Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Výdavky a vzťah

Príspevok v téme: Výdavky a vzťah
MiškaMiška

Prepáčte, ale po prečítaní viacerých príspevkov niektorých mužov, po prečítaní mnohých článkov na internete sa vraciam na fórum s novou otázkou.
Neviem do akej doby sme to prišli, ale vidím, že dnešní muži skutočne nie sú ochotní investovať do partnerky ani vzťahy čo i len cent. Čítam, že žena a muž majú platiť striedavo na posedeniach v kaviarni, večerách a pod.
Ja nepatrím medzi zlatokopky skutočne, ale myslím, že žiaden normálny pár nechodí každý druhý deň po podnikoch, ale idú si sadnúť sem - tam niekam. Príde Vám skutočne tak neskutočne náročné, milí páni, pozvať svoju partnerku a ukázať jej, že je pre Vás viac než sex. objekt a dať jej najavo, že si ju vážite viac a veľmi radi jej urobíte radosť nejakou dobrotou, občas nejakou cukrárňou a pod. bez toho, aby ste automaticky čakali, že ona to bude striedavo robiť Vám?
Nevravím - ak ide o drahé dovolenky, výlety a pod. chápem, že sa treba na niečo takéto zložiť, ale, preboha, také veci ako káva v kaviarni?
To už sú koho názory, že striedavo platiť? To píšu ľudia, ktorí už spoločne žijú v jednej domácnosti a hospodária, zarábajú rovnako? Či to píšu chlapi, kt. nedávajú žiadne záruky žene a jediné čo jej ponúkajú je sex?

Okrem toho by som rada vedela názor žien i mužov ako vidia spoločné hospodárenie v spoločnej domácnosti a bývaní...Z môjho pohľadu by sa mali obaja partneri otvorene rozprávať o príjmoch a výdavkoch a výdavky na jedlo, nájom a pod. prispôsobiť príjmu partnerov - aby ani jeden nebol škodný (jeden značkové oblečenie, druhý ani na rožky po vyplatení)...

Ja som študentka, stretla som sa, bohužiaľ, so slušne zarábajúcim mužom, kt. toto odomňa po čase vyžadoval...všetko 50/50. Jeho názor na spoločné bývanie - vraj partnerka nemá právo vedieť koľko zarába a je jedno ak zarobí partnerka menej, má platiť presne 50/50...kde je rovnoprávnosť, ľudskosť, láska?

Aja02

momo, neviem či sa tá inteligencia počítania prenáša, ale pre dobro mojich potenciálnych detí dúfam, že áno. :D

Ale ak si vedel rátať tak skoro, tak máš hlavu na to, aby si tú matiku vedel, len si sa potom na to vykašľal. Ja na na matiku, žiaľ, hlavu nemám.

Musím sa ale pochváliť. Ja som ako 4- ročná vedela čítať. :)

Môj prvý počítač som dostala v 12 rokov a absolútne nič som na ňom nevedela robiť. Doteraz si pamätám svoju prvú skúsenosť s počítačom. Mala som 11 rokov a bola som na krúžku výpočtovej techniky. Sedela som predtým počítačom a nevedela ho ani zapnúť. Tak som sa iba dívala na ten veľký CRT monitor a ťukala si do klávesnice. :D

momo26

myslis ze sa ta inteligencia pocitania prenasa?
rozmyslam ake znamky mali moji rodicia z matiky :D
vies co je haluz? udajne som zacinal pocitat matiku (neviem aku) v 4roch :D
ale neviem preco som ju znenavidel a prestal sa tomu venovat uz v 10tich
ozaj, v 9tich som dostal pocitac na Vianoce :D

Aja02

:D :D :D
Ale ťažký test by som nedala, len nejaké rovnice a sústavy. O tom som uvažovala iba čisto hypoteticky. :D

Ja som chodila na kopu doučovaní z matiky a nechcem aby moje deti boli z toho predmetu také tupé, preto ten test. :D

MiškaMiška

Agnes998
Akože fakt končím už s diskusiou...ale Agnes - k tomuto tvojmu poslednému príspevku sa jednoducho vyjadriť musím...presne toto isté som ja prežívala. Ja som na drahú lyžovačku nemala, on áno. Nečakala som, že mi ju zaplatí, čakala som však aspoň toľko ľudskosti, že už keď sám dotiahol študentku do vzťahu - nebude chodiť po dovolenkách, lyžovačkách a pod. bez nej, ale dokáže sa napr. nejakej tej lyžovačky zriecť (nakoľko ja na ňu nemám) a vymyslí niečo menej nákladné čo si môžem dovoliť i ja hradiť (napr. nejaký výlet tu v rámci SR)...no nie, mne bolo jasne povedané, že on jednoducho pôjde a ja proste budem doma...
Tiež bude radšej so skromným chlapom so sociálne slabších pomerov, ktorý však bude mať toľko ľudskosti a rozdelí sa keby len i s rožkom ako s držgrošom, kt. si bude užívať života plnými dúškami na drahých dovolenkách, lyžovačkách s kamošmi, kamoškami a mne tak možno prezentáciu fotiek urobí z láskavosti...
Ak muž zarába omnoho viac než žena a jednoducho nie je ochotný jej prispieť, prípadne sa zriecť nejakej dovolenky a pod. kvôli nej - prosím, nech si teda nájde ženu na rovnakej sociálnej úrovni, ktorá si toto dovoliť môže.
Ale, aby chlapi pri prachoch balamutili hlavu ženám, kt. nemajú ani 100tinu z toho čo oni a potom ich označovali za zlatokopky, keď im nebodaj žena povie - toto je nefér, vo vzťahu to takto nemá byť, že jeden behá po drahých destináciách a druhý sedí doma...tak potom asi skutočne pojem "zlatokopka" by mal byť zaradený do slovníka, aby si jeho význam nezamieňal každý ako sa mu práve hodí

Aja02

momo, ja by som nedoniesla dotazník, ale práve minule som rozmýšľala nad tým, že ja by som na prvé stretko doniesla test z matiky, pretože chcem aby ten muž vedel rátať. :D

Inak, dotazníky mám tiež rada. :)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Výdavky a vzťah - Fórum - ZDRAVIE.sk