Krvacanie pri stolici

Príspevok v téme: Krvacanie pri stolici
ta3

Vela a rada diskutujem na tomto fore, rada poradim ak mozem, teraz by som prosila ja radu od lekarov, pripadne niekoho, kto ma s problemom vlastnu skusenost.
Moj partner niekedy dost vela krvaca pri stolici. Ak je stolica tvrda, nie je nic divne, ze k miernemu krvacaniu moze dojst, lenze tu ide o krvacanie aj pri normalnej stolici a je naozaj hojne, raz ma partner zavolal do WC povedal mi o probleme a ukazal zachodovu misu, bola som sokovana, pretoze bola plna krvi jasnocervenej krvi, dokonca steny misy boli zaliate krvou, citala som kdesi, ze ak krv je jasnej farby, nie je to nic vazne, ale tolko vela? Stava sa mu to nepravidelne, v poslednej dobe tak raz, dva razy za 2-4 mesiace, mal rakovinu prostaty, po operacii uz nebral ziadnu liecbu a stav je stabilizovany, tento problem konzultoval uz davno so svojim lekarom, podstaupil niekolko vysetreni (aj specialnych pristrojovou technikou) a zaver bol taky, ze vsetko u neho s crevami je v poriadku, lenze podla mna to nemoze byt v poriadku, zdrave telo nema preco takto velmi krvacat. Na moje naliehanie partner to znovu konzultoval so svojim (tym istym) lekarom, vysetril ho iba vizualne a povedal, ze to nie je vnutorny ale vonkajsi problem a predpisal mu mast. Pri tolkej vytecenej krvi by mala byt dost velka ranka niekde okolo konecnika, ale ked som mu mastila ja konecnik, ziadnu ranku som nevidela, tak neviem o co sa jedna a co je dovodom tak mohutneho krvacania, krv je jasnocervena, este aspon ze to
Za Vase nazory na dany problem, pripadne ake vysetrenie by mal absolvovat, vopred dakujem

ta3

dakujem za dalsie prispevky

ano vsetky trucky su klimatizovane, tu je vsetko vlastne klimatizovane, obchody, domacnosti, moj nebohy australsky manzel bol vynimka, odmietal doma klimatizaciu ako nezdravu a ja s nim suhlasim

mjanik
budu to skor tie hemoroidy, lebo kompletne vnutorne vysetrenie neodhalilo ziaden problem v crevach

AfterEight
mozno nakoniec aj partner bude musiet na operaciu, skusime dlhsie jest tie lanove semienka, ale ak problem bude pretrvavat, asi operacia bude nutna, aj dnes rano krvacal, castejsia strata hojneho mnozstvva krvi asi nie je dobra

mjanik

tu môže ísť:1-o hemeroidy
2- o hrubé črevo
u hemeroidov-rýchle liečenie akupunktúrou,u hr.čreva tiež,ale liečba trvá dlhšie

AfterEight

Moja velmi dobra priatelka ma otca sofera autobusu a presne s tymto mal problem. Velke krvacanie pri stolici. Bol kvoli tomu aj na operacii. Neviem blizsie detaily,ale jedine co mu zatial pomohlo bola operacia, sice sa teraz citi uboleny,ale krv zmizla. Nemam dalsie info ako sa to unho vyvija,ale urcite to nie je normalne take mnozstvo krvi. Trvala by som na inom lekarovi a dalsom odbornom nazore

.

tie kŕčové žily u šoférov bývajú väčšinou tzv.metličkové,niektorí šoféri o nich ani navedia,ukáže im ich až lekár pri prav.každoročnej prehliadke
u Vás je teraz chladnejšie ako u nás,tie opuchy členkov a nártu(neviem správnejší výraz na hornú časť chodidla)bývajú hlavne v lete
u Vás má ale zrejme každý truck klimatizáciu..

ta3

kŕčové žily na lýtkach,tromby,opuchy chodidiel zatial nema, ma 62 rokov, o dva roky planuje skoncit zamestnanie, snad potom sa aj to krvacanie upravi

dakujem este raz

.

" je sofer z povolania, soferuje 12-14 hod tak 4-5 dni v tyzdni"

Tak u takéhoto zamestnania je tento problém už viacmenej naprogramovaný..
plus kŕčové žily na lýtkach,tromby,opuchy chodidiel..

ta3

dakujem velmi pekne za informacie, tiez som myslela na zlatu zilu, raz davno som mala aj ja s tym trochu problem, ale zbadala som iba krvavu skvrnu na toaletnom papieri, toto je ale strasne vela krvi co mu vytecie, bolo by dobre, keby to bola len zlata zila, obavala som sa horsieho, dobre skusime to lanove semiacko s jogurtom, jeme vela zeleniny a ovocia, no maso tiez, ale partner nema vela pohybu to je pravda, je sofer z povolania, soferuje 12-14 hod tak 4-5 dni v tyzdni, cize po sichte pride unaveny, trochu si pospi, aby bol zase oddychnuty pre dalsiu sichtu, este raz vdaka

.

pozerám po 2hodinách,že tu okrem mňa nikto nebol,tam pridám ešte jednoduchý prostriedok na "premazanie" a posilnenie vnútorného pletenca
3polievkové lyžice ľanového semena rozomlieť v mixéri a zmiešať s 250ml klasického jogurtu,nie nízkotučný so škrobom!
jesť ako raňajky

.

teraz som si všimol,že je to otázka z opačnej strany zemegule
tam neviem,aké lieky sa predávajú a užívajú na spevnenie cievnych stien
treba aj zmeniť životosprávu,menej mäsa,viac ovocia a zeleniny
a viac sa hýbať

.

Pokiaľ je krv jasnočervená,sú to hemoroidy-zlatá žila
Ranku možno vidieť iba rektoskopom,pretože sú to vnútorné hemoroidy
Klasika-čípky,dubová kôra,detralex,mobivenal