Chcem žiť netradičný samotársky život, dá sa to u nás?

Príspevok v téme: Chcem žiť netradičný samotársky život, dá sa to u nás?
Barunka

Chcela by som sa odsťahovať niekam na samotu a žiť jednoduchý život. Proste nechodiť do práce, nemať despotického šéfa, neriešiť typické problémy tejto novodobej spoločnosti, jednoducho žiť skromný život niekde na chalupe pri lese, dopestovať si svoje, chovať zvieratká atď. Dá sa to u nás? Jednoducho, ide o otázka typu sociálne, zdravotné poistenie, úrad práce atď. Asi treba byť samoplatiteľ, však? Tak isto, ide o postoj ľudí, nemám poňatia, akú lokalitu si vybrať, aby ma tam nepovažovali za magora a aby tam žilo málo ľudí. Tu na západe keď to niekomu poviem, tak sa na mňa pozerajú, akoby som spadla z jahody.. :( So introvert a táto spoločnosť a to, ako funguje, ma dosť unavuje...

jarny kvet

v stredoveku sa od hladu umieralo ani nie tak pre neurody, ale pre usporiadanie ake bolo a vojny. sedliaci makali na pankov, museli obrabat ich polia a ak doslo k neurode, tak kto si pobral prvy zvysky urody? no pani a sedliaci posli od hladu. plus sa neustale viedli blbe vojnove vypravy, cize znacna cast schopnych ludi sa nemohla venovat praci na poliach ale boju, zivit take ohromne vojsko tiez museli len zvysne obrobene polia, neustale sa plienilo a vypalovalo, takze tam koncila ta uroda, rozdupali polia, vypalili dediny... nebolo to rozhodne len kvoli skodcom, s tymi by sa dalo pocitat tak, aby neboli velke hladomory, lebo boli aj zasoby atd. ako agartio spominal, tie 3 roky by vyzili, ale zasoby isli na vojska atd. napr. aj v Biblii sa spomina velky hladomor v Egypte, ked bola 7 rokov neuroda. to uz je ale extrem, ktory rozhodne nie je bezny

jedulka

ta3
že Ty jsi se mi trochu zastyděla? :-) Nenapsala jsem ani ťuk navíc co skutečně cítím a co si myslím. Věřím Ti, že máš spoustu kamarádů a dětí, kteří tě milujou, popravdě neumím si představit kdo by ne.
Je mi líto, že Ti život po všech těch letech trápení nepřinesl do života lásku ozajstného muža, protože by sis ji opravdu zasloužila.
I já jsme měla od narození do 35 let život s námětem téma na horor, fuj ani ohlížet se mi nechce, ale ať to byl život, osud, pán Bůh, nebo kdo to tu řídí, odměnil mě na stará kolena láskou velmi hodného muže. Na tvůj román se skutečně těším, a nezapomeň na mne, i kdybych se tut třeba déle neozývala, mojí email adresu získaš z mého nicku a až bude román hotový, určitě mi dej vědět. Velmi ráda si ho přečtu. Ale snad trošku radosti ze života, který máme rádi,
jedulka001.rajce.idnes.cz

agartio

nikto nevravel ze to bude jednoduche.
hlavne po psychickej stranke nebude.
Preto je rozumnejsie si to vyskusat, a ist ku komunite, ktora tak uz zila, alebo si este pamata, ako sa pestovalo.
Urcite bude pobliku dedina, kde sa bude dat opytat, poradit.

hladomory boli casto, a casto sa masovo vymrelo, to ano. Vacsinou kvoli tomu, ze prisiel skodca, napriklad plesen, alebo boli extremne horucavy.

Na hlad sa umieralo preto, ze boli velke polia monokultury, jeden skodca vsetko znicil, a sedliaci boli nevolnici, nic nevlastnili. A okrem toho, vsade boli zvierata, ktore trebalo krmit. Urcite sa vtedy aj kradlo, rabovalo v zufalstve.
Cize kvoli zotroceniu, nevedomosti...
rozumny clovek ma zasoby na 3 roky, minimalne obiloviny, zavarane veci, vsetko do zasoby. Ak prijde neuroda 3 roky po sebe, tak ano, zomries od hladu, ak ti uz nema kto pomoct. Ale jednorocnu neurodu prezijes.

pesticidy ti nezvysuju vynos, to, ked uz tak umele hnojiva. Ale daju sa nahradit aj organickymi.

Je pravda, ze bez zvierat bude vacsi problem s hnojenim, inak ludske fekalie su idealneho hnojivo, len je tam problem s parazitmi. Ale to aj u zvierat. Ale ked su to tvoje fekalie, aj tak tam mozes mat parazity, ktore uz bez tak mas. Navyse, vsetko co bolo v zemi co sa tyka zeleniny, sa da dobre vydrhnut, na ovocnych stromoch ten problem nebude. No a na obilovinach ano, tam bude ten problem s parazitmi ak budes hnojit exkrementami. Lenze, obiloviny budes jest varene, taku 3/4 hodinu, to znici aj vajicka.

jedulka

agartio ...tak to jsi mě dostal:-)Takhle precizně vypracovaný návod na žití v samotě jsem ani nečekala, že se někdy dočtu.Všechno jsem si okopírovala a uložila do TXT :-)S nápadem jestli mobily či vysílačky, tato samotná úvaha je do pranice!Okolo slunce rotuje koronární kruh, je ho vidět pouze při zatmění slunce.Při předposledním zatměním slunce se v USA stalo, že najednou přestali fungovat všechny mobily.Vylekalo to všechny natolik,že jejich vláda šáhla hluboko do kapsy a zavolala si na to vědce.Nevím kde vyštrachali astronoma,nevelkého věhlasu,jménem Kerington.Ten v roce 1859 tento úkaz zažil a popsal.Nikde ho nepublikoval,prý proto,že by mu stejně nikdo nevěřil.Jde o to,že on zakreslil událost,kterou nikdo nechápal.Došlo k výronu koronární hmoty o síle několika miliónu vodíkových bomb.Co se stalo.Nebe se zbarvilo do ruda,pak přecházelo do polární záře a tak dál.Odešli tehdy již vynalezené telegrafy,ale jinak lidé nepocítili žádnou újmu.Nebo o ní jen nevím.Kdyby se tohle stalo dneska,ten výbuch a jeho intenzita by poslala lidstvo do doby kamenné.Protože vedeme elektřinu jak jí známe,všechno by se seškvařilo,elektrárny by všechny shořeli.Zavládl by chaos a zmatek, rabování a úpadek,lidská psychika na to není připravena a milióny lidí by zemřelo strachem.Takže otázka elektřiny je velmi na pořadu dne hned před vodou.
Máme počasí jaký máme, už to nejsou krásné deštíky,co před 100 lety ale přívalové deště.Tady ovšem nehledejme něco co už jednou vymyslené bylo.Jen se poučit jak to dělali staří Egypťané,Římané a Aztékové a aplikovat to do našich podmínek a možností.Musím si to prostudovat.
Cukr - Med velmi těžká otázka.Protože o výrobě cukru nevím nic,prostuduji a prozatím ho dám ad adcta. Med mě trápí mnohem víc.Dnes ti žádný včelař 300kg medu asi neprodá,alespon u nás ne,jednoduše proto, že ho tolik nemá.Včely trápí nemoc typu parazit Varroa destructor a nemáme na něj léku.A aby toho nebylo málo, tak včelařům někdo vypálí úly a je po včelařích.Většinou tuhle práci dělají naši starší občané a nemají už chuť ani peníze pokračovat v tom dál.Musíš si koupit nové včelstvo dokud je možné ho koupit a naučit se včelařit,dokud je od koho.Může se stát,ale taky nemusí,že včely všechny vymřou.Podle Alberta Einsteina,do čtyř let pojdeme od hladu.Co s tím?
Myslím na výrobu Many.Jak ji vyrábět v našich podmínkách a co to vůbec Mana je?Ještě že,lidé objevili písmo a jsou i tací lidé,kteří se ho snaží rozlousknout.Mana je prý pokrm od bohů.Krmili se jím Izraelité, když je Egypťané vyhnali do pouště.Celý národ Izraelitů trpěl hladem a žízní a prosili boha o milost.A bozi se nad nimi slitovali a seslali jim Manu.Pořád nevíme co to je.Zaplať pánbůh jsou lidé (vědci) kterým to nedalo spát.Když přelouskali staré spisy,popadl zájem o tohle psaní jednoho vysoko kvalifikovaného,technicky založeného inženýra.Podle všech těch blábolů o tom jak bůh poslal na zem svůj dech atd... nakreslil a vyrobil stroj,kde se dala vyrábět Mana.Fantastické dílo.V podstatě jde o výrobu řasy typu chlorella,kterou se dneska krmí astronauté.O arše úmluvy se nám bohužel nedochovalo nic.Ale i tyhle myšlenky nám stojí za to!!!
Koho to zaujalo at si podrobnosti najdou na internete, nevím kde,ale někde to tam musí být :-)

0vecka

2 agartio su to vynosi z pesticidmmi alebo bez ? myslis si ze budes mat take iste vynosy? Preco ludia v stredoveku umierali od hladu ak je to take jednoduche?

2 Mimulus ja si myslim ze by nejako prezili. Akoze ja nevravim ze sa neda ale vravim ze je jednoduchsie ist do prace. A ak to clovek nezvlada v pracovnom zivote kde je dost vedeny za rucicku a musi sa specializovat iba v jednej veci tak si myslim ze je velmi nepravdepodobne ze sam vlastnym rozumom to zmakne lepsie.

Mimulus

Nič v zlom ale všetci do jedného by ste umreli ak by ste mali žiť podľa týchto príspevkov.

Nič z toho nefunguje tak jednoducho ako si to predstavujete.

0vecka - No to vieš ľudia majú potrebu utekať. jasné, že nebudú úspešní ani tam pretože si to predstavujú až príliš romanticky.

Ale kto vie...možno niekto nato naozaj má.

agartio

Co sa tyka obilovin, bude to trochu menej, na 1 ha, je v priemere 4-5 ton,
cize na 1m2 je to 400-500 gramov vynosu. Takze som to v mojom odhade o 50% prestrelil.

portal.statistics.sk

Takze na 100 kil obiloviny bude treba 15x15 policko.

0vecka

2 jedulka cital som tu druhu temu o tom ako je na SK zle. Preco si ma obvinila ze ma trapia ficove hodinky ked ako som mal to stastie vidiet sa zaujmas o politiku ovela viac ako ja.

Inak si fsimam ze vecsina ludi co si mysli ako je zivot na samote super su neuspesny vo svojom pracovnom zivote v civilizacii. Neviem preco si myslite ze na samote uspesny budete. Ak raz sa vam nedari ked vam civilizacia pomaha preco si myslite ze bez pomoci to pojde lepsie? Mne to pride len ako taky zufaly pokus o zmenu stylom ked niekto hra poker a necha si vymenit vsetky karty nielen 2 alebo 3 najhorsie.

agartio

Ospravedlnujem sa, za zly odhad zemiakov v prispevku Včera 00:24

Oprava:

Na 100 kil zemiakov netreba 10x15m policko, ale staci iba 10x5m.

Jeden m2 ma vynosnost 6-7 kil zemiakov, cize staci 3x mensie policko!

carozahrady.sk

agartio

Odber to utiahne 1Kwh, ale budu tam mozno aj silnejsie elektrarne.
Cize to staci este aj na 900W rychlovarnu konvicu.
Odstavovace, mixery, to vsetko ma pod 500W, cize bude sa dat na tom pracovat, akurat vzdy len na jednom.

A po pociatocnej investicii je to potom na 25r. elektrina zadarmo..