Neúspech na VŠ, ako ste ho zvládali?

Príspevok v téme: Neúspech na VŠ, ako ste ho zvládali?
Minnie Mae

Dobrý deň!
Chcem sa opýtať tých, čo majú s takým niečím skúsenosť... Ako ste sa zmierili s tým, že vám to na VŠ nejde tak, ako ste si predstavovali aj napriek tomu, že sa snažíte? A čo po vyhadzove? Čo ste robili? Lebo ja svoju VŠ nezvládam, absolútne, hrozí mi vyhadzov... Rodičia ma tým pádom prestanú živiť a finančne podporovať, priateľ odchádza do zahraničia a ja neviem, čo budem rok, dokedy sa rozhodnem pre inú školu, robiť. Už som z toho na prášky, často plačem, neviem, ako sa uživím a neviem, na akú inú VŠ by som mohla ísť, keď táto bola mojím celoživotným snom, ktorý sa zrazu rozsypal. Jediné, čo viem je, že budem musieť nastúpiť na takú VŠ, popri ktorej by som mohla aspoň brigádovať, lebo rodičia na tom nie sú finančne až tak dobre a privyrábať si popri škole, na ktorej som teraz, je absolútne nemožné... Prosím poraďte

Maoam

veterina nikdy nepatrila a nebude patrit medzi lahke VS

ak ju nezvladas a este nevies, aku alternativu si zvolit, chod na ten rok pracovat za hranice, zarobis nejake peniazky a dovtedy si premyslis, co dalej

neupadaj na duchu, nebude toto, bude ine :-)

zelovoc

studujes medicinu? kamaratka sa vyskytla minuly rok presne v tejto situacii, ale nakoniec urobila skusku v auguste...teda nevzdavaj sa a bojuj...ked to nevyjde nejde o koniec sveta a rozumiem ti, ze mas strach a nevies co a ako potom dalej...potrebujes sa hlavne upokojit a zacat racionalne uvazovat. mas vela moznosti a ide len si vybrat tu, ktora ti bude najviac vyhovovat...mozes ist na ekonomiu, popri tejto skole stihas brigadu uplne v pohode, mam kamaratku, ktora to takto zvlada v pohode. alebo znova na tu skolu odkial ta MOZNO vyhodia...rok zarabat peniaze a potom na nu znova alebo na inu po roku zarabania bud v zahranici alebo absolventsku prax si urobit, usporiadat si zivot, zacat sa tesit z malickosti a zacat si zivot vychutnavat lebo ak je to medicina alebo aj ina skola a nejde to ako si dufala tak to cloveka sakra nici...drzim ti palce a hlavne nevzdavaj sa ;)