Vekový rozdieľ

jedulka

pokud nejde o život, tak jde o h....!
Pro mě za mě, ať se dělá každý co chce,rozumíš- nestarám se o druhý.
chtěla jsi názor to je můj.Ale ty se zamysli nad názory žen jako i já, tzn 20,30,40,50, a vím, že života že v 19 letech nevidíš do 31 let.To mu rozumím.Nebyla jsem jiná ve tvém věku a dokonce i později.Když ti tady baby říkají, že ve 31 letech to budeš vidět jinak, tak se nad tím alespon zamysli.A nebo nemysli a až ti bude 31 uvidíš jak tě teprve začne bavit život!Na mě to přišlo v 33 letech a viděla jsem co všechno si můžu užívat, kolik toho ještě mám před sebou a věř mi, že jsem si ty roky velmi užila, naplno!

isabella

daioscaosi, mozem sa spytat kolko mas rokov? lebo podla mna sa v 31 rozhodne zije intenzivne, sak to nie je este dochodkovy vek, mam 25, ale predpokladam, ze budem intenzivne a aktivne zit aspon do 40 (pokial sa mi nic zavazne nestane)... a aby sme si nemylili pojmy s dojmami, mam manzela a dve deti a sucasne si viem predstavit, ze taky 50tnik-60tnik uz nema energiu na take aktivity ake su pre mna s manzelom uplne bezne, pretoze mam v tom veku svokrovcov a to uz naozaj nie je najaktivnejsi bezproblemovy vek...

vebe

Ono, tu si kazdy pise svoje nazory a skusenosti Kazdy moze veci vidiet inak. je jasne ze ty ako 19 rocna vidis veci inak a presne ako som pisala ti imponuje ta zrelost, pokoj, ochrana a podobne. Ja som mala uz 20, aj 30 a aj 40 a teraz nieco cez 40 a sama mozem povedat ze veci postupne vnimam inak. Ono, problem moze byt aj v tom, ze su ludia, ktori tak nejak zostarnu skor (nemam na mysli vrasky ci to starnutie navonok, ale to mentalne starnutie a celkove postoj k veciam). Ked ten starsi muz je zrovna typ, co ludsky a tak menatalne starne rychlejsie ako jeho partnerka, tak je to skutocne problem.

daioscaosi

vebe Kazdy clovek je iny. To, co si popisala ze vo vztahu nemôze fungovat, presne to hladam. Otcovsky, pozorny, mily, nezny. Tak to ma predsa byt, zena potrebuje toto citit od muza. Mna by ubijal vztah ze mam brat partnera len a len ako sex. objekt. Asi by som sa psychicky zrutila.
A ze v 31 budem intenzivne zit? To je ako prosim ta? Nefunguje to na kazdeho. Ale to by si mi asi tazko uverila. Ake su to pokojnejsie aktivity?

isabella

zbytocne riesis nazory ludi, zi si svoj zivot a neries, ak je to ok, bude to ok aj nadalej, ak nie, tak sa to rozpadne... a tak niekto riesi aj buducnost, ale to uz je asi aj o zivotnom style (deti a ich buducnost) kedy clovek uz neriesi ci s niekym chodi alebo nechodi, ale to ako s nim zije a ma uplne na haku co si o tom mysli okolie... mne je jedno co si o tom ako s muzom zijeme mysli okolie, podstatne je ci to vyhovuje nam a ostatnych do toho velke prd a ani ma nazory inych nezaujimaju

daioscaosi

qwertzme Držim ti palce vo vzťahu. Ja som tiež "namäkko" zo starších mužov, ktorý si dokážu ženy ceniť. Je to niečo iné, je to človek, ktorý nie je poznačení touto nechutnou dobou a to sa mi páči.
Ja vo vzťahu hľadám aj oporu, ochranu, taký ten pocit skutočného muža, nie len ako partnera, ale aj veľmi dobrého priateľa. Vzťah s mužom čisto len ako partnerom, zas príde mne len a len o sexe.
Tiež si nerozumiem s rovesníkmi. Neviem s nimi komunikovať, nezdieľam spoločné názory, počúvam inú hudbu, čítam iné knihy, snažím sa viesť iné rozhovory. Veľmi rada sa rozprávam zo staršími :) Baví ma to, skrátka tí ľudia ma bavia.
Takto to vnímam ja. Ale ak to vníma muž v zrelom veku, to neviem.

vebe

A este by som tebe ja ostatnym, ktore maju momentalne pocit ze imvelky vekovy rozdiel imponuje a ze je to fajn, povedala, ze to co ti teraz imponuje, ti s velkou pravdepodobnostou po urcitom case bude vadit. Ovela starsi muz si podvedome vytvara k mladsej zene tak trochu otcovsky vztah, je mily, pozorny, pokojnejsi, skuseny, mudry a co ja viem co. Lenze s odstupom casu sa moze stat, ze ti ten podvedomy otcovsky vztah zacne vadit az liezt na nervy. Lebo vztah by mal byt partnersky a vyrovnany, vtedy moze dlhodobo fungovat. Pisem z vlastnej skusenosti a po mnohorocnych skusenostiach

vebe

IWA, ked mas 19 a on 38, tak to este nie je problem. Problem mozes zacat citit, ked on bude mat tak nejak okolo 50 a ty 31. Ty budes mlada zena, plna elanu s chutou intenzivne zit a on uvedomely panko, ktory pomaly zacina analyzovat svoj zivot a preferuje uz skor pokojnejsie aktivity.Nedjaboze aby ho postihol v tom veku nejaky neuspech ci prisiel nahodou o pracu ci postihla ho nejaka frustracia, co nie je u muzov vo veku 50 rokov az take zriedkave, najma ak nie su az taki bohati a superuspesni.

qwertzme

:) ok hneď to beriete že urážam - neurážam a som pokojná , sebavedomie si dvíhať teda nemusím , a čo sa tohto týka hej priťahovali ma vždy starší muži áno , možno je to tým že predošlí vzťah bol totálne peklo , a v podstate ak môžem niekoho milovať a on mňa tak aspoň ten čas čo tu bude ... a ktovie možno ja pôjdem skôr to človek nikdy nevie ... a neriešim to , keď to príde bude to aktuálne , ak by som mala premýšľať neustále takto , zbláznila by som sa , radšej prežijem tých neviem koľko rokov s ním ako s nejakým nevybúreným "chlapčekom"
a čo sa týka toho že variť viem a podobne , nechcela som tu sa vychvaľovať podobne , chcela som tým naznačiť , že nie som typ ženy al á aupark , teda nejaká pipka , i keď podľa výzoru , by ma mnohí mohli škatuľkovať , nečakám že tu niekto napíše niečo v dobrom ... ale mám sebavedomie a nejaké uštipačné reči ním nepohnú :) vďaka , tí múdrejší možno pochopia , ako to myslím ... týmto dúfam že nikoho neurážam a ak áno hlboko sa ospravedlňujem , prajem krásny večer