne panely utiahli mrazak, aspon nejaky mensi. Ak ano, tak to by bolo ine plus mat mrazak k dispozicii. A mozno aj ladnicku.

jarny kvet

v stredoveku sa od hladu umieralo ani nie tak pre neurody, ale pre usporiadanie ake bolo a vojny. sedliaci makali na pankov, museli obrabat ich polia a ak doslo k neurode, tak kto si pobral prvy zvysky urody? no pani a sedliaci posli od hladu. plus sa neustale viedli blbe vojnove vypravy, cize znacna cast schopnych ludi sa nemohla venovat praci na poliach ale boju, zivit take ohromne vojsko tiez museli len zvysne obrobene polia, neustale sa plienilo a vypalovalo, takze tam koncila ta uroda, rozdupali polia, vypalili dediny... nebolo to rozhodne len kvoli skodcom, s tymi by sa dalo pocitat tak, aby neboli velke hladomory, lebo boli aj zasoby atd. ako agartio spominal, tie 3 roky by vyzili, ale zasoby isli na vojska atd. napr. aj v Biblii sa spomina velky hladomor v Egypte, ked bola 7 rokov neuroda. to uz je ale extrem, ktory rozhodne nie je bezny

jedulka

ta3
že Ty jsi se mi trochu zastyděla? :-) Nenapsala jsem ani ťuk navíc co skutečně cítím a co si myslím. Věřím Ti, že máš spoustu kamarádů a dětí, kteří tě milujou, popravdě neumím si představit kdo by ne.
Je mi líto, že Ti život po všech těch letech trápení nepřinesl do života lásku ozajstného muža, protože by sis ji opravdu zasloužila.
I já jsme měla od narození do 35 let život s námětem téma na horor, fuj ani ohlížet se mi nechce, ale ať to byl život, osud, pán Bůh, nebo kdo to tu řídí, odměnil mě na stará kolena láskou velmi hodného muže. Na tvůj román se skutečně těším, a nezapomeň na mne, i kdybych se tut třeba déle neozývala, mojí email adresu získaš z mého nicku a až bude román hotový, určitě mi dej vědět. Velmi ráda si ho přečtu. Ale snad trošku radosti ze života, který máme rádi,
jedulka001.rajce.idnes.cz

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Chcem žiť netradičný samotársky život, dá sa to u nás? - Fórum - ZDRAVIE.sk