Kto ide so mnou chudnúť?

Príspevok v téme: Kto ide so mnou chudnúť?
Monika91

Dnes som začala chudnúť, mám len 22 a pri výške 165cm mám 76kg. Ja viem, je to dost, chcela by som zhodiť tak ccc na 60kg, takže ma čaká ťažký boj. Nebola som vždy pripratá ako teraz, ale ani chudučká ako modelka, ale to mi ani nevadí :) Len posledný rok som bola nejaký čas nezamestnaná a všetko sa to na mňa nalepilo, a teraz som sa prebrala až pri takejto váha. Prišlo s tým veľa negatív, som veľmi vyčerpaná, v ničom sa necítim dobre, keď sa začnem potiť trochu zapácham, aj keď použijem doodorant čo pred tým pri dobrej váhe sa mi nestávalo. A chcela by som sa v prvom rade same sabe páčiť a v druhom rade priadelovi a okoliu, chcem aby ma pochválili ako dobre vyzerám, čo som už dávno nepočula :(
Preto si hľadám ,,spriaznenú dušu,, ktorá tiež začala chudnúť alebo chce začať chudnúť. Budeme si vymienať skúsenosti, recepty, písať si ako sme na tom s váhou a človek nikdy neviem, možno s nás budú aj kamarátky :) Na veku vôbec nezáleží..Len si chcem s niekym vymienať info o chudnutí, veď vo dvojici to ide lepšie, poprípade sa možme medzi sebou aj predbiehať kto viac schudol ;)

kvetinocka21

no ja som na tom podobne s tou váhou :D Frajer mi pred dvoma týžňami zobral s tým, že mi ju vzdy donesie po 3 týždnoch. Tolko som vydrzala a potom som nasla doma ďalšiu a teraz sa posledné tri dni vážim tri krát za deň čo je fest demotivujúce :-/ Preto som sa rozhodla ze zajtra mu dam aj túto druhú..
Dneska som cvičiť nebola, aj mám kvoli tomu normálne že výčitky svedomia, ale tak o to viac sa zajtra budem musiet snaziť.
Večer som ešte mala melon, tak hádam mi ten cukor, ktorý je v nom moc neublíži..

Ja si myslím, že viacej nebudeš mať, ved uvidíš, keď áno, aspon budeš mať väčšiu motiváciu.:D ja som po dovolenke dostala taký impulz, ked som sa pozrela na váhu a skoro ma šlahlo :D Najprv rev, že preboha :D a potom začal kolotoč zelenina-suchare-ovocie :DD A som rada, že som začala, lebo inač by som už teraz mala urcite zase o dosť kíl viacej :D

twatka

No teraz som sa nevazila uz skoro 2 tyzdne, lebo sa mi vo vahe vybila baterka a este som nestihala ist kupit, ale uz zajtra pojdem...len sa modlim ze na vahe nebude viac ako 72kg, kedze minuly tyzden som bola cely na chate a poznate to, kopec papania, same chipsy a sladke a aj alkohol...tak sa tej vahy bojim ako cert kriza :-D...no ale ak bude o to viac sa musim snazit so sebou nieco robit...ale ked mam vahu funkcnu vacsinou si ju skryvam a vazim sa len raz za tyzden, lebo ked ju nemam odlozenu stojim na nej zakazdym ked idem okolo :-D a pravdu povedia velmi povzbudzujuce to neni...a ty?

kvetinocka21

twatka: aj ty sa super držíš, čím viac zeleniny tým lepšie. :) Vidíš, zajtra si spravím rizoto, akurát som dostala chuť na také mrkvovo-hráškové :D
Čo sa týka Kj, tak ich presne nepočítam, ale približne viem koľko zjem. Občas je mojím problémom, že zjem úplne málo, ešte idem aj behať a váha sa nepohne dole ale zostane na tom istom. :-/

K večeri som si dala 50g grilovaného camembertu so zeleninou, lebo ma prepadol stráášny hlad :D druhá večera už bude len zeleninka..
Ako často sa vážiš ?:)

twatka

Kvetinocka: celkom dobre sa dnes drzis :-)...ja som mala na obed to rizoto, teda ak sa to da nazvat rizotom, lebo som trosku neodhadla mnozstvo ryze, takze to bol viac menej hrasok s kukuricou a kdetu zrnko ryze :D ale cim viac prevysuje zelenina tym lepsie :-)...na olovrant som si dala biely nizkotucny jogurt s lyzickou jahodoveho dzemu a na veceru si dam asi kapustovy salat, alebo tvaroh s malinami :-)
A co sa tyka cvicenia tiez som v tomto teple uplne OFF...ale vecer sa hadam prinutim...
A ty si aj pocitas KJ?

kvetinocka21

twatka : no neznie to bohvie ako, ale urcite sa to dá vypiť :D niekedy vyskúšam. Dneska som si robila zmrzku (slivkovo-kiwi) tak som zvedavá čo z toho bude :D
Dneska u mna :
R: celozrnné 2 plátky od Bonavita (u mna náhrada za pečivo),šunka, paprika
D: jogurt s ovocim
O: trošku tekvicovej omáčky (mama donútila) :D
Ol: ovocný shake + mrkva
V: to sa ešte uvidí, ale asi to čo na ranajky
Dneska sa mi vobec nechce behať, je mi nejak divne už z toho tepla, tak snad večer už to bude ok.

twatka

ja si smoothie tiez robievam, ale vacsinou cisto ovocne, ale zato si casto robim hemp protein...neviem teda ci ste uz o tom poculi, ale je to rastlinny protein, ktory si miesam s vodou a olivacom a pridam banan na chut...viem znie to asi nechutne:D ale je to celkom fajne a pekne to zasyti a doda mi to proteiny a aj zdrave tuky :), ktorych ja jem dost malo...
co sa tyka dneska:
R: celozrnna minibagetka s trochou flory a 30g mozzarely a rajcinou...
D: jedna susienka bebe dobre rano extra ceralna a deci jogurtoveho mlieka (mala som neznessitelnu chut na sladke :D )
Na obed bude asi zeleninove rizoto, aj ked ma kvetinocka nakusla aj s tymi francuzskymi :D

kvetinocka21

super, dakujem, už som pozerala aj dačo na nete :)) Tak dneska vyskúšam, uvidím ako to bude chutiť, kedže ja moc nemám rada listovú zeleninu :D
Dneska čo budete obedovať? :) nejaká inšpirácia?

fruittt

Green smoothie je podobné ako obyčajné smoothie (zmixované lubovoľné ovocie s vodou), ale toto sa skladá zo 60% listovej zeleniny a 40% ovocia. Je to jednoduchý spôsob ako prijať potrebné minerály, vitamíny, chlorofyl ktoré sú v listovej zelenine, pretože vôbec necítiť chuť zeleniny, iba ovocia.

Veľa o tom nájdeš aj na nete.

Ja som zmixovala baby špenát s 1 banánom a polku hrnčeka vody.