Neúspech na VŠ, ako ste ho zvládali?

Príspevok v téme: Neúspech na VŠ, ako ste ho zvládali?
Minnie Mae

Dobrý deň!
Chcem sa opýtať tých, čo majú s takým niečím skúsenosť... Ako ste sa zmierili s tým, že vám to na VŠ nejde tak, ako ste si predstavovali aj napriek tomu, že sa snažíte? A čo po vyhadzove? Čo ste robili? Lebo ja svoju VŠ nezvládam, absolútne, hrozí mi vyhadzov... Rodičia ma tým pádom prestanú živiť a finančne podporovať, priateľ odchádza do zahraničia a ja neviem, čo budem rok, dokedy sa rozhodnem pre inú školu, robiť. Už som z toho na prášky, často plačem, neviem, ako sa uživím a neviem, na akú inú VŠ by som mohla ísť, keď táto bola mojím celoživotným snom, ktorý sa zrazu rozsypal. Jediné, čo viem je, že budem musieť nastúpiť na takú VŠ, popri ktorej by som mohla aspoň brigádovať, lebo rodičia na tom nie sú finančne až tak dobre a privyrábať si popri škole, na ktorej som teraz, je absolútne nemožné... Prosím poraďte

Aja02

Koniec koncov, skončiť s komerčným manažmentom na štúdijnom oddelení VŠ nie je ktovieaké terno. To sa ti neoplatilo ani študovať.

Alexa_1

Tým,že sa budete navzájom osočovať nikomu nepomôžete. Každému je najťažšia asi vlastná VŠ, hoci je to len v jeho mysli.
Ja som bola 3 roky na LF a napokon som to vzdala,lebo som ju psychicky nezvládla. Učenia bolo strašne veľa,ja som bola zvyknutá nato,že patrím medzi najlepších a naviac mi protestoval aj môj žalúdok, takže som sa v 3. ročníku po zimnom semestri zbalila.
Na ďalší rok som nastúpila na farmáciu a teraz pôjdem do druhého ročníka, ale to sa ani porovnať nedá. Viem, stratila som 3 roky, ale kašlem nato. Rodičia mi nebránili v tom, aby som LF nechala a skôr ma podporovali, takže skús vysvetliť rodičom, že si ich nechcela sklamať, ale žiaľ fakultu nezvládaš, lebo je nad tvoje sily. Určite to pochopia. Čo sa týka inej fakulty, tak si premysli aké predmety ti robia najväčší problém a vyber si ju podľa toho. Ja by som uvažovala na farmáciou, alebo prírodnými vedami.

Nela41

V každej jednej škole sú aj horšie aj lepšie individuá a vôbec netvrdím, že na veterinu chodia géniovia.. ale proste nie je možné porovnávať štúdium manažmentu a veteriny..
Nie je správne útočiť na zakladateľku témy a rozprávať o tom, že si mala premyslieť, či to zvládne. To sa dopredu vedieť nedá. Gymnázium a VŠ je ako hruška a jablko. A takisto nie je správne sa ohradzovať s tým, že vy ste svoj zvolený odbor doštudovala, lebo doštudovať veterinu je omnoho zložitejšie ako doštudovať manažment.. tým samozrejme neurážam nikoho, kto chodí na manažment, ale jednoducho viem aké skúšky majú ľudia z manažmentu a aké mám ja a vidím ten rozdiel v dĺžke aj intenzite prípravy...

32154

na veterinu chodi moj brat a dost sa nadrie. je to fakt velmi tazka skola, necudujem sa ze to nezvladas. podla mna este tazsia nez medina.

Nela41

A ty chceš porovnávať štúdium menežmentu s veterinou? :D Fajn, pokojne to rob naďalej ale študenti veteriny ťa vysmejú

vilaamalka23

nela 41 ,,,,,a ešte na okraj ,robila som ju externe, popri práci v banke....a zvládla som ju na rozdiel od niektorých , ktorí chodia len do školy a nič iné nerobia !

Nela41

No veterina má od ľahkej školy pekne ďaleko..

vilaamalka23 určite študovala nejakú sociálnu prácu a nedokáže pochopiť ako sa niekto do školy nestíha učiť :)

K veci.. ja študujem medicínu a tvrdí sa, že prvé dva roky sú najhoršie. Neviem čo je na tom pravdy, lebo mám za sebou len prvý rok, ale myslím si, že s veterinou to bude niečo podobné.
V tých prvý rokoch sa aj vy pravdepodobne učíte o stavbe a funkciách zdravých tiel živočíchov a nájdu sa predmety, z ktorých sa proste vyletí omnoho častejšie ako neskôr. Ja by som to kvôli týmto predmetom určite nevzdala. Sadni si nad knihy a uč sa čo to dá. Skúšku nemusíš spraviť na A, stačí, aby si prešla... neskôr príde prax a ani sa nenazdáš a budeš to mať za sebou. Len treba menej stresovať a viacej sa učiť. Rozplánuj si učivo priebežne počas roka a určite to zvládneš. Nehádž flintu do žita, keď už si na tej škole.. veterinu aj medicínu už vyštudovali aj omnoho horší, len vďaka tomu, že sa zapreli

Minnie Mae

Áno, lenže na strednej sa mi stačilo zo dňa na deň naučiť stranu- dve učiva a bol pokoj... Ibaže také kvantá učiva, ako sa tu mám naučiť na jednu skúšku, som sa na strednej naučila možno za celé 4 roky. Na strednej som s učením problémy nikdy nemala, každý rok (okrem posledného, kedy som ale mala aj iné, než školské starosti) som bola vyznamenaná, aj keď sa o našom gymnáziu hovorí, že je najťažšie široko- ďaleko (samí starí, zásadoví profesori, čo vyžadujú vedomosti a nedávajú známky zadarmo). zmaturovala som tiež dobre, na 1 a 2ky. Každý ma videl na medicíne, lebo ma učenie vždy bavilo. Dobrovoľne som sa zúčastňovala kadejakých olympiád a vedomostných súťaží... Toto je po prvý krát, čo mám takéto problémy so školou