Osamelosť stredného veku a možnosti zoznámenia

Príspevok v téme: Osamelosť stredného veku a možnosti zoznámenia
Sonjaa

Ahojte, som žena v strednom veku, rozvedená, rozídená a momentálne dlhodobo bez vzťahu. Mám dospelé deti, slobodné, ktoré žijú striedavo u mňa a striedavo v mieste svojej práce.
Mám zamestnanie, ktoré mi vyhovuje, dostatok kamarátok, kolegýň a kolegov. To všetko je síce fajn, je kam chodiť a vypĺňať si voľný čas, ale samozrejme nie je to ono. Veľmi mi chýba mužský protipol a kvalitný vzťah, kde nejde iba o sex. Krátko po rozvode som sa zoznámila s jedným mužom, s ktorým som mala niekoľko ročný vzťah a zdalo sa, že spolu aj zostaneme. Ale vykľul sa z neho človek, ktorý si sledoval iba svoj záujem - teda mať partnerku do domácnosti a na sex. Zabúdal na to, že aj ja mám svoje deti a svoju domácnosť, kde musím fungovať a nie prioritne makať na jeho baráku...A pritom bol neskutočný lakomec, schopný si dať zaplatiť odo mňa aj polovičku nákladov na benzín, keď sme niekam išli. Pritom to ani nepotreboval, bol pomerne bahatý podnikateľ... len chorobne lakomý a stále nariekal,čo čo stojí a ako nemá peniaze... Ale nie o tom som chcela písať. Po rozchode som sa na radu kamošky dala na rôzne soc. siete s cieľom sa zoznámiť, a môžem povedať, že som veľmi nepríjemne prekvapená, o čo ide dnešným mužom v strednom veku. Samozrejme, že iba o SEX,SEX a znovu SEX. Jednoducho v dnešnej dobe nie je možné si nájsť slunšého partnera, ktorý sa pozerá na život inou optikou než je len hľadanie stále nových a nových mileniek. Mám pocit, akoby títo muži sa priam pretekali, ktorí koľko sex. partneriek bude mať do času, kým ešte môže fungovať.... Je to hrozné, som z toho znechutená, ako to dnes beží. A to podotýkam, že som príťažlivá žena, štíhla a vzdelaná... Zistila som, že nemám šancu nájsť muža, ktorý by mal také kvality, aby bol schopný budovať normálny vzťah. Lebo je ľahšie mať stále novú partnerku a byť stále niečím novým očarený, ako riešiť problémy a hľadať východiská vo vzťahu, ktorý nie je vždy len prechádzkou ružovou záhradou....
A mňa už nebaví sa stále zoznamovať s mužmi, a nakoniec zistiť, že je to vždy len o tom istom ... 3-4 mesiace kontaktov a potom ... postupný úpadok a koniec ....
Mám taký pocit, ako keby sa všetci muži zbláznili... Čím úspešnejší muž, tým viac je orientovaný iba na krásu stále nových žien a stále nových kontaktov v SEXE....
Je to u mužov stále len záujem o SEX, SEX a SEX - a nie o vzťah

Sonjaa

Xpert
Dnes 11:41

čítala som niekoľkokrát tento príspevok a zamýšľala som sa nad jednotlivými vetami.

A musím uznať, že veľa z toho sa na mňa skutočne hodí.....

Xpert

Máte velkou potřebu, aby vás druzí lidé měli rádi a obdivovali. Máte tendenci být sebekriticka. Máte mnoho nevyužitých schopností, které jste nevyužila ke svému prospěchu. Zatímco máte určité osobnostní slabiny, zpravidla jste schopna je kompenzovat. Vaše sexuální nastavení vám přináší problémy. Disciplinovana a sebekontrolující se na povrchu, máte tendenci být uvnitř znepokojena a nejista. Občas máte vážné pochybnosti, zda jste učinila to správné rozhodnutí nebo udělala správnou věc. Dáváte přednost do určité míry změně a rozmanitosti a stáváte se nespokojenou, když jste omezována zákazy a omezeními. Ceníte si toho, že jste nezávisla ve svém myšlení a nepřijímáte tvrzení druhých bez dostatečného důkazu. Zjistila jste, že není rozumné být příliš upřímný v sebeodhalování se druhým. Občas jste extrovertní, přátelska, zatímco jindy jste introvertna, ostražita, rezervovana. Některé vaše aspirace mají sklon být dost nerealistické. Bezpečí je jedním z vašich hlavních životních cílů.
==je tu nieco co nesedi?
Pomahali mi,neni z mojej hlavi.

jedulka

mauvaya.. k tvojí otázce
ONA uz zanevrela na muzov.
Na to platí jen jedna věc! Trpělivost a umlátit jí laskavostí a láskou,,může to trvat i několik let, když ale chceš dokážeš to!
to mas nieco ked tyraju dieta, zneuziju ho a potom povedz " ale ved mozes mat super zivot "
stejný postup!
Ale schvalne, napis mi, ako sa odlubit.
S tím mám jen jednu zkušenost.Přistoupila jsem k tomu takhle:Nebudu už mu víc ubližovat, stáhnu se, vyhnu se.Ani nevím proč zrovna tato myšlenka.Smutno mi bylo, dlouho.Ale do roku jsem z toho byla venku.Samozřejmě že jsem nedřepěla jen doma na zadku.To chce ven mezi lidi,i když i tam je ti smutno, i přes to že tě nebaví a lezou ti na nervy.Po čase to přejde.Nebýt sám.

mauvaya

pandorica
no mam brata, inak same sesternice, v triede vzdyviac zeien (min 2x ako muzov) a naposledy som bol 1chlap na 9 zien, 2 roky v skole..
nejake divne, nechapem preco, kde si potom ostatni chlapi ?
jedine ze ich nevnimam, ale spoluziaka by som si pamatal, nie ?

mauvaya

vies co je este ironia osudu?
ze aj keby teraz idem na zoznamky, pochybujem ze take PRAVE zalubenie pride len tak.
paradoxne ktovie kolko kvalitnych zien takto den co den (alebo mesaic co mesaic) odozeniem..
obcas mi je to aj dost blbe, lebo ked pozve von, tak co mam povedat? ano? ak viem o co jej ide a natahovat ju zbytocne? alebo bloknut ich?
divne toto a to som si myslel ze nic komplikovanejsie od mturity nie je.
hold.
asi mi chyba kolecko, alebo par.

Topoľ

Mauvauya_ zbytočne to komplikujes filozofujes o vzťahoch ale nekonas. Sú baby kurvy a sú baby do pohody. Treba hľadať a pozorovať. Nehádž vsetky do 1 mecha.
Aj tu na fóre čítam ze sú tu múdre a zábavné a keby som nemal vzťah tak od zopár pytam email :)
Podľa mňa sa vyhovaras za vlastnú hanblivosť.

Sejla

Mauvaya
Mrzí ma čo sa ti stalo, ale nie som žiadna expertka, pozri, tiež som si prešla kadečím a to neboli žiadne zaľúbené zǎciatky ale dlhé konce a prežila som... Chcelo to len veľa času. Ale cítim sa múdrejšia. Nie takto navonok, ale emocionálne múdrejšia. Niečo ti to predsa len dá..