Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Výdavky a vzťah

Príspevok v téme: Výdavky a vzťah
MiškaMiška

Prepáčte, ale po prečítaní viacerých príspevkov niektorých mužov, po prečítaní mnohých článkov na internete sa vraciam na fórum s novou otázkou.
Neviem do akej doby sme to prišli, ale vidím, že dnešní muži skutočne nie sú ochotní investovať do partnerky ani vzťahy čo i len cent. Čítam, že žena a muž majú platiť striedavo na posedeniach v kaviarni, večerách a pod.
Ja nepatrím medzi zlatokopky skutočne, ale myslím, že žiaden normálny pár nechodí každý druhý deň po podnikoch, ale idú si sadnúť sem - tam niekam. Príde Vám skutočne tak neskutočne náročné, milí páni, pozvať svoju partnerku a ukázať jej, že je pre Vás viac než sex. objekt a dať jej najavo, že si ju vážite viac a veľmi radi jej urobíte radosť nejakou dobrotou, občas nejakou cukrárňou a pod. bez toho, aby ste automaticky čakali, že ona to bude striedavo robiť Vám?
Nevravím - ak ide o drahé dovolenky, výlety a pod. chápem, že sa treba na niečo takéto zložiť, ale, preboha, také veci ako káva v kaviarni?
To už sú koho názory, že striedavo platiť? To píšu ľudia, ktorí už spoločne žijú v jednej domácnosti a hospodária, zarábajú rovnako? Či to píšu chlapi, kt. nedávajú žiadne záruky žene a jediné čo jej ponúkajú je sex?

Okrem toho by som rada vedela názor žien i mužov ako vidia spoločné hospodárenie v spoločnej domácnosti a bývaní...Z môjho pohľadu by sa mali obaja partneri otvorene rozprávať o príjmoch a výdavkoch a výdavky na jedlo, nájom a pod. prispôsobiť príjmu partnerov - aby ani jeden nebol škodný (jeden značkové oblečenie, druhý ani na rožky po vyplatení)...

Ja som študentka, stretla som sa, bohužiaľ, so slušne zarábajúcim mužom, kt. toto odomňa po čase vyžadoval...všetko 50/50. Jeho názor na spoločné bývanie - vraj partnerka nemá právo vedieť koľko zarába a je jedno ak zarobí partnerka menej, má platiť presne 50/50...kde je rovnoprávnosť, ľudskosť, láska?

Aja02

Ale veď keď sa nechá tomu voľný priebeh, tak je normálne že sa dostaneme k téme ako je svadba, deti, financie, atď., ale riešiť to na prvých stretnutiach mi príde úplne uletené. Ja si fakt neviem predstaviť, že by som na prvom či druhom rande mala riešiť potenciálne deti či svadbu. Na to je príliš skoro.

MiškaMiška

A v podstate týmto zo svojej strany túto diskusiu končím. Ak chcete, diskutujte pokojne ďalej, ja sa zapájať už nebudem. Inteligentní ľudia tu názor vyjadrili (za čo im samozrejme ďakujem) a takých ako Mimulus a podobní tu skutočne nebudem presviedčať o svojej pravde, lebo je to zbytočné pri výške IQ, ktoré svojimi príspevkami dokázal. A ja sa znižovať nebudem, aby som tu nikomu takémuto vracala jeho primitívne urážky.
Prajem Vám všetkým pekný deň, tým rozumným ďakujem za postrehy, vlastné skúsenosti i rady.

Sonjaa

ja si stejne myslím, že je to v prvom rade o tej láske a úcte k partnerke/partnerovi.
Ak muž má svoju partnerku rád a vie, že zarába nepomerne viac ako ona, tak nič nerieši a tak akosi prirodzene financuje spoločné veci.... Ale musí mať RÁD... To neznamená, že sa žena nechá vydržiavať bez akejkoľvek hanby a neprispeje... Každý podľa svojich možností...

A pri financiách sa ukáže ten pravý vzťah muža k žene a naopak. A ešte aj úcta k partnerke/partnerovi.

Muži, spamätajte sa, myslíte si, že to ženu neuráža, ak ste chorobní držgroši a neviete svoje paniaze investovať aj do vzťahu ???

momo26

MiškaMiška
a potom by sa vam rozpadol vztah na baze ako tu bola jedna tema, v skratke:
ona ledva zije a on ma miliony a pozve ju na exoticky ostrov a ona odmietne lebo nema a ona je ta zla ze s nim nechce cestovat (on ju samozrejme nepozval)...
ked uz 50/50 mal vybrat napr stanovacku :D (i ked zeny toto neradi asi :D )

a ako si predstavujes svoju buducnost MiškaMiška ?

MiškaMiška

A už len z vlastnej skúsenosti...samozrejme, že som takéto veci neriešila na začiatku vzťahu. Ale ani neviem ako prišlo po 2 mesiacoch k otázke názoru na spoločné hospodárenie v jednej domácnosti...úplne náhodou, ale prišla tá téma. Práve tam som sa dozvedela, že pán X si nevie predstaviť pri svojom relatívne slušnom plate, aby platil čo i len o cent naviac na spoločný nájom a stravu...že je jedno ak žena zarába omnoho menej ako on, proste tieto veci 50/50. Tam som sa dokonca dozvedela, že ak žena bude náhodou bez zamestnania, príde o prácu a pod...že on ju živiť nebude ani len mesiac a to nájomné v plnej 50% výške požadovať bude aj keby dostávala len trápnu podporu od štátu
Predstavte si, že by sa nikdy k tejto téme nedostalo...prešiel by napr. rok, prišlo spoločné bývanie...on plat napr. 1500 eur, ja plat 500 eur. On vlastný byt, auto, našetrené peniaze v banke atď...ja začínam od nuly po štúdiu...a zrazu bum - plať mi presne polovicu...chlapec by si kupoval značkové oblečenie, ja jedla suché rožky...myslím, že môžem byť šťastná, že sa k tejto téme dostalo (síce čistou náhodou) takto v začiatku ako keby som mala takýto šok prežiť po 1 - 2 rokoch vzťahu a nieto ešte na materskej dovolenke kedy by mi vykrikoval každý jeden cent, kt. by som minula, lebo ja by som dostala možno trápnych 200 eur materskú a on je živiteľ...ďakujem za takéto peklo, neprosím

Mimulus

MiškaMiška tak asi budeš predsa len svätica :DDD Alebo len taký skvelý demagóg keď ti všetci uverili a súhlasia s tebou.

Ale ja nesúhlasím a nikdy ani nebudem - podľa mňa si lakomá a zakomplexovaná ty a vôbec si toho človeka s ktorým si chodila nemilovala.

Ale to je len môj názor

momo26

vies co je mega haluz?
ked som mal 9-10 rokov, vzdy som mal nazor "neviem" (lebo u mna ANO znamena sakramensky 100,00% stabilne ANO aj keby traktor padol na moju hlavicku), a nadavali mi.
dnes!!!!! 90% ludi co poznam nema nazor a ja mam sakra presny nazor a zas som divny :D
asi som extremny a potom este extremnejsi.
nuz, preto mam paranoju, ze toto nie je svet aky vyzera ze je, ale ze je to laboratorium, kde ma niekto skuma a hadze mi polena pod nohy!!!

momo26

MiškaMiška

KONECNE niekto, kto ma rovnaky naozr ako ja!!!
ked po niekom idem, POCHOPITELNE chcem vediet ako si predstavuje buducnost
BTW, toto odporucaju aj mudre knizky a psychologovia..
a vyhnem sa s tym tomu, ze tesne pred svadbou zistim, ze nechce deita, alebo ich chce OSEM..
ako mozem zit v takej neistote, ze neviem s kym si budujem buducnost?
to je potom take ze "zijem si svoj zivot a ju beriem ako doplnok, ak sa nepodari nevadi, mam doplnkov viac? " :D
haha

tiez hladam vazny vztah, i ked som zatial ziadny nemal :D (alebo nic co by sa dalo nazvat vztahom, len take ze "dobyvam nedobytne") a ludia mi nerozumeju, preco chcem hned behat, lenze ja nepotrebujem si preskakat x vztahov, aby som vedel co chcem, mozem ja za to, ze viem co chcem, mozem ja za to ze som inteligentejsi ako priemer? asi nie.. ale co sa mam zabit :D preto pijem, chcem znizit svoj pocet neuronov, mam ich aj tak viac nez potrebujem...

schvalne, ako sa ty vidis o 5 alebo 15 rokov?

MiškaMiška

S názorom dave337 plne súhlasím...ak dvaja ľudia idú úprimne do vzťahu, všetko si spoločne vyjasniť dokážu - včítane otázky financií tak, aby nik škodný nebol...
A k Vašim príspevkom, že veci ako svadba, dieťa a pod. neriešiť na začiatku...ehm, nemyslím si tak úplne. Tým, že sa spýtate potencionálneho partnera na jeho vzťah k rodinnému životu a jeho predstavám o jeho budúcnosti - je úplne prirodzené. Nik normálny predsa nepochopí takúto otázku ako návrh - poď a sprav mi okamžite decko...normálni dospelí ľudia by mali byť v tomto smere k sebe úprimní a vyriešiť si takéto predstavy o ich budúcnosti čím skôr. Či bude ich budúcnosť spoločná, či práve oni budú mať spolu dieťa, svadbu a pod...sa predsa ukáže časom.
Ale načo si majú vôbec začínať splu 2 ľudia, z kt. jeden túži po rodine a druhý dieťa nikdy nechce? Myslím, že toto je skutočne závažná a dôležitá vec a v takom prípade hocaké ďalšie randenie nikam nevedie...zbytočná strata času, energie, nadejí a pod.
No však dámy, máloktorý muž povie - nikdy nechcem dieťa, lebo vie, že väčšina zdravých a normálnych žien túži rodinu mať...to sa ukáže až časom kde pravda bola...ale vyslovene sa vyhýbať tejto téme je podľa mňa dosť od veci...
A, že ženy sa boja záväzkov? Ja napr. nie, ja hľadám vážny vzťah a toto veru oznámim každému potencionálnemu nápadnikovi po pár rande. Je to predsa úplne normálne, že dospelí a hlavne zrelý človek, kt. sa záväzkov nebojí, sa niečoho takéhoto zľaknúť nemôže.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Výdavky a vzťah - Fórum - ZDRAVIE.sk