Je 15 rokov malo na diskotéky?

Príspevok v téme: Je 15 rokov malo na diskotéky?
medulienkaaa

Ahojte :) som dievča mam 15 rokov..myslim si, že ma moja mama ešte stale vnima ako dieťa. Ja viem že dieťa som, ale v 15-tich rokoch baby v mojom veku už tužia spoznavať nove veci a pod. Myslite si, že v mojom veku je normalne pustiť dieťa na nejaku diskoteku? Pochadzam z dediny, takže tie "diskoteky" su take kľudnejšie. DOsť veľa veci mi obmedzuje pretože som ešte mlada. Terat nastupujem na strednú tak si myslim že už mam na to vek.čo si o tom ako rodičia myslíte vy? :)

bejbs

Ahoj, ja mám 23 a v živote som bola asi len na 3 diskotékach, boli to uchaľaky na gymku, takže tam boli aj učitelia a podobne...
Ide o to, že kým to budeš brať tak, že sa nejdeš opýtať lebo mam ťa nepustí, tak ťa mam ani nikam nepustí. Musíš prísť k nej a slušne, pomaly a rozumne jej vysvetliť že tvoje kamošky na diskotéku chodia, že je to predsa len dedinská diskotéka, že nebudeš piť, že budeš doma o deviatej a podobne. Ja som to mala na strednej s našimi ťažké. Presťahovali sme sa na dedinu a nikoho som tam nepoznala. Do mesta za kamošmi ma nechceli púšťať lebo za celý môj život považovali školu. Mala som vynikajúce výsledky, ale nemala som za celú strednú frajera a premeškala som tak nekonečne veľa zážitkov s mojimi spolužiakmi a kamošmi. Samozrejme, ako plynul čas, do maturity ma pomaly prestali na akcie volať, pretože vedeli, že nikdy neprídem.
Teraz na výške je to lepšie, sama sa rozhodnem ako strávim svoj čas. Keď som ale doma cez víkend, ani ma nenapadne ísť von (druhýkrát sme sa presťahovali a už tobôž tu nikoho nepoznám). Takže to vnímam tak, že keby som nechodila na výšku, tak ani nežijem, len sedím doma ako krava.

Druhá vec je, ako sa doma správaš. Pokiaľ si s mamou nerozumieš, pokiaľ na ňu často kričíš a nepomáhaš jej, ani sa nečudujem že ťa nechce púšťať. Jednoducho ťa vidí ešte ako malé decko. Skús trochu ináč vnímať svoju rodinu. Ak z nej chceš mať perfektnú kamarátku, správaj sa k nej tak, že jej budeš pomáhať, budeš sa zaoberať jej problémami, budeš ju počúvať a ak sa ti nepáči čo robí alebo čo ti prikazuje, oponuj jej ale v kľude a s pádnymi argumentami. Tvoja mama potrebuje vedieť že má doma dobré dieťa, ktoré ju miluje, a ktoré dobre vychovala. Neváhaj k nej občas pristúpiť keď umýva riad a len tak ju objať. Ale nie keď od nej niečo chceš. Kedykoľvek. Ani nevieš ako to rodičom vie vohnať slzu šťastia do oka, ak jeho decko v puberte príde a povie mu že ho ľúbi.

Sú to možno drobnosti, ale kým mame neukážeš že máš svoju hlavu a že sa na tú tvoju hlavu môže aj ona spoľahnúť, nikdy ťa nebude považovať za dospelú.

Prezývka55

od 18 rokov, keby ze si napriklad v anglicku tak tam asi do 21 ani neprdnes.
Deti nemaju co po diskotekach hladat, maju sa doma ucit.

MultiLevel

ja som sice v 15 na discoteky chodila, ale mala som s rodicmi vyborny vztah. Vedeli co za dieta vychovali, mohli mi vzdy plne doverovat. Nikdy som ich neoklamala, nikdy som nemeskala domov, ak ano, okamzite telefonat. Dostala som 20 korun na kofolu a bodka. Nikdy som na discoteke nepila, dokonca ani dnes, ked idem do baru, tak nepijem.
Dodnes si pamatam, ako mi mama vravela, ze na niektore veci v zivote sa oplati pockat...je to totalna pravda. Ak vasi citia, ze z nejakeho dovodu mas este cas na disco, tak to respektuj. Raz im mozno podakujes.

winki

Ach jaj krásny to čas diskotéky a budeš doma dovtedy a dovtedy :D
Teraz keď môžem preflámovať celý víkend od rána do rána už to človeka vôbec nebere :(

Uži si ten čas a nedaj sa zlákať.

medulienkaaa

:D :D ... takže už som bola na 2 diskotékach a mama mi dovolila len tak tak.....bola som tam s kamoškami, a mame taku partiu chlapcov ktorí s nami chodia ale ti su uplne v pohode. SOm sa čudovala, koľko tam bolo mladších dievčat ako ja :O..ale mama mi povedala nech si nezvykám, že už ma na viac nepustí, ale tak..dúfam že to nemyslela vážne..:)

Tomáš078

teraz mám 18 a moja prva diskotéka bola v 17 a doteraz ju lutujem :D
išiel som si len tak zatancovať a pokecať ale potom sa začalo piť :D (nemal som to robit :D ) v jednu noc som pretiahol 2 baby :D potom sa začalo fajčiť ani newiem čo :D ( no cigareti :D ) domov som prišiel ožratý a zhúlený :D mal som mesiac zaracha a musel som učiť babku používat notebook :D a potom sa dala na facebook :D ..... a ešte týžden my bolo zle s toho chlastu :DD odvtedy si dám tak dva tri poháre zatancujem pokukám babám na tancujúce zadky :D a idem triezvi domow :D

K11

Ahoj, ja mám 16 a mama mi hovorila v 14-tich že ma určite na diskotéku do 16 nepustí. Nakoniec som išla raz, dohodli sme si pravidlá že kedy budem presne doma, že neprídem opitá a podobne... Dodržala som to , takže od začiatku 15 chodím na diskotéky často. Už ma to pomaličky prestáva aj baviť :D :-)