Naladovost mi nici vztah

Príspevok v téme: Naladovost mi nici vztah
Naladka

Naladova zena- poviete si nic nove pod slnkom. Mam vsak pocit, ze u mna to presahuje hranice unosnosti.A trpi tym najma moj priatel. Nici nam to inak velmi pekny vztah. Najprv som bola naladova len pred mojimi dnami (menstruacia). To partner samozrejme toleroval. Dnes sme z toho obaja mimo...on preto, ze som neznesitelna, ja preto, ze to nedokazem ovladat, vela veci ma vie vytocit, rozculujem sa nad debilinami. Mam pocit, ze bud ma ovladaju hormony alebo som nacisto psychicky chora :-( Venujem sa praci, kde musim byt perfektna, stale som v strese, ale to mi vyhovuje, som zvyknuta. Len mam pocit, ze potom istu dokonalost a chapavost pozadujem aj od partnera. Uvedomujem si, ze ani ja, ani on nie sme dokonali....ale ked mu nedochadzaju obycajne veci, tak ma ide roztrhnut- nenapadne ho prist mi pomoct ku vlaku s tazkymi taskami, upratat si obcas sam po sebe..Niektori by mi poradili zmenu partnera,ale to ja nechcem. Problem je na mojej strane- neprimerane riesim situacie. Zazil niekto nieco podobne? Ako zmenit moju naladovost? Dakujem

Logitech

Veľký vplyv môže mať aj práca, síce píšeš že si na to zvyknutá, ale buď si istá, že na stres nie je zvyknutý nikto. Rozdiel je len hodnota stresu, ktorú človek dokáže absorbovať.

Časom sa pri takomto tempe dostávať do stavu "Burn out", kedy už človek začína byť unavený a začína sa chovať inak. Samozrejmosť je nervozita, ktorá môže skĺznuť do letargie. Čím dlhšie si mu vystavená, tým horšie sa z toho dostaneš.

Skús jednoduchý pokus. Zober si 2 týždne voľno s tým že nebudeš riešiť robotu. Bežne trvá že mozok z práce vypne až po týždni.

Je blbosť ak ti niekto radí, aby si nechala prácu na pracovisku, nie v každej profesii sa to dá.

Sám som si to prežil a dostáva sa z toho dosť ťažko a keď si nedáš pozor, dostaneš sa do neho časom zase a zase.

Sama musíš vedieť či to čo píšem je pravda, nikto nevie posúdiť ako náročná je tvoja práca po psychickej stránke na základe toho čo si napísala.

Bacha na to, príliš veľké preťaženie môže mať aj zdravotné následky a ty si možeš stále myslieť, že to ešte zvládaš.

Naladka

Ebi, netusim...Zacala som ju brat po rocnej pauze. Pocas tej pauzy som badala len mensie rozdiely v naladovosti, ktoru mam teraz. Ja som podla niektorych bab zacala antiku brat "velmi neskoro", v 22 rokoch. Dnes mam 24 a rocnu pauzu od antiky...Kedysi ked som toto nebrala, bola som fakt menej naladova a ak ano, viac a lepsie som to zvladala...Mozno to ani nie je o antike, ale o tom, ze sa uz neviem sama akosi ovladat.... :-(

ebi777

a nemas tu naladovost z HAK????
sice ja HAK neberiem, ale zvyknem citat forum aj o roznych HAK, a baby zvyknu pisat, ze tuto alebo hentu HAK museli zmenit, lebo im sposobovala naladovost, atd.

Naladka

Opat dakujem za nazory.
Slnovrat, beriem antiku, plus beriem kadejake prirodne doplnky na upravu zenskych hormonov. Myslis, ze to ma vplyv?
Vebe, absolutne nemam pocit, ze by som ho chcela menit. Tohto chlapa som hladala velmi dlho a perfektne sa vieme doplnat. Takze aby bol iny, to nechcem. Len by som chcela tiez trosku tolerancie. Priklad, pridem konecne k nam domov po celom tyzdni z prace, cestujem 150 km, s tazkymi vecami. On sa na mna tesi, ale nepride mi pomoct k vlaku,prosto ma necha nech si to dotrepem sama. Neopyta sa ci nie som hladna, smadna, len si cosi napise na nete s kamosom a uz ma taha bud kdesi na turistiku, na bicykel alebo sa prechadzat dlhe kilometre. Vsetko toto zvycajne milujem, ale skakat ako zajac 10 minut po prichode domov je unavne....Ked som mu to uz yx krat vysvetlila, zacal "mrncat", ze on chce ist este von a prosikat nech idem aj ja. A tu nastava chvila, kedy vybuchujem. Nerozumiem ako moze byt taky sebecky a uz sa zacnem rozculovat a je vymenq nazorov.A toto je len jeden priklad....Takze tolerancie by so si priala aj ja...Tvoj tip napisat si 10 veci u mna nefunguje....Ja potrebujem zavriet pusu, dat si vydych a nadych, prejst si to hlavou a az potom riesi danu vec- tak ako mi to tu napisal niekto iny v tejto diskusii....A to si chcem nejak zautomatizovat. Najprv sa ukludnit, az potom odpovedat...
Jedulka, chapem...Musi to byt pre teba cele tazke, drzim palce, zrejme si velmi silna zena :-)

jedulka

ty máš dva světy.V práci jsi perfektní,pod stresem se prý podávají vyšší výkony(jak kdo)a přijdeš domů,čekáš klid a místo toho ti ten stres přelezl přes hlavu a přenášíš ho i domů.Skus si představit tohle, mám mentálně postiženou dceru kterou miluji nade všechno, jsem s ní 24 hodin denně, umí tak asi deset vět, a ty ti zopakuje Xkrát za den a den po dni bez přestávky.Někdy se tedy opravdu neudržím a žařvu v zápětí mě mrzí, že jsem se zachovala jak kráva,ale stejně to jde stále dokola.Je ji 30 let.Skus mi poradit jak bych to měla vydržet a občas si nezařvat?

endura

Naladka - informácie tohoto druhu som čítal v knihe "Jak žít s neurózou" od Kratochvíla; nepamätám si ich, ale podstata bola tá, ako rýchlo a účinne bojovať s prudkými zmenami nálad, čo je jeden z príznakov neurózy. Kolega ktorý má "príliš živé deti" mi spomínal, že bol nútený naučiť sa trik s počítaním do desať. Keď ho potomok naštval, musel čím skôr zastaviť v sebe rastúcu agresiu, spočiatku odísť/neskôr zostal v miestnosti a zhlboka dýchať a pritom počítať od jeden do desať. Ale chcelo to vraj cvik. Ďalej čo robia neurotici ktorí sa liečia v skupine, je to, že keď prichádzajú nevhodné myšlienky, predstavia si ich ako oblaky na nebi, ktoré plávajú preč vysokou rýchlosťou, a namiesto nich prichádza dobrá nálada a pozitívne myšlienky.

vebe

Naladka, skus si este raz poriadne precitat co si tu napisala. Skus sa na to pozriet trochu z ineho pohladu. Mne to tak pride, ze ty si perfekcionalistka a v podstate nic z toho co on urobi nie je tak ako si to ty predstavujes. POloz si otazku, ktore spravanie je spravne? Kto povedal, ze tak ako si to predstavujes ty, je prave to spravne? Take nieco nie je nikde napisane. TY chces aby robil to a tak, ako to je podla teba spravne, ale ved on je on, on mozno veci vidi inak, len ty sa ho ani nespytas, ty ho chce prerobit na svoj obraz a to je chyba, ktoru mnohe zeny robia. Ty ho uz nedokazes tusim brat takeho aky je, stale by mal nieco urobit inak. Musis na sebe vela popracovat. Jednak, musis sa naucit potlacat svoje neprimerane reakcie, nauc sa s tym pracovat Okrem toho, ak budes viac tolerantna, nebude ta jeho spravanie tak iritovat. Skus si napriklad napisat na papier 10 veci, ktore mas na nom rada, ktore ta na nom pritahuju a preco s nim vlastne si. Vzdy ked budes citit hnev, pripomen si tychto 10 veci a uvidis, ze ta hnev prejde. Skus zmenit svoj pohlad na neho, zober si ine okuliare. Ak to nepomoze, tak nemate sancu spolu dlhodobejsie fungovat

Naladka

Pisala som z mobilu, ale asi to neodoslalo...
Dakujem velmi pekne za nazor :)
Problem nie je v tom, ze by som ocakavala, ze mi bude citat myslienky. Praveze som velmi jasne naznacila, ze by mi mohol prist obcas pomoct s vecami, lebo ich mavam velmi tazke, takze o tom vie. Dokonca sa ma aj spyta obcas, ci mam veci tazke a ked poviem, ze ano, tak aj tak nepride, lebo sa mu nechce, lebo je teplo, lebo, lebo, lebo...Ja si nepotrebujem zadok vyvazat v aute, vzdy ho prosim, nech pride bez auta, ze to spolu odnesieme, takze tu nejde o moju pohodlnost.
Stres z prace si domov nikdy nenosim. Nevpustam taketo veci medzi nas, takze v tom problem nevidim.
Cely problem spociva v tom, ze uz na neho casto reagujem az neprimerane skaredo a neprijemne, a to za hoc aku malickost. A to nie je dobre. Ze mu obcas nedochadzaju niektore veci, okej, to ozeliem, to su muzi...Len ked ja mam pocit, ze uz moze urobit hoci co a som zla na neho. Staci hoc aka malickost a meni sa mi nalada zo sekundy na sekundu. A toto by som potrebovala zmenit a neviem ako. Ked sa aj snazim, je to vzdy kratkodobe.

Mr. Modesty

Vies, muzi (hovorim za seba) nevedia vzyd citat myslienky.. Niekedy sa to da, ale niekedy to nevieme aj keby sme chceli. Preto je dobre, ak zeny povedia co ocakavaju, normalne - ako keby to povedali kamaratke, ze "pomoz mi s taskami" pokial teda nezaberie "podprahova" veta "och zas budem cestovat s tazkymi taskami"
A vies preco je tazke citat myslienky?
Z vlastnych skusenosti - vela krat som sa snazil o to, a potom robil aj veci, ktore a jked som si myslel, ze jej pomozu, ju skor "stresovali" :D
PRESNE tasky s vlakom..
napr ponuknut pohodlny, kludny, klimatizovany, bezpecny odvoz z prace domov, od dveri az k dveri, a ona na to ze "toto ma stresuje" "vlak nie je az taky zly, relaxujem tam" aj ked jej to zaberie viac casu (alebo pesi vlak mhd a podobne..)
Takze podla mna, ked sa muz par krat popali, mozno zmeni pohlad na vec radsej..
Zmenu partnera ti poradi len idiot.
Vztah je na to, aby sa na nom pracovalo :)
A tu naladovost ti sposobuje VYHRADNE ON, alebo aj nieco ine, s cim ON nema absolutne nic spolocne?
(napr. vytoci ta praca, cudzi clovek - prenesies tu naladovost aj na neho, alebo to dokazes 100% dokonale filtrovat a nechat to v praci?)