Osamelosť stredného veku a možnosti zoznámenia

Príspevok v téme: Osamelosť stredného veku a možnosti zoznámenia
Sonjaa

Ahojte, som žena v strednom veku, rozvedená, rozídená a momentálne dlhodobo bez vzťahu. Mám dospelé deti, slobodné, ktoré žijú striedavo u mňa a striedavo v mieste svojej práce.
Mám zamestnanie, ktoré mi vyhovuje, dostatok kamarátok, kolegýň a kolegov. To všetko je síce fajn, je kam chodiť a vypĺňať si voľný čas, ale samozrejme nie je to ono. Veľmi mi chýba mužský protipol a kvalitný vzťah, kde nejde iba o sex. Krátko po rozvode som sa zoznámila s jedným mužom, s ktorým som mala niekoľko ročný vzťah a zdalo sa, že spolu aj zostaneme. Ale vykľul sa z neho človek, ktorý si sledoval iba svoj záujem - teda mať partnerku do domácnosti a na sex. Zabúdal na to, že aj ja mám svoje deti a svoju domácnosť, kde musím fungovať a nie prioritne makať na jeho baráku...A pritom bol neskutočný lakomec, schopný si dať zaplatiť odo mňa aj polovičku nákladov na benzín, keď sme niekam išli. Pritom to ani nepotreboval, bol pomerne bahatý podnikateľ... len chorobne lakomý a stále nariekal,čo čo stojí a ako nemá peniaze... Ale nie o tom som chcela písať. Po rozchode som sa na radu kamošky dala na rôzne soc. siete s cieľom sa zoznámiť, a môžem povedať, že som veľmi nepríjemne prekvapená, o čo ide dnešným mužom v strednom veku. Samozrejme, že iba o SEX,SEX a znovu SEX. Jednoducho v dnešnej dobe nie je možné si nájsť slunšého partnera, ktorý sa pozerá na život inou optikou než je len hľadanie stále nových a nových mileniek. Mám pocit, akoby títo muži sa priam pretekali, ktorí koľko sex. partneriek bude mať do času, kým ešte môže fungovať.... Je to hrozné, som z toho znechutená, ako to dnes beží. A to podotýkam, že som príťažlivá žena, štíhla a vzdelaná... Zistila som, že nemám šancu nájsť muža, ktorý by mal také kvality, aby bol schopný budovať normálny vzťah. Lebo je ľahšie mať stále novú partnerku a byť stále niečím novým očarený, ako riešiť problémy a hľadať východiská vo vzťahu, ktorý nie je vždy len prechádzkou ružovou záhradou....
A mňa už nebaví sa stále zoznamovať s mužmi, a nakoniec zistiť, že je to vždy len o tom istom ... 3-4 mesiace kontaktov a potom ... postupný úpadok a koniec ....
Mám taký pocit, ako keby sa všetci muži zbláznili... Čím úspešnejší muž, tým viac je orientovaný iba na krásu stále nových žien a stále nových kontaktov v SEXE....
Je to u mužov stále len záujem o SEX, SEX a SEX - a nie o vzťah

bozenko

pandorica
a preco mam niest vinu za mojich predkov ???
za to ze mali vymyte mozgy ?
:D
a mozno ja ma mvymyty mozog a mal by som zeny brat ako sexualny doplnok v posteli..
keby to viem, som za vodou..

pandorica

Bozenko,môžete si za to sami.Celé veky vám ženy neboli dobré na nič len na sex,a teraz keď sa konečne naučili, že to nemusí byť len o chlapoch, tak sa
vám to zrazu nepáči a hľadáte vzťahy?

bozenko

predovsetkym TOTO forum ma zly vplyv, lebo mi robi depky.. bez neho (min 1 tyzden) je svet krajsi :D
taky mimo reality, tu ludia na plnu hubu povedia co robia a podobne.
divny svet..

bozenko

Sonjaa
poznam zeny co nechcu nic ine ako telesne uspokojenie :P
presne tak ako ti muzi..
to je tiez sranda.. o zenach som si myslel ze su kapanek ine, ale ich pocet je obrovsky...

pandorica

Vykašli sa na chlapov, užívaj si s kamarátkami,kým sa dá.A keď to budeš najmenej čakať, ten ktorého hľadáš nájde teba

bozenko

jedulka, ano bohaty je len ten co je lakomec, lenze to je paradox ne? potom si uzvia menej, ako ten co dokaze zarobit menej, ale uziva si viac nie?
ono je to logicke, ak by daval, tak by nemal, lenze to je BLBOST NA ENTU !!!
mat nejake hranice, napr 2000eur mesacne co da na zabavu (a teda pozvania na veceru) nemoze skutocneho bohaca vtiahnut do biedy, takze bohac nie je :)
a ak da 2 tisicky mesacne na niekoho (kamosov, kamaratky ci zenu), tak je to myslim ze "dost" kedze 95% ludi ma mensi plat ako 2000eur, takze LOGICKY je stredry, lakomy a bohaty zaroven :)

nechapem ludi co maju uz 7 a viac cifier na ucte a pritom sa im nezda dat par stoviek na zbaavu mesacne..

pre boha ved 1 tisic mesacne je 12 rocne a za 50 rokov je to blbych 600 tisic EUR.

ked na toto nema, tak nie je bohaty :D len proste stredna vrstva..

alebo to bude zas ten "lososovy" co nosi ruzove tricka a ma hodinky vacsie ako mozog..

bozenko

Sejla, dobra taktika, ale mam kontrolnu otazku, ak je DNES zaujem vzacenjsi ako MUZ, co ak sa CEZ ten zaujem zalubis do muza? Stale bude zaujem vzacnejsi ako ten muz? Alebo muz naveky zostane len ako modny doplnok a sexualna pomocka v posteli ?

Sonjaa

Sejla,
to čo si napísala, sa mi zdá celkom rozumné )) Pozdáva sa mi myšlienka, že človek, ktorý už má svoje poslanie splnené (mám dve krásne, zdravé deti), by si mal zariadiť svoj voľný čas cez záľuby a koníčky... Asi sa treba poriadne zamestnať - nemyslím doma domácimi prácami - ale chodiť stále medhzi ľudí a potom ozaj postaviť na dôležitejšie miesto "než nejakí chlapi".
Zase sa potvrdilo, že všetko je v hlave... Ako človek rozmýšľa, tak sa aj cíti...
Takže treba urobiť reset a usporiadať si to vo vlastnej hlave inak ...

Sonjaa

tak ja si zase nejaká stará nepripadám, dokonca keď idem so starším synom, tak si myslia, že sme pár.... veď dnes sa to dosť nosí, že je žena staršia od muža DDD
A ja za stredný vek pokladám už ľudí nad 40 rokov ....

Sejla

Jeej, pripomínaš mi kamošky mojej mamy, ktoré poznám odmalička :))
Ja budem asi vo veku tvojich detí, ale myslím si, že toto funguje tak, že keď hľadáš lásku, nájdeš sex, keď hľadáš sex, nájdeš román, keď hľadáš priateľstvo, môžeš nájsť lásku, ja by som to nechala plynúť prirodzene a snažila sa ísť na to cez záujmy, aspoň ja to mám tak, že mám veľa špecifických, netradičných záľub, ktoré sú pre mňa dôležitejšie než nejakí chlapi. A keď stretnem niekoho podobného, okamžite sa tu objaví istá spriazdnenosť a spoločná reč, tisíce diskusií na preberanie a litre vína na vypitie pred tým než niekomu z nás vôbec preletí hlavou "hej, je hrozne fajn, čo keby som jej dal pusu, ale ako dofrasa?" :)