RNG- prosim o radu

Príspevok v téme: RNG- prosim o radu
mama73

RNG prosim Ta o radu ohladom mojej 16 rocnej dcere , ktorej bola zistena celiakia ...
nic jej nie je nema ziadne problemy s travenim , len bola chudokrvna a sestricka u lekarky jej dala spravit testy a potvrdilo sa jej to ,mam z toho divne pocity ...totiz ,ked som vybrala tie vyrobky -chlebiky a bagetky z lekarne maju aj 3 mesačnu zaruku , co uz na tom ma byt zdrave , ked to ma taku zivotnost musi tam byt viacej chemikalie na trvanlivost ako zdravia ...
teraz nemoze dokopy nic jest a mam z toho take obavy , ze z toho este viacej vychudne a ochorie ...

vela ludi cely zivot nevie o tom , ze ma celiakiiu a ziju a stravuju sa normalne
podla statistiky kazdy sty clovek ma celiakiiu a len 5 percent byva zdiagnostikovanych a dodrzuje dietu,

keby , ze ju prehana alebo ma problemy s travenim nepoviem ,ale toto sa mi zda zbytocne

prosim napiš mi nieco dakujem pekne

RNG

Nuz statistika je taka, ze vyse 20% ludi napr v USA ma problemy stravit poriadne lepok, ale len asi 2 % ma taky problem, ze im to ohrozi zdravie a creva.
Je hromada jediel , aj zrnin, co neobsahuju lepok, takze sa da tomu vyhnut. Su aj enzymy, co pomozu odstranit cast lepku/gluten enzymes, zialbohu to pomaha len ciastocne a preto ludia, co nevedia poriadne lepok stravit by sa mu mali vyhybat.
Lepok neobsahuje napr zo zrnin pohanka, quinoa ,chia ryza kukurica a aj ovos, ktory obsahuje latku podobnu glutenu, avenin, vacsina ludi s problemom z lepkom znasa.
Ja osobne nie som za psenicne produkty, kde je priemyselne lepok odstraneny, ked je dostatok produktov, kde lepok nie je. Zialbohu nie su zatial na Slovensku bezne, kedze nasa kultura bola postavena na zrninach ako psenica, raz, a jacmen, co su vsetko silne zdroje lepku.