Ja, manzel a sestra

Príspevok v téme: Ja, manzel a sestra
petulka123

dobry vecer, chcem sa Vas opytat na nazor, prip. poradit ako riesit situaciu.
Som vydata a mam doma 3 malicke deti.
Problem je, ze byva u mna sestra, ktorej sa snazim pomoct po psychickej stranke, kedze presla nedavno tazkym obdobim. Byva na striedacku u mojich rodicov, ale tam ma velke depky a lepsie sa citi u mna. Len mne to uz prerasta cez hlavu, nemam vlastne sukromie s manzelom, vadi mi, ze mi nepomaha ked je u mna a ked tu je tak mam doma stvrte dieta. Som rada, ze sa citi u mna dobre, ze jej mozem pomoct, ale uz potrebujem klud a byt sama so svojou rodinou. Ona nema nikoho, momentalne nepracuje, je mi luto , ze trpi a presla krizou vo vztahu, ale aj mna nici to, ze stale sa musime ako rodina prisposobovat. Nepaci sa mi , ze ja po veceroch upratujem a ona keca s mojim mm a ja pritom neviem kde mi hlava stoji. Vzdy ked ide na vikend k nasim tak mi hovori aku ma depku , viem, ze u mna je jej lepsie a depku nema, ale mne chyba to nase sukromie ktore som roky mala a teraz je narusene. Neviem dokedy to bude trvat. Teraz by mala ist s nami aj na dovolenku, a aj z toho uz nemam dobry pocit. Deti ju miluju hlavne najstarsi syn, aj ja ju velmi lubim, ale chyba mi to moje sukromiem. Myslite, ze budem zla ak jej poviem, nech je u mna iba ked je mm v praci a poobede nech ide k rodicom? Viem, ze jej to nebude urcite vyhovovat kedze byvame v meste a rodicia na dedine par km od nas cize by musela dochadzat. Neviem co robit lubim ju ale na druhej strane mi vadi, ze je moje sukromnie narusene.

petulka123

Tak dufam, ze uz posledna sprava odomna . Tak dneska som segre povedala, nech sa nehneva, ale ze kazdy den navstevy mi nevyhovuju, a bude lepsie ked budem mat aj s mm viac sukromia, kedze uz aj mm vadi, ze stale ked pride z roboty iba ju vidi fajcit a byt na PC. Tak ostala velmi zarazena povedala mi, ako som jej to mohla urobit v obdobi ked ma velku depku a ja som jej povedala,ze vzdy ked bude potrebovat som tu prenu, ale ze sa to neda stale dennodenne, ze aj mm chce mat svoj klud ked pride z prace. Potom povedala , ze to chape, ze ani jej by sa nepacilo keby som sa ku nej nasackovala. Potom povedala, ze ani by mi nikdy nedovolila prist ku nej byvat ani len na dovolenku ak zase odide do zahranicia co mi vobec nevadi kedze ani ked bola roky prec nikdy som u nej nebola. A potom povedala, ze nevadi ze pride raz za cas si zabezat ku mne aby schudla, lebo ze je tucna Ja uz som to nevydrzala a povedala som jej namiesto toho, ze je pekne chuducka, aaaaaaano potrebujes schudnut, uz je to na tebe vidno Ostala straaasne zarazena az taka zlost vosla do nej a nezabudla mi naznacit ze som oproti nej velmi tucna
Povedala: No oproti tebe to nie, ale , ze ja sa snou nemozem porovnavat kedze ja som az moc pevna oproti nej
tak som zvedava zatial to vyzeralo ze je v pohode, aj som ju poprostila aby sa nehnevala, ale ze potrebujeme svoj klud. Tak snad sa nenahneva, ale ja uz som dalej nevladala zit v trojuholniku...
A inak povedala mi, ze aj jej bolo traapne byvat u mna, ale zaujimave , ze to neriesila ona.

Simonella

petulka-razne to uz vyries, takto to uz dalej nejde...chce si nieco dokazovat pred tvojim muzom, aby jej dvihal sebavedomie, aka je pekna, stihla, neviem co...tebe to nevadi? tak kasli na to, ako to zoberie, aj ked ju mas rada, tu ti musi byt prvorada TVOJA uz vlastna rodina, nie prizivnicka sestra.. aj rodicom to vysvetli, tiez ziju v nejakom omyle... ale citim, ze to nedopadne dobre.. ze niekto ostane urazeny...

GoFruit

Mozno chce tvojmu manzelovi ukazat aku ma dobru postavu oproti tebe. Ohovarat ta priamo nemoze tak mu naznacuje nech si vsima rozdiel vo vasich postavach. Juj ale by som ju vykopla. Si prilis makka snad to poriesis lebo osoby ako je tvoja sestra netreba lutovat.

inasestra

znakom sebectva a egocentrizmu su jej poznamky o svojom bruchu, zvlast ked ona je chuda a ty mas nejake to kilecko navyse. ona je dementna, alebo natolko naorientovana len na seba, ze si neuvedomuje tu netaktnost? a ty ju este lutujes? mas pocit, ze lutuje aj ona teba? uz sa preboha zobud!

lepricon

Ked bude celé dni lemrit, tak jej depky budú ešte horšie. Je to normálny prizivnik a ty sa necháš. Ráno jej nechaj zoznam čo ma doma porobit nech sa nenudi, nech ti pomáha s deťmi aj v domácnosti. To by sa každému páčilo žiť zadarmo, nič nerobiť a nechať sa obskakovat. Teda mne nie, mne by to bolo strašne blbe. Takto ostane u teba navzdy a ešte ti aj zbalí manžela. Lebo on ju bude utesovat a ty budes nervózna, unavená a nevrla.

ojojoj!!

no drzim vsetky palceky, toto je neprijemna situacia ale nie kvoli rodicom a sestre, ale kvoli tebe. asi sa to zle pocuva, ale najvacsiu chybu si spravila ty. ze si toto dopustila aby sa k tebe takto spravali - dokonca aj tvoja mama. pre tvoju mamu ste obidve jej deti, ale ty mas uz svoju rodinu, pre teba su prvorade TVOJE deti, nie tvoja sestra.
a chybu robis aj teraz, ked sa chystas ist tam az v nedelu. zajtra je piatok, tvoj muz je doma ako pises, kludne by ste sa tam mohli zastavit a rovno to tam povedat. mozno treba ratat aj s tym, ze sa pohadate alebo dokonca pohnevate, ale nepopusti, lebo ked teraz kapitulujes, nastanu neskor ovela vaznejsie problemy. ty si musis chranit svoje sukromie, ide o tvoju rodinu, deti a manzela. o cely tvoj buduci zivot. tvoji rodicia a sestra - to je tvoja minulost. mozno pekna, je fajn, ze ju mas rada, ale naozaj je to MINULOST. vase dalsie stretavanie ma byt uz len v ramci normalnych pribuzenskych vztahov, ziadne spolocne byvanie. sestra na to nie je odkazana.
nechapem ako si mohla vobec toto dopustit, aby tvoja mama brala ako samozrejmost, ze tvoja sestra bude u teba. ked sestra tu trapnost neciti, tak aspon mama by mala rozumne uvazovat. ved ona vidi len ju, na teba vobec neberie ohlad.
neviem aky je tvoj muz, ci sa toho chce zucastnit, ale ak by tam neisiel, povedz uplne na rovinu ze to uz aj jemu prekaza, ze toto nie je normalny manzelsky zivot, ze vase sukromie je vazne narusene a dalej to takto nemoze ist. nie ze sa zase das nalomit a dovolis jej chodit k vam nadalej. povedz, ze si musite oddychnut a ona nech si hlada robotu. ked nebude u teba, bude mat viac casu na seba a riesenie svojej situacie. a nezabudni jej povedat aj to, ze ma 30 rokov a s nicim ti nepomohla, ze bola tvojim dalsim malym dietatom. ze si vycerpana, pri troch detoch je vela roboty. ak by sa ponukla, ze ti zacne pomahat, povedz ze uz je neskoro, uz tuzite s muzom po sukromi.
zvladni to prosim ta, vsetci ti tu drzia palce, napis ako to dopadlo.

kafe

Peta, segra ma domov u rodičov (keď už nemá svoj vlastný) a tam aj patrí, pokiaľ sa niečo ťažké v jej živote zomelie. Tých pár týždňou, čo bola u vás je nadštandard. Ty NIE SI jej matka, máš povinnosti voči svojim malým deťom a mužovi, nie voči dospelej sestre. NEDAJ SA, trvaj na tom aby odišla. Držím päste, aby si to zvládla. Choď radšej v sobotu (čím skôr tým lepšie) a ešte lepšie by bolo aby ste to segre povedali obaja s manželom. Ale to je detail.

Petulka123

A este co sa mi dneska stalo nebolo to prvy krat ale uz prekypel hrniec. Pisala som to aj nizsie som chcela zalozit novu diskusiu ale napisem to aj sem Vam segra je chuda, pekna ja som sa este nedela do formy po porode po troch detoch po sebe takmer, a dneska cely cas predomnou a mojim muzom hovorila aka je tucna a skareda aukazal brucho a povedala ake ho ma tucne pritom prisaham nema ani 50 kg ja som to doteraz nevnimala lebo stale mava take reci, ale dnes ma na to aj moj muz upozornil ci mi nevadia tie jej reci co si chce dokazat

Petulka123

Ahojte tak dneska bola u mna aj moja mama a segra isla domov kedze zajtra je mm doma nedokazala som jej povedat , ze uz nech byva u nasich, lebo este aj mama mi dneska povedala, ze preco ide domov? Ale ze ved v pondelok pridu ku mne a Martinka tu mozes ostat (u mna)a ja pojdem vecer domov.
Ostala som ako obarena, muz mi dneska povedal, ze nech stym nieco urobim konecne, tak v nedelu tam pojdem alebo v sobotu a poviem jej to, nech v pondelok nepride s pocitom, ze bude zase u mna cely tyzden. Len ma hneva, ze aj moja mama bere ako samozrejmost ze ma byt u mna , len som Vam chcela napisat co a ako. Cez vikend Vam dam vediet. Prip . v pondelok ako sa zachovaju ked budu u mna.