Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Výdavky a vzťah

Príspevok v téme: Výdavky a vzťah
MiškaMiška

Prepáčte, ale po prečítaní viacerých príspevkov niektorých mužov, po prečítaní mnohých článkov na internete sa vraciam na fórum s novou otázkou.
Neviem do akej doby sme to prišli, ale vidím, že dnešní muži skutočne nie sú ochotní investovať do partnerky ani vzťahy čo i len cent. Čítam, že žena a muž majú platiť striedavo na posedeniach v kaviarni, večerách a pod.
Ja nepatrím medzi zlatokopky skutočne, ale myslím, že žiaden normálny pár nechodí každý druhý deň po podnikoch, ale idú si sadnúť sem - tam niekam. Príde Vám skutočne tak neskutočne náročné, milí páni, pozvať svoju partnerku a ukázať jej, že je pre Vás viac než sex. objekt a dať jej najavo, že si ju vážite viac a veľmi radi jej urobíte radosť nejakou dobrotou, občas nejakou cukrárňou a pod. bez toho, aby ste automaticky čakali, že ona to bude striedavo robiť Vám?
Nevravím - ak ide o drahé dovolenky, výlety a pod. chápem, že sa treba na niečo takéto zložiť, ale, preboha, také veci ako káva v kaviarni?
To už sú koho názory, že striedavo platiť? To píšu ľudia, ktorí už spoločne žijú v jednej domácnosti a hospodária, zarábajú rovnako? Či to píšu chlapi, kt. nedávajú žiadne záruky žene a jediné čo jej ponúkajú je sex?

Okrem toho by som rada vedela názor žien i mužov ako vidia spoločné hospodárenie v spoločnej domácnosti a bývaní...Z môjho pohľadu by sa mali obaja partneri otvorene rozprávať o príjmoch a výdavkoch a výdavky na jedlo, nájom a pod. prispôsobiť príjmu partnerov - aby ani jeden nebol škodný (jeden značkové oblečenie, druhý ani na rožky po vyplatení)...

Ja som študentka, stretla som sa, bohužiaľ, so slušne zarábajúcim mužom, kt. toto odomňa po čase vyžadoval...všetko 50/50. Jeho názor na spoločné bývanie - vraj partnerka nemá právo vedieť koľko zarába a je jedno ak zarobí partnerka menej, má platiť presne 50/50...kde je rovnoprávnosť, ľudskosť, láska?

momo26

aby som pisal zrozumitelne, ide tam (apson mne) o vymenu informacii a ci mviac infomracii, tym lepsie..
mam enormne vela otazok aj tak a podobne.. preto mam rad obrovsku vymenu informacii, cim lepsie niekoho poznam, tym dokonalejsie dokazem naplanovat vsetko (napr sialene darceky, sled udalosti a prekvapeni a podobne), ked poznam kazdy detail cloveka, som velmi blizko k "citani myslienok" :) a to bez informacii nejde.
i ked, na take nieco treba roky a min 10hodin denne vymenu informacii a sakra dobru pamat (zapisky nepomozu, bud to clovek pamata alebo to uz nikdy nenajde)..
kazdy 1 detail pomoze (moze pomoct) do buducnosti..

Aja02

momo, neviem si predstaviť, že by sa mi toto stalo. Ja som tvor zvedavý a základné, pre mňa podstatné informácie si zistím hneď, čiže by sa mi nemohlo stať, že by som o ňom po dvoch mesiacoch ešte veľa nevedela. :)

momo26

Aja02
hej suhlasim, i ked mne by to nevadilo, ak by mi nejaka na 1. stretku dala dotaznik :D
sice uletene, ale preco nie..
nesudim cloveka po 1. stretku aj tak..
DAL BY SOM TOMU VOLNY PRIEBEH :P
opakujem, VOLNY PRIEBEH :D
hjaha
fakt, raz mi jedna hovorila, ze ona priniesla dotaznik a on sa smial..
skoda, keby ho priniesla na stretko co mala so mnou, tak by som sa velmi potesil :)
mam rad dotazniky :D

momo26

Agnes, no to je mi luto :/
ale mam otazku, ak este mozem,
teraz, ak by si stretla podobneho ako ten s takou pracou, odradilo by ta to, alebo riskla by si to znovu?

Aja02

momo26, stačí môj nick napísať raz. :D

Tak riešiť takéto veci v priebehu polroka mi príde relatívne v pohode, ale pokiaľ sa jedná o prvé stretnutia, tak to nie. Vážne nie. :D

Ja sa chcem tiež vydať a mať deti, len to nechcem hneď riešiť.

Agnes998

momo26: Tak toto presne som mala pri bývalom, nedovolenkovali sme spolu, on si zaplatil dovolenku v Peru na 5 týždňov za 100 000 Sk, išiel tam s kamošom, jeho priateľkou a ešte jednou babou. Oni si to mohli dovoliť zaplatiť, všetci dobre zarábali, priateľ bol programátor a zastával šéfovskú pozíciu u jedného mobilného operátora. Ja so strednou školou a ledva priemerným platom som si to ani náhodou nemohla dovoliť, tak bolo automatické, že ostanem doma. Dúfala som, že on potom so mnou pôjde ešte na jednu dovolenku, na takú, čo si budem môcť dovoliť aj ja, proste len niekde na chatu s priateľmi. Hovorila som mu to, on sa tváril, že nie je proti, ale nakoniec so mnou nikam nešiel. Nikdy sme spolu neboli na žiadnej dovolenke. Čo na to povedať. Radšej budem mať niekoho, kto zarába priemerne, ale s ktorým sa vzájomne podporíme, pomôžeme si keď jeden alebo druhý zrovna nemá.

momo26

Aja, este otazka na volny priebeh..
Ciste hypoteticky si predstav, ze sa ti objavi v zivote 1 muz, zacnete sa spoznavat NA VOLNOBEH..
a o 2 mesaice o nom este nic nevies, lebo ti dava volnobehovy priestor.
nuz a potom o den neskor ti do zivota vstupi iny muz, co na teba bude tlacit a uz to nebude volnobeh, ale pekne ta zmanipuluje..
tj. "neviem co chcem" zmeni u teba na "ja ti zena ukazem co chces"
a potom co ma ten chudak volnobehovy citit po 2 mesiacoch? :P
toto mam tiez z realneho zivota ;)

momo26

Ajaaaaaaaaaaa02 Aja02 Aja02Aja02

stale to vsuvas do 1.2. stretka :P

neviem ako ona, oni, ale ja sa tu bavim o napr 1-2 mesaicoch poznania sa, mozno aj 1/2 roku poznania sa, kedy sa pytam.

proste ked uz mam dojem ze "ano, tuto zenu by som si vedel predstavit po mojom boku"
tak potom vyzvedam a dost :P
a snazim sa dojst na kompromis, tj. zladit to tak, aby to fungovalo co najlepsie..
preco tak skoro?
aby som mal cas sa prisposobit :P

dam ti priklad, aby si ma chapala..
jednu co som poznal, mala nazor, ze ona CHCE vychovavat dieta SAMA!! nechce manzelstvo, chce byvat sama..
cize chce len milenca
toto ak by som sa dozvedel AZ ked som do nej namotany, co by mi zostavalo?
mozno tak lano a sakra pevny luster...

Agnes998

Miška samozrejme buď rada, že si skoro zistila čo je zač. Tu nejde o to, že muž by mal živiť ženu, tu ide o to, že partneri by si mali navzájom pomáhať. Ak ja stratím prácu, potiahne nájom priateľ, ak stratí prácu on, nebudem ani chvíľu rozmýšľať a úplne samozrejme to potiahnem ja. Veď predsa od toho sme partneri, aby sme stáli pri sebe, aby sme si pomáhali. A nie názor, že ak stratíš prácu, dostaneš sa do problémov ktoré budú trvať hoc len dočasne nie dlho, tak skap, ale ja si budem kupovať luxusné oblečenie a chodiť do drahých reštík na jedlo, ale tebe nedovolím zobrať si z môjho jedla ani len suchý rožok! Takýto človek je proste neskutočný sebec a treba ho kopnúť do prdele nech si zostane sám a nech sa svojimi € zadrhne! Neboj Miška, gentlemani stále existujú, ja som tiež mala chamtivca rovnakého ako ty, po roku som ho poslala k vode a aj na mňa sa usmialo šťastie a mám normálneho partnera, aj na teba sa šťastie usmeje!

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Výdavky a vzťah - Fórum - ZDRAVIE.sk