Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mierna fyzicka namaha a ochorenia

Príspevok v téme: Mierna fyzicka namaha a ochorenia
martinezko

Ahojte, viete v com moze byt problem? Da sa povedat, ze pri beznom zivote sa mi choroby doteraz ako tak vyhybali.

Staci vsak kusok fyzickej namahy a o 2-3 dni na to je tu nadcham ci bolest hrdla, teplota co ma odrovna na tyzden.

Nemusi ist pri tom o ziadnu extremnu namahu, skusal som vzdy sportovat iba postupne, ale sami uznate ze pre mladeho muza ktory kedysi (amatersky) sportoval to je velky problem, ked urobi 20 brusakov alebo pobehne na autobus ci na korculiach 10 minut, o posilke ani nehovorim a o dva dni sa ohlasi choroba. Vsimol som si to az nedavno, ale postupne sa mi vynorili spomienky ze to tak bolo prakticky cely zivot.

Napada vas nieco konkretne, v com moze byt problem? Nejaka "zlozka" imunity? Alebo spiaca infekcia? Som celkom otuzily, uz vyse dvoch rokov davam rano striedave sprchy zakoncene studenou vodou, co som si vybudoval postupne.

jedulka

doplň si vitamíny a minerální látky v nejleší kvalitě,Milgamma N,Vápník s vitamínem D,magne B6 forte, omega 3,6,9,1000mg,jod, Vitamín C 1000,na mě působí velmi dobře a naplní člověka energii a vitalitou.V podstatě když nic nenašli,je to opravdu psychikou asi.Dneska jsem byla v Ikemu v Praze, ze stejného důvodu jako ty, a zase jsme skončili u psychiky ...na hovno

ebi777

no pekne..., "milujem" takých lekárov, keď nevedia nájsť príčinu, tak povedia že je to psychického pôvodu,,,, alebo že si všetko namýšlaš...

držím ti prsty, nech sa vyliečiš čím skôr úplne! :)

martinezko

Ahoj ebi777,vyuzijem z voleja tvoju podotazku na osvetu :D ano dlhu dobu som hladal diagnozu, ale nastastie to neboli roky, bolo to "iba" 11 mesiacov, kym som narazil na jedneho z kvalitnejsich lekarov, nechcem zbytocne menovat,az ked sa vyliecim. Prezradim iba, ze som za nim dochadzal cez 300 km az do Kosic :) ten mi (zial alebo nastastie??) nasiel priciny (aj z krvi), uspesne naordinoval liecbu a sfukol doterajsiu "pracu" poniektorych lekarov, ktori ma posielali na psychiatriu so subfebrilitami, helicobacterom, toxoplasmou, pomaly systemovymi mykozami a po case uz aj zacinajucim krvacujucim konecnikom. Vraj moja unava, zdurene uzliny, plesne a sledovanie zdravotneho suviselo iba so stresom a psychikou.

Ludia, ak ste inteligentni, budte opatrni pri tzv. "all is in your head" lekaroch, odporucam vyhybat sa. Ak ste v zivote pomerne stastni a spokojni, zacnu vas trapit zdravotne problemy, nedajte sa odradit a neverte tym lekarom, ktori nevedia najst pricinu, tak zacnu sa vypytovat na vase zivotne problemy. Depresie,nespavosti ci panicke poruchy u takych ludi nebyvaju prvotnou pricinou, ale iba dosledkom. Teraz nevravim o ludoch, ktorych postihla nejaka zivotna tragedia, nepopieram prepojenost psychickeho a fyzickeho, stres je zakladny nicitel imunity, ale to by musel byt intenzivnejsi a nastat pred zaciatkom zdravotnych tazkosti a nie ako dosledok. Opakujem, nedajte sa odradit, zmente lekara, lebo moze byt neskoro.

to som ale teraz nechcel riesit, skor som hladal odpovede na moju otazku hore... :)

ebi777

martinezko, ja si ťa pamätám, si písal svôj príbeh, že roky hľadáš diagnozu...

a robili ti už všetky možné vyšetrenia,, aj protilátky na rôzne baktérie a vírusy...

Ty si to?? písal si už sem na fórum však?

Cindy35

podla mna mas v hrdle stafylokoka alebo streptokoka, s ktorym si imunitny system nevie poradit a vzdy pri vacsej namahe sa prejavi. pytaj sa na krvne testy a vyter z hrdla.

zivot bez sportu ti casom prinesie vacsie problemy ako taketo chripky, takze je cas to riesit

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Mierna fyzicka namaha a ochorenia - Fórum - ZDRAVIE.sk