Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Liquid Based Cytology

Príspevok v téme: Liquid Based Cytology
LBC

Včera som bola u gynekológa a ponúkol mi tento test za cenu 25 eur. Mám 22 rokov, jedného stáleho (prvého) partnera (ani môj priateľ predtým nemal inú). Chcem sa iba spýtať... máte s tým skúsenosti? Je to nutné? O teste viem-jeho diagnostická výpoveď je vraj vysoká-ešte pred manifestáciou ca endocervixu. HPV sa neprenáša len stykom.

Ďakujem

odpovedam

No lekar sa tiez len spolieha na farmaceutov a medicinskych technikov. Lekar nevyvija nove lieky ani pristroje. Takze ani on nemusi vediet, co presne dany liek/postup/pristroj vyvolava. Kazdopadne ak nemate v rodine problemy, ty nemas problemy a ste si s priatelom prvi, tak zbytocne vyhodis peniaze.

LBC

Práve toto som potrebovala počuť. Nemáme ani v rodine žiadne dysplázie, karcinomy... hneď na mňa s týmto vybehol. Je smutné, že takto kšeftuje s pacientkami-ponúka a núti ženám rôzne doplnky výživy, krémiky..ach

odpovedam

Na beznu diagnostiku ti to staci. Aj mna o tom presviedcala sestricka na gynekologii, ale iny gynekolog mi povedal, ze je to len dalsi sposob, ako tahat zo zien peniaze. Ak nemas problemy, je to zbytocne.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Liquid Based Cytology - Fórum - ZDRAVIE.sk