Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Contusio capitis

Prezývka55

No tak bolo vynajdene neskor ako CT, magneticke ziarenie je v pohode narozdiel od RTG ziarenia v CTcku. Ale urcite ma aj to CT nejake uplatnenie. V kazdom pripade hlavu mozog, krasne vidno na MRI tak v tvojom pripade by som nerozmyslal o inej metode.

neskusena

MRI je ovela presnejsie ako CT a je zalozene na silnom magnetickom poli.
CT je zalozene na rontgenovom ziareni.

AAA111

Nie je nahodou v MRI obsiahnuteho viac ziarenia ako v CT ? Predsa len MRI je ovela dokladnejsie. V tejto problematike sa nevyznam, len konstatujem. A tu hlavu si si tresol ktorou castou, temenom? Lebo uprimne ja som dostal zasah do hlavy do casti zatylku pocas jednej nemenovanej zabavy.

Prezývka55

Hej do 300 eur okolo 200 raz som bol na lyzovacke a spadol som a tresol hlavu do tyce :D tak som bol potom na MRI v presove ako samoplatitel este druhy den aby som nemusel cakat.
Vraj to nezanechalo ziadne nasledky, tak sa nemozmem vyhovarat.

No contusio capitis je taka diagnoza ako zlomena noha obrazne povedane, nemalo by to byt progresivne kedze tato diagnoza vyjadruje stav ktory sa stal, teda si niekde sibol s hlavou alebo nieco ti padlo na hlavu a podobne. No a za neurologom ta poslali najskor preto ze ci sa nieco v tej hlave pri tom uraze neposkodilo.

Ak mas ale pocit ze nieco nie je v poriadku tak urcite patraj po svojom probleme. Ja by som na MRI siel. Na CT nechod, vela ziarenia.

AAA111

300 € hovoris? Najprv to budem konzultovat z neurologom a len tak lahko sa nenecham odbyt, poukazem na lekarsky zaznam z vysetrenie kde je pisane, ze diagnoza je, contusio capitis a budem sledovat co spravi. Pokial to nebude mozne, tak ist na vlastnu ziadost by bol az alternativny plan.

Prezývka55

Neviem nie som lekar ale asi MRI alebo CT. No neviem ci ti to bude chciet predpisat, lebo najskor bude tvrdit ze je vsetko OK.

Da sa ist na MRI aj na vlastnu past ale stoji to cca 300eur. Vyhoda je ze nebudes musiet cakat :D a zoberu ta aj do dna ako samoplatitela. Zaznam popisuje radiolog to uz je v cene. Tak ak chces neviem odkial si ale da sa to vybavit.

AAA111

Odpadavanie ani strata koordinacie sa nevyskatuju, no zial tie recove chyby sa obcas vyskytnu, u neurologa som na pozorovani a nezistil vobec nic. Co by si mi teraz navrhoval?

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Contusio capitis - Fórum - ZDRAVIE.sk