Preco (ne)zit?

ta3

Violino
dakujem za odpoved, predpokladala som, ze si mladsi rocnik lebo ako pozorujem zvlast mladi ludia v Tvojom veku su akosi na dne psychickych sil, nepopieram ze to mate ovela tazsie ako ked ja som bola v Tvojom veku, nezamestnanost, neistota ....., ale zit sa musi v kazdej situacii, ludia za vojen zili v ovela tazsich podmienkach a zili, je skutocna tragedia zrovnavat dnesny zivot na Slovensku so zivotom vo vojne, vlastne tolko rokov po vojne a od neznej revolucie a zo Slovenska ludia migruju za pracou do sveta ako tomu bolo medzi svetovymi vojnami, je to hanba vladnej garniture kde doviedla tuto krajinu, ale je to chyba aj ludi, ze nevedia sa zjednotit a povstat proti zotrocovaniu, sam jednotlivec nezmoze vobec nic, preto aj ja som utiekla zo Slovenska pred nespravodlivostou a diskriminaciou a ked som to dokazala ja ked som mala 53 rokov, preco by to nedokazali ludia po dvadsiatke, najma ked uz aj rec ovladaju, len sa treba rozhybat a hladat moznosti a ak to na Slovensku fakt nejde, treba odist tam kde to ide, zaraza ma Tvoj bezmedzny skepticizmus ze ... a ked to neni ani na tejto zemeguli ... a skusil si?, ked skusis, potom nieco hovor, hlavu hore, chlapce

violino

22 rokov mam...

ta3 - vravis robit zivot lepsim, krajsim a ked to nejde na Slovensku tak niekde inde? A ked to neni ani na tejto zemeguli? (:

ta3

Violino
keby zivot isiel ako po masle, keby si mohla mat vsetko po com Ti srdiecko zapisti, len vtedy by si poznala co je nuda, tiez by si nevidela zmysel zivota
ak sme nie spokojni, musime problemy identifikovat a riesit, tento proces nas uci, zoceluje, robi odolnejsimi a castokrat lepsimi
netreba necinne sediet a lamentovat aky je zivot nahovno, treba ho robit lepsim a ked to na Slovensku nejde, treba skusit inde, necinnost vytvara priestor pre nespokojnost a depresie

violino

sakra tak preco vlastne zit aj tak nikto nevie? (:
som si myslel ze ked porozbijam zopar veci ako za starych casov tak sa mi aspon ulavi, ale citim sa este horsie...
a jedine naco som prisiel ze preco musim zit- no predsa aby som zomrel a nie je to jedno kedy?

jedulka

slovensko je krásná zem,komu se nelíbí at se jde k nám podívat,z oken domu vidím na petrochemičku a všude jámy po dolech ...