Je 15 rokov malo na diskotéky?

Príspevok v téme: Je 15 rokov malo na diskotéky?
medulienkaaa

Ahojte :) som dievča mam 15 rokov..myslim si, že ma moja mama ešte stale vnima ako dieťa. Ja viem že dieťa som, ale v 15-tich rokoch baby v mojom veku už tužia spoznavať nove veci a pod. Myslite si, že v mojom veku je normalne pustiť dieťa na nejaku diskoteku? Pochadzam z dediny, takže tie "diskoteky" su take kľudnejšie. DOsť veľa veci mi obmedzuje pretože som ešte mlada. Terat nastupujem na strednú tak si myslim že už mam na to vek.čo si o tom ako rodičia myslíte vy? :)

medulienkaaa

Ja som naozaj ten typ človeka čo uprednostňuje skôr to tancovanie ako ísť si tam vypiť :D..aj keby že som išla, tak by som si dávala maximálny pozor na všetko :) tu ide o to že moja mama ma pozná, vie že mám až skoro "sväté" kamarátky čo sú úplne v pohode ako partia..problém je v tom že ja sa jej to bojim opýtať, pretože ona je schopná sa kvôli tomu so mnou pohádať a nerozpávať sa so mnou min. týždeň :( hned na prvý pokus som sa to išla opýtať mojej babky (mamu mojej mamy) a ona mi povedala že v žiadnom prípade, pretože nemám na to vek, ona svoje deti púšťala až po 17 a tak...

WildWind

pre rodiča, ktorý ma dieťa v 15. rokoch je veľmi ťažké pustiť dieťa samé na diskotéku..ide o to, že nevedia či si už dostatočne na to zodpovedná, vnímajú ťa ako malé naivné dievčatko, lebo stále ak sa ti niečo stane, budú za to vinní práve rodičia...to je proste na dlhú trať, musíš prehovárať, ubezpečovať, neivem aká je tvoja mama či sa dá presvedčiť či nie..tak jej možes napr povedať, že jej budeš pravidelne prezváňať, alebo jej daj aj čísla na tvoje kamarátky, aby sa vedela s vami skontaktovať, proste musí vidieť, že si už dosť zrelá, potom sa bude strachovať menej..ale poviem ti, diskotéky v dnešnej dobe sú už cele zlé..musíš si fakt dávať pozor..hlavne každý nápoj ktorý si tam kúpiš maj stále sebou kým ho nevypiješ a držte sa spolu s kamarátkami pokope...a ak ťa predsa pustí, a ty dokážeš prísť aspoň po tie prvé 3-4 razy domov po vlastných a s čistými vecami, myslím, že potom sa to zlepší a ich strach ustúpi a pustia ťa aj bez rečí :) ale fakt treba si dávať pozor.

winki

Ja som bola na prvej diskotéke pár mesiacov pred 18tkou a aj to so staršou sesternicou vo vedľajšej dedine a môj otec nás tam odviezol a aj prišiel pre nás.
Po 18tke som chodievala na diskotéky pravidelne, ale vždy som musela dopredu povedať kedy prídem a dodržať to max do tretej :). Keď som išla na nejakú dedinskú tak otec vždy prišiel po mňa a kamošky. Ak som išla do dediny kde mi bývala naj kamoška, tak som mala dovolené prespať u nej.

Dnešné deti majú priveľa voľnosti a potom nevedia čo so sebou. 15 ročnú dcéru by som nepustila na žiadnu disku. A vonku cez leto max. do pol noci a aj to len výnimočne. Kam tento svet speje.

Hrac

tak mama by ta mohla aspon raz pustit, otazkou je skor ci ta pustia na disku, ked vyhadzovac uvidi 15tku v obcianskom :-)

PsychoPrincess

Na margo príspevku od Sthen - na rockové/metalové koncerty chodím pomerne často a patrím do kategórie tých, ktorí nepijú... jasné, že väčšina prítomných býva na koncertoch kvalitne sťatá, no nájdu sa aj takí, ktorí sa dokážu naplno zabaviť aj bez alkoholu :)... ja blúdim po koncertoch od 17stich rokov, dovtedy som to nejak nemala za potrebu, no ak chce tínedžer chodiť na koncerty či diskotéky od 15stich, prečo nie, pokiaľ sa bude správať normálne... ja by som moje dieťa po vzájomnej dohode a určení podmienok pustila.

Sthen

neboj podla mna o vela neprichadzas ja mam 16 a na diskoteky vobec nechodim a sice ze sa mi ta hudba absolutne nepaci...zas na druhu stranu pocuvam tvrdsiu hudbu a na takych rockovych / metalovych koncertoch je to asi nebezpecnejsie tam sa alkoholu ani nevyhnes proste kazdy spity atd...a spoznat niekoho mozes aj inde ako na diskoteke :-)

[zruseny26]

Ja si myslim, ze si to mozes kludne vyskusat aj ked mas 15 rokov, spoznas novych ludi, zabavis sa, s alkoholom je zabava este lepsia zbavis sa zabran, zapaci sa ti to, treba sa resetovat aj mladym ludom ja som za :)