Ja, manzel a sestra

Príspevok v téme: Ja, manzel a sestra
petulka123

dobry vecer, chcem sa Vas opytat na nazor, prip. poradit ako riesit situaciu.
Som vydata a mam doma 3 malicke deti.
Problem je, ze byva u mna sestra, ktorej sa snazim pomoct po psychickej stranke, kedze presla nedavno tazkym obdobim. Byva na striedacku u mojich rodicov, ale tam ma velke depky a lepsie sa citi u mna. Len mne to uz prerasta cez hlavu, nemam vlastne sukromie s manzelom, vadi mi, ze mi nepomaha ked je u mna a ked tu je tak mam doma stvrte dieta. Som rada, ze sa citi u mna dobre, ze jej mozem pomoct, ale uz potrebujem klud a byt sama so svojou rodinou. Ona nema nikoho, momentalne nepracuje, je mi luto , ze trpi a presla krizou vo vztahu, ale aj mna nici to, ze stale sa musime ako rodina prisposobovat. Nepaci sa mi , ze ja po veceroch upratujem a ona keca s mojim mm a ja pritom neviem kde mi hlava stoji. Vzdy ked ide na vikend k nasim tak mi hovori aku ma depku , viem, ze u mna je jej lepsie a depku nema, ale mne chyba to nase sukromie ktore som roky mala a teraz je narusene. Neviem dokedy to bude trvat. Teraz by mala ist s nami aj na dovolenku, a aj z toho uz nemam dobry pocit. Deti ju miluju hlavne najstarsi syn, aj ja ju velmi lubim, ale chyba mi to moje sukromiem. Myslite, ze budem zla ak jej poviem, nech je u mna iba ked je mm v praci a poobede nech ide k rodicom? Viem, ze jej to nebude urcite vyhovovat kedze byvame v meste a rodicia na dedine par km od nas cize by musela dochadzat. Neviem co robit lubim ju ale na druhej strane mi vadi, ze je moje sukromnie narusene.

lilyianka

určite sa so sestrou porozprávaj, je smutné, že je na tom takto, ale tiež to nemôže zneuživať donekonečna ..aj ty si len človek, máš svoje nálady a potreby ... a chceš mať kľud a súkromie, ktoré ti ona narúša ... sadni si s ňou a v kľude jej povedz ako to vidíš, príp. jej povedz, že ak chce u teba byť, nech ti pomôže s deťmi, upratovaním ... veď je fakt blbé, že nepohne ani prstom a ty musíš behať okolo troch detí, potom manžela a ešte aj jej .. ak by ti pomohla, určite by si aj ty bola kľudnejšia a brala to inak ... prípadne jej navrhni ako si písala, že môže byť u teba, kým nepríde manžel a potom že už chcete čas an seba .. ak nie je hlúpa, pochopí to, veď sa nič hrozné nedeje, môžete sa predsa vidieť každý deň a len prespí u rodičov ....

Lulita

nie si povinna ju trpiet vo svojom byte, si dospela, zober vsetku odvahu a povedz jej na rovinu, nech sa odstahuje, daj jej nejaky termin, ktorý musi dodrzat

AfterEight

Neviem kolko ma tvoja sestra rokov, ale neviem si predstavit,ze by som sa nastahovala k mojej sestre,ktora ma deti,manzela. Jednoducho,ze by som bola dalsi clen a uprimne povedane na obtiaz.

Nepoviem,keby nema kam ist,nema kde hlavu sklonit,alebo by bola vazne chora a nemal by sa kto o nu postarat. Ale toto je vrchol. Ma depresiu,to ma teraz asi kazdy treti clovek na slovensku :) Nie je to take vazne,ze sa o nu musis pomaly starat. Podla mna len je pohodlna,je jej lepsie medzi "seberovnymi" ako by mala byt doma zavreta (predpokladam so starsmi rodicmi).

Takze pekne s kludom jej vysvetli,ze keby ma vazne tazku depku,je jej smutno,nech ta pride navstivit,porozpravat sa,vysantit sa s tvojimi detmi,ale ziadne tyzdnove seansy u teba. Povedz jej,ze ju mas rada, ale potrebujes nejaky svoj zauzivany priestor.

Najhorsie je,ze neviem kolko ma tvoja sestra rokov,ci to hned pochopi. Ale vazne ti pomoze len to,ked jej to povies a vobec nie si zly clovek,ze ju tam "nechces". Ked som si precitala tvoj prispevok,absolutne nic zle som si o tebe nepomyslela.