Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Dá sa naučiť spievať?

Príspevok v téme: Dá sa naučiť spievať?
ennyy

Ahojte, chcela by som sa opýtať takú trošu blbú otázku či sa dá naučiť spievať? :D pretože ja strašne rada spievam, ale nemyslím si že sa to dá počúvať. Poznám veľa ľudí čo vedia spievať a vôbec to neuviužívajú -_-:D Počula som že s tým sa človek musí narodiť či čo že v hrdle má nejaké veci neviem a niektorí nie
toto sú len moje neodobrné názory ale ak máte niekto s tým skúsenosti napíšte:)

Ute

Podľa mňa sa dá zvýšiť aj hlasový rozsah, nemusí byť po celý život konštantný. Ak si budeš dávať špeciálne cvičenia dokážeš zvýšiť aj hlasový rozsah.

Ute

Áno, dá sa. Aj keď nie si rodený talent. Pomôže ti hudobný nástroj, napríklad gitara, ktorú si správne naladíš. Tí, čo sú rodení speváci, tým ide spev ľahko. A tí, čo až taký talent nie sú, tí sa to môžu naučiť, ibaže to nie je celkom ľahké, ale o to zaujímavejšie a CENNEJŠIE.

RainbowGirl

Podľa mňa sa to naučiť nedá...Nechcem ti ničiť nádeje ale no snažíš sa zbitočne...PS:len môj názor ...

blublublu

Každy vie spievať. Vyber si pesničku a začni. Dievčata na lazoch slievali a nikdo ich neučil. Na yutube su ukazky, ako prirodzene spievat. Najlepšie si na začiatok vyber jednoduchu piesen napr. detsku...Pec nam spadla a atd a začni. hlavne sa nepidcenuj.
je to jednoduche ako ti zobak narastol.

R.123

Dôležité sú dve veci:
1.) Treba mať veľmi dobre vyvinutý hudobný sluch.
2.) Treba mať nadpriemerný hlasový rozsah.
Priemerný hlasový rozsah jedného človeka je jeden a pol oktávy. To mám napríklad ja. Mám síce veľmi dobre vyvinutý hudobný sluch, ale pravda je taká, že do spevu sa hrnúť nebudem, keďže dokážem reálne ohodnotiť samú seba ohľadom toho rozsahu a je mi jasné, že po tejto stránke je to so mnou bieda. Takže v Superstar ma rozhodne neuvidíte, nakoľko si myslím, že tam patria lepší. A samozrejme aj mladší :)
Keď máš povedzme hlasový rozsah dve a pol oktávy, to je už výborné. A aj nejaký ten hudobný sluch samozrejme aby tam bol, nech nespievaš falošne. Vtedy by sa už dalo uvažovať o súkromných hodinách u nejakého hlasového pedagóga, ktorý by ti poskytol cenné informácie, podelil by sa s tebou o svoje vedomosti a naučil by ťa ešte lepšie pracovať s hlasom, tak aby napríklad pieseň patriaca do kategórie pop music, ktorú zaspievaš, bola zaspievaná nielen jednoducho a nefalošne, ale aby bola obohatená aj o rôzne "ozdôbky", ktoré ju urobia ešte krajšou, ale zároveň nebudú pôsobiť dojmom, že zachádzaš do falošnosti a nebude ich tam príliš veľa, ale len tak primerane, ďalej naučí ťa, kedy je vhodné pridať a kedy ubrať hlas, kedy urobiť niečo, čo sa podobá na trasúci sa hlas (Michael Jackson, Whitney Houston...- svetové hviezdy sú v tom majstri), ďalej ohodnotí ťa, akému druhu spevu by si sa mala venovať s tvojím typom hlasu, či napríklad opernému, alebo pop music, inému... Zhodnotí, či si soprán, mezosoprán, alt... A áno, dá sa v rámci spevu naučiť veľa, veľa nového, doposiaľ tebou neodhaleného a neobjaveného, čo môžeš v spolupráci s hlasovým pedagógom odhaliť, objaviť a zvládnuť. Ideálne, keď sa popri tom naučíš hrať aj na hudobnom nástroji. Ale hovorím, v prvom rade nejaký ten sluch a nejaký ten rozsah tam musí byť, lebo len to je základ, na ktorom môžeš stavať. Hudba nie je len, že hurá, ideme do Superstar! Hudba je aj to, čo robia Cigáni, ale aj mnohí bieli, ktorí sa ňou živia. Napríklad založia si kapelu a chodia hrávať ľudovky na svadby a na oslavy. Nepotrebujú, aby ich poznalo celé Slovensko a aby boli v televízii a v Superstar, to nie je ich cieľ. Im celkom stačí, keď si chodia na svadby a hrajú si tam to svoje. Robia, čo ich baví a uživia sa tým. Lepšie je založiť si so zopár kamarátmi kapelu, nacvičiť kopu ľudoviek a zopár moderných, ktoré "práve letia", hrávať na svadbách, zarábať si tak a pekne sa tým živiť bez straty súkromia, ako strčiť sa do Superstar, stratiť tam súkromie a kopu času, nezarobiť nič, tesne pred vstupom do finálovej desiny vyletieť a len sa pozerať, ako sa na tom nahrabali tvorcovia relácie a ty máš s prepáčením hovno. Prípadne riskovať výsmech za predpokladu, že ťa ešte správne pracovať s hlasom (s talentom - základom, na ktorom môžeš stavať) nikto nenaučil, pozerajúc sa, ako postúpil ďalej od teba človek bez talentu (sluch plus hlasový rozsah na úrovni priemeru), ktorý si už dlhé mesiace pred podaním prihlášky do Superstar platil hlasového pedagóga, chodil na súkromné hodiny a aj napriek priemernému hlasovému rozsahu sa s hlasom perfektne pracovať naučil, že až očaril celú porotu a pokiaľ má výzor a sebavedomie, môže aj do finálovej desiny.

mam56

Keď som pozeral superstar, tak väčšinou tí ľudia, ktorí nevedeli vôbec spievať, tak vyzerali ako hotentóti.
Keď vyzeráš dobre, tak budeš vedieť spievať.
Na betón.
Zložil som pre vás jednu básničku, ale žiaľ po nemecky.
In dem Munde soll ich zünden? Es ist eine kleine Sünde. Am Herzen reißt mich,,, zu dieser Stunde. Es ist eine große Wunde. Öffne deine große Lönde, da ich bin dein erster Kunde, draußen bellen geile Hünde, in dem großen festen Bunde.
Trochu vulgárna, sorry.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Dá sa naučiť spievať? - Fórum - ZDRAVIE.sk