Prijimačky medicina otázočka

Nela41

No tak by si mala mať všetky... tá príprava nie je jednoduchá, ale dá sa to.
A ak chceš ísť len na školu kde sú podklady tak sa učiť z bioly živočíchy, rastliny a tieto blbosti učiť ani nemusíš to sa nauč len z podkladov. Z učebnice je veľmi dôležité vedieť bunku, človeka a genetiku

ebi77

no pomýlila som sa, ale aj pre tretí ročník mám takú staršiu knižku z roku 1985 je veľmi podobná k tej pre 2.roč., v google som ju ani nenašla

Nela41

No ak si sa nepomýlila tak máš dva krát učebnicu pre druhý ročník a ani raz pre tretí. Tá je veľmi dôležitá aj do budúceho štúdia takže tú si určite zohnať treba. Len neviem nikde nájsť jej obrázok.. no viem ti napísať ISBN
je ISBN 80-08-02093-8 ....

ebi77

diky, tú prvú mám,
druhú mám túto
wwww.paseka.sk

tretiu mám túto

www.upnito.sk

a tiež mám túto
www.didaktis.sk

a túto
www.martinus.sk
www.literama.sk

takže mi tieto stačia??

lebo veľa otázok z testovníc nenachádzam v týchto knižkách:(

z bioly mám všetkých 6 knižiek

Nela41

Tieto knihy na prípravu stačia
wwww.paseka.sk

www.upnito.sk

a tretiu časť neviem nájsť ale je to taká zelená kniha tiež od slovenského pedagogického nakladateľstva..

Poradiť na doplnenie môžem poradiť knihu Zmaturuj z chémie v ktorej je všetko vysvetlené jednoducho takže keď som niečo nechápala z učebnice pomáhala mi, ale základom je vedieť tie tri knihy, nič viac vedieť netreba len to čo je v tých knihách...

A zamerať sa je dôležité aj na biológiu.. treba vedieť všetky učebnice od 1ky až po 6ku.. nechce sa mi všetky linkovať, volajú sa biológia pre gymnázia 1-6..

ebi777

tiež sa chystám na prijímačky a zo SPŠ nemala som ani biolu ani chémiu,,
otázka moja je: iba tri knižky sú z gymnaziálneho učiva z chémie, lebo doma mám iba 3 knižky :D (a tiež také staré)

a chcem sa ešte opýtať, že či niekto nevie poradiť nejakú dobrú knižku z chémie? diky

Nela41

Začala som rok pred prijímačkami. Ale aj som šla z obchodnej akadémie takže som sa vlastne všetko musela učiť sama, preto si to žiadalo aj viacej času..
No intenzívne som sa učila asi niečo cez dva mesiace.. cez letné prázdniny som sa všetko gymnaziálne učivo naučila a počas školského roka som si to len opakovala.. No a potom asi tri týždne pre prijímačkami som stresovala a učila sa stále :D
Ale myslím si, že keď si na škole kde máš chémiu a biológiu a udržuješ sa v tom aj učením na matury a tak je to na menej času. Keď si človek nad to sadne tie tri malé knižôčky z chémie má zachvíľku za sebou..

Ale ja som sa sústreďovala na medicínu v MT.. podklady do BA som sice doma mala, ale vôbec sa mi to nechcelo učiť. Zdalo sa mi toho strašne veľa :D takže som sa nakoniec do tých podkladov pozrela asi 3 krát :D tak v tom ti neviem poradiť