Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vegan - problemy so stitnou zlazou

Príspevok v téme: Vegan - problemy so stitnou zlazou
Bianka2222

Dobry den,

od jedenastich rokov mam diagnostikovanu hypotyreozu. Denne beriem 112 mikrogramov Euthyroxu. Pred troma rokmi som sa stala vegetariankou pred rokom vegankou. Momentalne mam 20 rokov a nikdy som nemala zrovna dobre vysledky,aj ked jem Euthyrox poctivo naozaj kazdy den, dokonca hodinu pred jedlom, ale bojim sa, ze sa to zacina zhorsovat este viac. Viem, ze to urcite suvisi so zmenou stravy a mnozstvom zjedenej soje.
Chcem sa vlastne opytat, ci existuje nejaka moznost riesit to bez zivocisnych produktov alebo sa mam zacat pomaly obzerat po nejakych domacich chovoch, alebo co mam vlastne spravit. Co si myslite, ze je najlepsie?

Dakujem pekne za odpoved. Prajem pekny den!

RNG

Nechapem, preco si nevyberu fazulu,hrach, cicer sosovicu a ine strukoviny, preco sa pozeraju na tu lacnu potravinarskym priemyslom tlacenu skodlivu soju.
Menovane strukoviny su bohate na biekoviny, dokonca cicer a sosovica ich maju prakticky kompletne, ako maso.
A proti nafukovaniu je enzym alpha galactosidase, takze tam nie je ziadny problem.

agartio

presne gofruit... tie umele patoky ostanu jest. robia si nahrazky nezdravej stravy, ktoru jedli dovtedy, a myslia si, ako budu zdravi. nebudu.
ja ked vidim tie "zdrave" restiky, ako tam je stale nieco zo soje, a snazi sa to vyzerat ako tie humusne jedla, co jedia "normalny ludia" ako rizek zo zemiakmi, tak tiez sa chytam za hlavu

aj ked tam je stale nejaky seitan, a vseliake take nazvy nevabne to ma tie nahrazky masa, vseliake tlacenky im z toho robia, videl som aj take, co smrdia ako maso, ale maso tam neni... a suroveho ovocia sa pomaly ani nedotknu.
a mala miska zeleninoveho salatu si myslia, ze im k tomu jedlu stacia... to keby videli rozhryzenu zeleninu pod mikroskopom, hned by pochopili, ze telo z toho vela nevstrebe, to by do nej museli hryzt aspon 100x do kazdeho susta, co nikdy nerobia.

GoFruit

Ja tiez neviem co maju vegani s tou sojou. Ved to ani nechuti dobre.
A celkove tie akoze nahrady masa ako korn a sejtan fuj ved to je nechutne. Teda ja som to ani nechutnala staci sa na to pozriet a pri korne vediet z coho sa vyraba.
Nespravne je ze vegani si myslia ze musia maso nahradzat a musia jest kvanta bielkovin...keby si to nemysleli boli by zdravsi

agartio

inak nedostatok b12 sposobuju casto parazity, ktory rozladuju crevnu mikrofloru a vysavaju krv, a sposobuju nerovnovahu vo vstrebavani zivin.

aj tu sa o tom pise
abcnews.go.com

ale je ich viac druhov, co to robi

ja si myslim, ze najcastejsie su za nedostatkom vitaminu B12 paraziti, nie veganstvo. A z parazitov a inych vplyvov rozladena a nefungujuca mikroflora.

agartio

Je to tak ako pises, B12 sa dobre vstrebava napriklad pod jazykom

a crevna mikroflora to produkuje ak je zdrava. preto vegan nemusi mat problemy s b12, ani cervy nemusi jest v salate.

RNG

Len kvoli upresneniu, B-12 z jedla sa cez zaludok velmi zle absorbuje, pomerne dobre sa absorbuje cez sliznicu v ustach(sublingual) a viacere nase probiotika v zdravej crevnej flore ho produkuju z roznych jediel, a v crevach sa absorbuje vyborne.
Vobec, dobra crevna flora produkuje hromady zivin a obrannych latok, preto kazdemu odporucam si pravidelne nasadzovat rozne probiotika a hlavne podporovat/rozmnozovat ich mikrovlakninami.
Hrube vlakniny su velmi malo ucinne, lebo maju relativne maly povrch, preto tu zdoraznujem mikrovlakniny/soluble fiber, ktore maju podstatne vacsiu plochu povrchu na vahu a naviac su silne absorbenty/odmorovace.

agartio

Dnes uz treba byt chytry, aby clovek neochorel.
Zdravie zacina byt dnes najvacsia odmena.

Za mna, ruky prec od soje. A na tu stitnu zlazu ti poradili dobre veci.
A este odparazitovat sa musis, ale o tom ludia neradi pocuvaju, a to im sposobuje 80% chronickych problemov.

A vegankou byt musis vediet. Tam sa narobi najviac chyb, vegetarianstvo je lahsie. Ja si myslim, ze na zaciatok je najlepsie byt vegan, ktory si ale obcas da nejaky zakysany mliecny vyrobok. Cize, neje ziadne ine mliecne vyrobky a jei ch malo, a ziadne vajcia a masa. Ale uz i v tom malom mnozstve zakysanych mliecnych vyrobkov ma b12, probiotika, a nemozu mu chybat bielkoviny. Vacsinou maju ale vegani problem v psychike. Chcu byt vegani nasilu, aby si mohli hovorit vegani.
Radsej obcas zjest trochu zakysanych mliecnych vyrobkov a byt skoro-vegan, a takto skusit vydrzat aspon 2-3 roky. Lenze vacsina veganov chce mat nalepku, ze je vegan, aby ich ostatni vegani neodsudzovali. Je to iba ich ego, ktore ich k niecomu tlaci a obmedzuje. Ja napriklad som skoro-vegan. Maso nejem, vajcia priamo nie, ale ked sa niekde vyskytne vramci receptu vajco, neriesim to. Chapes, nezakazujem si to, iba nejem vajicka priamo. A nemam horor, ze musim studovat kazdu etiketu, ci tam nahodou nieje 1% susenych vajec. Kaslem na 1% susenych vajec a je mi fajn.
A z mliecnych vyrobkov pijem kefir, obcas si tvaroh dam, a obcas si trochu parmezanu nastruham na cestoviny alebo ryzu. V praxi som na 90% vegan. Ale nehovorim si tak. Niesom ziaden -ian. Nejem maso, ale ani sa necitim byt vegetarian. Ja len proste nejem maso, lebo to tak citim, ale nazakazujem si to. Nic si nemusim zakazovat, ani sa obmedzovat, a preto ani nemam nalepku, vegetarian. Len proste nahodou som si uz roky nedal maso, lebo nebola chut ani vnutorny pocit jest to. Chapes, je to rozdiel, ci sa uzavries zvonka, alebo to vyviera zvnutra. Ked zvnutra, nijak sa nemusis obmedzovat, ani sa nazyvat, ze vegetarian.

Nicim sa neobmedzujem. Ked dostanem chut na vajcia, spravim si prazenicu. Nemam to zakazane. V praxi to ale nenastane, mozno tak raz za rok. Ale je to dobry pocit, ze mi zivot nekontroluje mysel, nemam nic zakazane, ale vo vnutri som slobodny... pritom tam je ale mudrost, vdaka ktorej som v podstate skoro vegan.

Najlepsie je nebyt ziaden -ian.
Proste ak nebudes jest 3 roky nic zivocisne, stale nehovor o sebe ze si vegan. nezakazuj si to, dat si obcas nieco mliecne. V praxi budes vegan, ale nebudes mat nic zakazane, ani sa tak nebudes nazyvat. Chapes.

Vacsinu veganov co som videl, co jedli, tak hotova pohroma. Veganstvo ti funguje, len ak zjes aspon 50% stravy surove ovocie a vacsina veganov vsetko vari, je k tomu trochu salatu, a ovocie iba obcas. A s tou sojou im uplne sibe. Odpalia si stitnu zlazu.

RNG

Zialbohu vyskumom na Hawaii, kde skumali hladinu vitaminu D-3 v krvi u ludi, co nepouzivali filtracne kremy a zdrzovali sa denne na slnku dostatocne zistili, ze az 20% z nich si nevie vytvorit dost vitaminu D-3. Takze doplnanie je tu na mieste, kedze D-3 je potrebny na hromadu ucelov v tele. Skladovasnie D-3 v peceni nie je neobmedzene a zhruba 2-3 mesiacoch zimy je vycerpane(tj nie ze by nebolo dost UVB zo slnka, ale ludia su zabaleni v satoch cez ktore ultrafialove svetlo neprenikne v dostatocnom mnozstve)

poPotvorka

ok ,tvoja vec ako sa stravujes .... ja mam na veganstvo svoj nazor no pokial to tebe vyhovuje a citis sa skvele ,nemam dovod vnucovat ti moj nazor na podobne stravovacie navyky

GoFruit

Super ze si odpovedala.... hm ako myslis ja mam energie supervela.
A z decka sa daju spravit v lete zasoby...ak mas ciste telo

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vegan - problemy so stitnou zlazou - Fórum - ZDRAVIE.sk