Psychiater - ist ci neist?

p.d.

Ten mechanizmus je jednoduchy, je to zla chemicka reakcia v mozgu. Cize tomu mozgu treba nieco dodat, co mu chyba. Aktivity len odputavaju, mozno aj trochu liecia...

Mimulus

jedulka - lenže toto prepnutie na ktoré poukazuješ ty funguje len dočasne! A zapína sa a vypína ale ten dlhodobejší mechanizmus je zložitejší.

jedulka

innerwold s fakty které nemůžeš změnit i s nima se dá nějak vypořádat.Záleží na tom o co jde.Smiřovat se bezpochybně nemusíš.Jak změnit mozek? Nic neměň, to ani nejde v tvém stavu ale odkloň myšlení na něco jiného, musíš najít něco co tě pohltí, zaujme natolik že ti půjdou myšlenky sami od sebe jinam.Lety se naučíš jak píše zewa ani nebudeš vědět jak, ale jakmile to přijde přepínáš.U mě bylo jako první co mě zaujalo a pohltilo, hraní a zpívání na kytaru.dokonce jsem šla i do hudebky se dobře naučit.Jak říkám, možností je moc.

Mimulus

Mne to naopak trvá krátko...ale zewa to napísala dobre len treba prísť na ten mechanizmus. Ja poznám aj mechanizmus ale len návod na fungovanie ale neviem ho uviesť do pohybu :)

p.d.

Smutok je normalna ludska emocia. Ak vsak pretrvava dlhsie, tak ide o nieco chorobne. Ak citis smutok dajme tomu dlhsie ako tyzden, tak asi treba lieky alebo vyskusat najprv nejaky volnopredajny liek z lekarne.
Lenze ani s liekmi to nie je take jednoduche, clovek moze pocitit ulavu skoro ale aj nikdy.

zewa

Inner, rozumiem tomu, ako sa cítiš. Zmieriť sa s niečím je veľmi ťažké a zároveň tak jednoduché. S jednou takou vecou v živote som sa už zmierila. A neviem ako sa to stalo. Nepoznám ten mechanimus, neviem to vysvetliť. Je to ako by sa mi v hlave niečo nq biologickej urovni preplo, prepojilo a mne to zrazu bolo jasné, že tak je to správne. Ale to je len jediná vec z mnohých. Trvalo to dlho. Ale dá sa to. Netreba sa vzdať a určite pokračovať v terapii. Neviem, možno som to potrebovala počuť milionkrat z úst terapeutky.

Mimulus

Ja to tiež ešte nedokážem...no niekto pre mňa veľmi výnimočný mi dal manuál. Ak sa mi podarí dostať to do praxe tak sa ozvem. Zatiaľ čítam manuál :)