Skrytý tyran?

Príspevok v téme: Skrytý tyran?
MiškaMiška

Obraciam sa o radu nakoľko sa točím už dlho v kruhu bolestných otázok. Mám 25 rokov a spoznala som muža o 9 roka staršieho prostredníctvom internetu. Vyzeral na začiatku veľmi dobre, prezentoval sa ako rozumný muž. Dokonca mal ťažký životný osud a len ťažko chorú matku. Mali sme veľa spoločného, názorov a pod. No postupne začal neskutočne na mňa tlačiť so sexom. ja som ho prosila nech počká, že sa na to ešte necítim pripravená, že je to priskoro. No on rozprával stále len a len o tom, vyhľadával miesta kde by sa dalo až ma nakoniec po viac ako mesiaci do toho psychicky dotlačil. Čakala som viac, že prídu krásne chvíle, výlety a pod...no zrazu len samé ja ja ja, egoizmus, neochota prispôsobiť sa, vzal si hypotéku na vlastný 1 izbový byt...mal priateľov, kt. žili bez partneriek, svoje kamarátky - no tam som ja vítaná nebola. Ja som študentka, on zarába veľmi slušne...nakoniec odomňa žiadal, aby som platila striedavo na posedeniach na káve a pod. Čo mi príde dosť neseriózne nakoľko naša situácia bola fakt veľmi rozdielna...prišlo kritizovanie, stále bombardovanie čo je na mne zlé - za hlúposti ako vyliata voda a pod. Stále len sex, sex, sex...a aj to, bohužial dosť tvrdý sex a bez lásky. Jeho návrhy na doslova masochystické praktiky som odmietala...no na druhej strane tvrdil, že túži po dieťati a rodine...na mńa dať však ani cent nechcel, lebo jeho hypotéka a pod...ale na to, aby sebe šporil, kupoval značkové oblečenie a šporil na zimnú lyžovačku mal...to mi povedal: na lyžovačku musím. Jedného dňa sa so mnou vyspal, použil dosť nepekné surové oslovenia pri tom a asi po 2 hod. na to sa rozišiel - po debate o financiách a mojej neistej práci po ukončení VŠ. No naďalej sa mi pripomínal, ani ukončiť to, ani vrátiť sa...vyslovene akoby sa vyžíval v mojom utrpení. Nijaké aktivity so mnou nechcel vykonávať - vždy sa zobral s nejakým kamarátom do posilovne kde ženy mali pre nich vstup zakázaný, na túru s kamarátom, výlety plánoval s kamošmi (lebo to ho predsa výjde lacnejšie keď si rozdelia výdavky na benzín...)...jedna známa, kt. sa venuje oblasti psychológie mi povedala - nenávidí ženy, je egoistický a ide o tyrana...no neviem, dokopal moju sebadôveru na pod mrazu a stále si kladiem otázku - prečo? pre peniaze, čo hľadá perspektívnejšiu...no neviem, prosím o radu, názor a hlavne radu ako žiť ďalej a začať veci vidieť tak ako naozaj sú. Ďakujem

kafe

Miška, smekám pred tebou klobúk -"pokúsim sa nájsť spôsoby akými byť silnejšia vnútorne" - tiež sa teším, že si si to uvedomila. Tak veľa zdaru aj lásky aj tebe :)

MiškaMiška

Všetkým, ktorí mi tu poradili naozaj veľmi pekne ďakujem. Nejak som si doposiaľ neuvedomovala, že asi bude niekde problém vo mne, že "mám šťastie" na takýchto...vďaka Vašim príspevkom som pochopila v čom môj problém tkvie. Určite sa pokúsim s tým niečo spraviť, popremýšľať sama o sebe a pokúsim sa nájsť spôsoby akými byť silnejšia vnútorne a schopná povedať NIE. Všetkým Vám želám veľa dobrého, hlavne čo sa týka lásky...naozaj ste mi veľmi pomohli, ukázali správny smer a na mne ostáva už len neupustiť z neho.

MiškaMiška

karol33
A Karol, nemysli si, že to nie je aj naopak. Mne často prichádzajú komplimenty od mužov aká som pekná, milá atď. Ale nie som z tých mŕch, ktoré chlapa omotávajú okolo prsta, ale vo vzťahu som úprimná a nehrám sa na nič. Rovnako dávam lásku. A zjavne - tiež to pre dnešných mužov nie je dosť zaujímavé, dosť okorenené...Tiež som sa stretla s chlapmi, kt. sa nevedeli vymotať od doslovných mŕch, kt. ich podvádzali, využívali atď...ale do takých, kt. si ich vážili, lúbili sa nezamilovali a hľadajú len a len ďalšie mrchy...takže mňa by tiež zaujímalo prečo si Vy muži nevážite dobrej ženy, kt. s Vami nezametá, ale miluje Vás a nezahráva si

MiškaMiška

karol33
Ale odkaz pre pánov, kt. sú tí čestnejší a nemajú šťastie u žien...verte mi, že žena, kt. prejde pár takýmito vzťahmi s hajzlami si bude neskutočne vážiť Vašu lásku a opateru. A to Vám garantujem. A istotne po takýchto skúsenostiach Vás neopustí pre ďalšieho prípadného chrapúňa, pretože si bude vážiť čo má doma...tak prosím, necho´dte cestou týchto hajzlov čo ničia ženy - zostante akí ste a verte tomu, že sa nájde veľmi veľa žien, kt. Vás budú aj celý život milovať za to, že sa k nim konečne niekto správa ľudsky a nie ako k dobytku

MiškaMiška

karol33
Pretože tí milí, skromní a utiahnutí nie sú manipulátormi. Nedokážu ženu zmanipulovať natoľko, aby im vyslovene ležala pri nohách. Ale ver mi, ja takýchto neobchádzam - keby som na takého natrafila, určite by som ho neodmietla, ale z celej duše ďakovala Bohu, že mi takého poslal. Len, bohužiaľ, manipulácia je veľká sviňa a ten kto s ňou vie dobre zaobchádzať má vyhraté...ale ja verím, že sa nájdu aj čestní a dobrí muži a na takého čakám. A vôbec mi nevadí ak nebude bohatý, krásny ani sršať elánom a plnou hubou prázdnych drístov...len uznávam, že máš pravdu...asi som bola príliš slabá niekde vnútri na to, aby som ho neodohnala skôr preč. Uznávam, že on je hazlel, ale takých po svete chodí až až...a ja mám veriť svojej intuícii a vážiť si viac seba samú a dokázať povedať NIE, DOSŤ...ďakujem za tvoj príspevok - neurazil ma, ale ukázal si mi pravdu aká je a ja ju uznávam. Musím najprv zmeniť skutočne seba a až potom sa mi prestanú stávať takéto veci...a ak sa stanú, prídem na to skoro a nepoznačí ma to natoľko.

karol33

agartio 100% suhlas
ja este dodam otazku: co je to vo vas Zeny zakorenene, ze takychto vselijakych chrapunov si pripustite k telu a ked stertnete nejakeho obycajneho povacsinou na prvy pohlad hanbliveho, s ktorym by ste asi nemali ziaden problem tak ho odpisete?

kafe

"Bola som podobného názoru - nehrnúť sa do vzťahu.." Miška, prečo si za svojimi názormi a presvedčeniami o tom, čo je správne nestojíš? To ak budeš vegetariánka, necháš sa dotlačiť k vegánstvu, aj keď to ti vôbec nesedí? Vieš, je pekné mať svoje názory, ale pokiaľ podľa nich nežiješ, tak sú to len slaboduché, pokrytecké keci, nič viac.
Tu nejde o to, aby si na prvý pohľad odhadla cudzieho človeka s ktorým sa spoznávaš. Ale aby si nedovolila niekomu (hocikomu, to sa nejedná len o partnera, ale napr. i o rodičov, súrodencov) prekračovať hranicu toho, čo je ti príjemné. Ty si sa nechala opiť rožkom ("mali sme veľa spoločného, názorov a pod" - veď hovorím, samé keci) a jeho nemožné správanie, kritizovanie, vynucovanie sexu si mu tolerovala. A čerešničkou všetkého je, že TY si bola NEŠŤASNÁ a pýtala sa prečo ťa opustil! Dievča, viac si všímaj ako sa chlap správa ako to, o čom kecá. Ono partnera nespoznáš často ani po rokoch, ale o tom je život. Či ti ten partner stojí za vzťah aj napriek jeho vlastnostiam/chybám, alebo ti tak vadia, že dovidenia.

agartio

Este je ten problem, ze zeny vzdy hladaju vinnika, muza, mimo seba. To som si vsimol casto. Aj celkovo riesia stale chlapov, stale o nich diskutuju, ked su spolu. To je prilisna priputanost na chlapa. Muzi o svojich polovickach skoro nikdy nediskutuju medzi sebou. Ojedinele som sa s tym stretol v muzskych kolektivoch.
Ja ten problem vidim ako slaboduchost. Tak by som to nazval. No a slaby-duch, si vzdy pritiahne svoj protajsok... utocnika, tyrana. Aby mu ukazal, ze je slaby, lebo vascina zien, co je slaba na duchu, nema zaujem tento problem vidiet, ani na nom pracovat, ale hlada vinnikov vonku. Takze zivot prijde, strieska ju, a pouzije an to chlapa, ktory by inak sedel naliaty v pajzli, keby nenechadzal stale nove obete.

No, ale hlavny vinnik nelezi vonku.. ale priamo vnutri. Niektore zeny to aj pochopia casom, potom uz maju tu zivotnu mudrost. Len sa musi chciet, to je zaklad. To je prvy krok a schod. Bohuzial, len tak malo prejde uz len tymto prvym schodom.