Neúspech na VŠ, ako ste ho zvládali?

Príspevok v téme: Neúspech na VŠ, ako ste ho zvládali?
Minnie Mae

Dobrý deň!
Chcem sa opýtať tých, čo majú s takým niečím skúsenosť... Ako ste sa zmierili s tým, že vám to na VŠ nejde tak, ako ste si predstavovali aj napriek tomu, že sa snažíte? A čo po vyhadzove? Čo ste robili? Lebo ja svoju VŠ nezvládam, absolútne, hrozí mi vyhadzov... Rodičia ma tým pádom prestanú živiť a finančne podporovať, priateľ odchádza do zahraničia a ja neviem, čo budem rok, dokedy sa rozhodnem pre inú školu, robiť. Už som z toho na prášky, často plačem, neviem, ako sa uživím a neviem, na akú inú VŠ by som mohla ísť, keď táto bola mojím celoživotným snom, ktorý sa zrazu rozsypal. Jediné, čo viem je, že budem musieť nastúpiť na takú VŠ, popri ktorej by som mohla aspoň brigádovať, lebo rodičia na tom nie sú finančne až tak dobre a privyrábať si popri škole, na ktorej som teraz, je absolútne nemožné... Prosím poraďte

Maoam

ak je to tak, v tom pripade chapem jeden aspekt 'vyfnukavanie', nemyslim teraz konkretne zakladatelku, lebo studuje fakt tazky odbor, ale sama som bola svedkom unfnukancov z inych odborov, kde to uz bolo neznesitelne + neustali stresory v kazdej situacii, hoci na vsetkych ostatnych frontoch mali vsetko zabezpecene, to vie cloveka nastvat, to chapem

ale tu v tomto pripade si myslim, ze to tu babu fakt trapi, hlada riesenie, no doma s rodicmi mozno nie je rec, ak do nej vkladali nadeje a ona ich teraz kompletne sklame, tak hlada radu tu, predtym, nez to povie doma - tolko moj nazor

Maoam

vila amalka, predpokladam, ze ty si si sa zivila najskor sama a aj studium si si financovala sama, nestve ta nahodou aj fakt, ze mnohi mladi studenti maju za sebou rodicov, oporu a ich financie?

poznam ludi, ktori si vsetko museli vydriet sami, sama medzi nich patrim, niektori z nich maju problem s deckami z rodin, kde vsetko cashuju rodicia a poskytuju zivobytie aj plnu podporu, financie atd, student ma jedinu povinnost - ucit sa

vilaamalka23

ani ja v tom nevidim problem, že to zanecha, ale nech tu nefnuka, mala som o možnostiach poradiť s rodičmi v prvom rada, nakoľko ju oni živia a nie toto forum a možno by už davno bolo po probleme

Maoam

vilaamalka - samozrejme, ze na studium veterinarneho lekarstva nema kazdy predpoklady, to som takisto nikde netvrdila

akurat nie vzdy sa da VOPRED dokonale odhadnut, na co clovek ma a na co nema, ludi, ktori v priebehu prvych dvoch semestrov na VS zistia, ze to nie je pre nich su kazdorocne v EU miliony

nie je to ziadny problem, proste to nevyslo, zistili, o com to je a mozu sa rozhodnut pre nieco INE

ja osobne na tom nevidim nic strasneho

vilaamalka23

nemam žiadny problem , len niektorí ludia si jednoducho na to nemaju ako napr. na tu veterinu, nechceš mi hadam tvrdiť, že ju môže študovat každy?

Maoam

nikde vo svojom texte netvrdim, ze studium veterinarneho lekarstva je najtazsou skolou, existuje sirsia paleta velmi tazkych odborov, veterina medzi ne patri - bez debaty

takisto nikde netvrdim, ze absolventi inych skol su 'blbci'

takze poprosim nepodsuvat mi tvrdenia ci myslienky, ktore som si ani nemyslela, ani nikde nevyslovila, dakujem

akurat som vyjadrila svoj nazor, ze z toho celeho ide velka osobna nespokojnost a osobny problem, to bolo vsetko

vilaamalka23

no ono sa predpoklada, že človek ma aku taku inteligenciu a zdravy rozum ,že na vysokej škole už nepotrebuje vodiť za ručičku ako v materskej škôlke.lebo možno doma rodičia ešte niektorym behaju okolo rite aj ked maju 20+ rokov a potom je diete nasamostatne , čo v dnešnej ere internetu a všetkeho pristupeho nie je problem si získať informacie....

ebi777

moam, to bude zrejme "choroba z povolania" alebo "prefesionalna deformacia" :-)
pamatam si to este z cias studia, zeny na studijnom... absolutna arogancia, hrubost, ziadna pomoc, info som si mala z palca vycucat..