Cviky na krize

Príspevok v téme: Cviky na krize
eiffel

Ahoj, mam 19 a pred rokom som zacal s fitness. Zz pred tym v mladsom veku som mal par krat problem s krizami, ze ma boleli 2-3 dni ale len trosku. No pred 2 tyzdnami som sa trosku pretazil (domace prace a pod.) a potom som bol vo fitku a ku koncu ma dost seklo v krizoch, tyzden ma silno boleli a teraz po 2 tyzdnoch uz na 99% nic necitim, chcem opat zacat poslnovat, no rad by som popritom robill nejaku prevenciu, aby sa mi to znovu nestalo, pretoze to bolo neprijemne. Do fitness som sa totalne zamiloval, takze sa toho urcite nevzdam. Viete mi poradit nejake cviky na krize? Nejaky strecing? Hocico? Vdaka za rady.

odpovedam

daj si do jutubu "lower back stretches", rob ich pred cvicenim. zakladom je spravna a dostatocne dlha rozcvicka. Nikdy necvic bez rozcvicky. najprv sa sval musi prekrvit, pouzi na to male vahy, napumpuj sval a az potom si postupne v kazdej serii pridavaj. Vsimni sinapr., ze aj chlapi ako hora vo fitku najprv vezmu do ruky 2-kilove jednorucky ;-). Vsetko sa da, len si dostatok info pozhanaj ako spravne cvicit.

megy55

Hlavne necvic ziadne cvicenia na krize, su to svaly s tendeciou ku skracovaniu, preto ich treba natahovat - ako si pisal strecing. Posilni namiesto toho brusne svaly, pomale opakovane cvicenia napr na fitlopte so spravnym dychanim...poradia ti vo fitness :) postupne ta prejdu bolesti krizov potom. a tiez si davaj pozor ked dvihas tazke veci,nikdy netahaj chrbtom ale radsej z podrepu a chrbat vystrety (ako pri drepoch s cinkou).