Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Chcem aby to prestal robiť

Príspevok v téme: Chcem aby to prestal robiť
154153156412

priatel ešte nema auto, jazdime mojim, šoferujem ja.
Robim chyby, nie velke, jazdim necele trištvrte roku, ale denne. Vadi mi, ked mi vravi, pozor na cyklistu - nezraz ho, pozor červena, prečo si nedala smerovku atd..Nechcem aby mi hovoril pri šoferovani nič taketo. Vadi mi to. Robi to aj moja matka a ja potom počuvam čo mi rozprava a nesustredim sa na cestu, nervuje ma to. Hovorila som mu davnejšie nech mi to nerobi ale robi to stale. Chcelo by to nejakú fintu, správné slová, aby mi to prestal robiť. Napadá vás niečo? Diky :-)

cica987

Tato to mamine tiež stále rozprával, stále ju dirigoval, upozorňoval a pod... až raz mu zastavila na kraji dialnice, a povedala že buď bude ticho alebo nech si vystúpi :D odvtedy jej nepovie ani pol slova :D až jej to niekedy chýba :D

eddings

S mamou som sa 2-3 krat pohadal, nahucali sme na seba v aute, a viac-menej si odvykla kibicovat mi do toho, hlavne ked ona nie je uplne dokonaly sover. Proste si ujasnit, ze bud drzat klapacku, alebo si sadnut za volant, alebo vystupit ked sa niekomu nepaci.

Ja podobne - ked sa veziem, nemudrujem, nikto sa mi o to neprosil a mozem byt rad ze nejdem pesi :)

soferisko

mauvaya - jasne ze GPS + 3 km/h ako tolerancia policajnych radarv.
SME - jasne, ze babkoherec nema vzdy pravdu, niekedy sa mu zadari, ale v diskusiach maju mnohi pravdu a zdravym rozumom, resp. aj pisem na MVSR, ked nieco fakt neviem a odtial potom pisem do diskusii odpovede.
Jazdim aj ja dost Nemecko, Rakusko, Taliansko na luxusnom aute s obmedzovacom na 250 km/h.
Vies mas to pomylene - ak sa ti zda, ze nieco nie je dobre - napr. zabudnuta 30 a pod. - treba to oznamit prislusnym uradom a ziadat bud vysvetlenie alebo odstranenie znacenia, nie to prekracovat, lebo ja si myslim, ze to tam niekto zabudol. U nas je nedaleko obmedzenie na 60 km/h - takmer rovinka, krasna cesta. Mnohi co to nepoznaju, prekracuju a nadavaju na obmedzenie. Ani sa nezacuduju, ze je tam tolko krizov pri ceste. My domaci tam jazdime 60 a obcas aj zastaneme, aby sme tie na criedy jelenov za stromami pri ceste pockali, ci odidu alebo nam skocia do cesty...
Vies ono vela obmedzeni nie je zbytocnych, ale aj tak radsej dodrzim tie zbytocne, ako keby som mal byt vinnikom DN len preto, lebo sa neviem udrzat na uzde. Ja takym ako si ty hovorim jedno - preco si na skuskach v autoskole nejazdil tak ako teraz - mal si byt taky frajer aj pred skusobnym policajtom a vysvetlit mu, ake je to cele znacenie na figu a nie sa pretvarovat, ze ho budes dodrziavat - tomu sa hovori pokrytectvo.

mauvaya

soferisko
nuz, si zauimavy, ja dam 60-80tisic rocne na doost silnom aute, pokutu som platil len raz (policajti uznali ze som nikoho neohrozil, a cudaovali sa preco ma nenemarali skor), pretoze som nedaval pozor.
jazdim aj nemecko (rychlosti vysoko nad 130, nasobne) a co ?
zijem.. takze ohanat sa MPR je blbost. rychlost je JEDNA *Z* velicin, ktora posobi nehodu, radsej pojdem 150 na dialnich na dobrom aute ako 130 na smejd.. (zabrzdim skor aj tak, proste fyzika - nizka hmotnost, big brak kit navrhnuty do noramlneho trafficu (nie ring))
a SME? natankuj/auto SME ??
kokos,
Tomas Novotny je magor..
on zle vykalda zakony!!!
potom preto tu mame nebezpencne cesty!!

jazdis 50kmh tacho, ci gps? ak tachometrovych, mas to 45-46kmh, podla toho aky mas tachometer, preto sa na teba lepia..

a teraz ti dam otazku, co je bezpecnejsie?

ist 80kmh tacho po okreske a znervoznovat ich, nech ta predbehnu a riskovat ze to pokazia, lebo maju sunty ala oktavia / passat, alebo ist plynule 110kmh tacho v kolone "piratov" a nikto nikoho nepredbieha, a mat patricny odstup?

ja ked jazdim z nudy 90kmh tacho na dialnici, lepi sa na mna kamion, sorry Soferisko, zakon nezakon, radsej idem 99kmh tacho, ako keby mam mat 10-40tonovy kolos za mnou, to da rozum nie? uhybam sa rychlejsim, zastavujem na kazdom druhom priehcode, ak mozem, takze jazdim svedomito, no nemam problem ist velmi vysoko nad 130, ak chcem/musim - a na prazdnej ceste (takych je dost), a ked mam smolu a defekt alebo srnka? tak som na darwina a co?

zabit sa mozem aj v 60tke (sanca cca 10-35% podla toho do coho)

to je jazdis podla predpisov este nzarucuje ze si dobry sofer ;) co ak zabudnu znacku na ceste 30kmh? pojdes 30, alebo ju nehorazne prekrocis na 90tku?

zabudnute znacky su kazdodenna praktika (na strednom SR urcite), co potom? alebo zle znacenie? vies kolko zakonov porusis, ani si to neuvedomujes? si len clovek..

a jedna posledna vec, co je od teba farizejske!

nezijeme vo svete, kde mozeme strielat do slabsich, lebo garantujem ti, ze sa najde MILION lepsich ako ty, a ti by ta odstrelili ;-) tak ako ty strielas do zakaldatelky, mozem aj ja do teba - lebo nemusis byt nutne "najlepsi" sofer , a ani ja, neverim, ze nerobis kiksy, chyby, ja ich robim a citim sa potom dost blbo, z casu na cas sa stane.

chod skusit franduzsko :) BA je oproti tomu dedina.. som si tiez myslel ze BA su prasata (ano su!) ale podmienky su super, FR ma uzucke pruhy (myslim ze 2,2m? neviem..) a ktomu medzi pruhmi motorkari.. (a maj strach ze ta oskru..) ziadny vymol, ale uzke vsetko ako neviem co.. extremne cesty ako col de turini (stromy na vozovke, normalne v ceste zasadeny) a ine srandicky, to je skola a nie bratisalva ;-)

tym nehovorim ze si zly sofer, nesudim, len nemam rad, ked niekto (ty) sudi(s) iinych (zakladatelku)

proste to neni fer..

ono aj 50rocny muz ma nehodu, lebo smola, osud, lebo je clovek..

tak ich nechajme na pokoji...

Aja02

Soferisko, ja mám programovanie ako záľubu. Na papieri si navrhnem plošák, potom ho zostrojím a mikroprocesory programujem v assembleri. :)
Tak trochu viem aj PHP, ale to iba taký základ. Chcem sa naučiť Javu. Inak sa venujem sieťam a toto je smer, ktorým sa chcem uberať aj pracovne. V akom jazyku si programoval ty?

Šovinisticky vyznel ten tvoj prvý príspevok. Ak to zakladateľku témy znervózňuje, tak by ju mal nechať tak a nehučať po nej. Ona sa to postupne naučí.

jedulka

no, na také kecy mám jen jeden recept.Zastav auto na místě kde nic nehrozí, otevři dveře a výhod ho! Vyhodila jsem i vlastního učitele v autoškole :-) a to bylo jeho auto, to mi ovšem došlo později :-)))))

Simonella

by som mu povedala- este pol slova, a ides peso!!!
normalne na nho skric, ked treba. takto nervovat by som sa teda nenechala.:)

soferisko

Aja02 - v akom programovacom jazyku robis?
Inak ty si presne ten typ zien, ktore su technicky zdatne, lebo na programovanie potrebujes mat vela logickeho myslenia prirodzene v sebe - to sa neda naucit. Predpokladam, ze sa nezatazujes nejakymi vyvojovymi diagramami, ale rovno zacnes pisat kody, ked ti je vysvetlene, co ma byt konecnym vysledkom. Sam som kedysi programoval databazove systemy.
A za tym autom si stojim, jednoducho ide o technicku vec vynajdenu chlapmi a ti robili aj pravidla premavky, preto su pre chlapov logickejsie a pochopitelnejsie. Ak by ich robili zeny bolo by to naopak - nechapem, co je na tom sovinisticke preboha? Ja tiez nerozumiem kozmetike, mode a podobnym veciam a nerobim pre to cirkus, ak by tu nejaka zena zacala vytahovat, ze sa len malo chlapov do toho rozumie - bude mat pravdu a co, mal by som ju snad za to nazvat sovinistickou idiotkou?

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Chcem aby to prestal robiť - Fórum - ZDRAVIE.sk