môj chlap už o mňa nestojí

Príspevok v téme: môj chlap už o mňa nestojí
Bubu***

kde začať? Náš vzťah sa začal krásne. Bol to prvý chlap v mojom živote, ktorý mi prejavoval lásku nie len slovami ale aj skutkami. Nikdy nedovolil nikomu aby sa o mne nejako zle vyjadroval, vždy sa postavil na moju stranu, vždy ma neuveriteľne vo všetkom podporoval.Teraz sme spolu niečo vyše dvoch rokov. Veľmi dlho sme spolu bývali v jeho rodičovskom dome, ale tam, asi ako v každom jednom prípade boli jednoducho konflikty. Rozhodli sme sa teda odsťahovať do podnájmu. A neviem prečo, ale mám pocit, že týmto krokom (ktorý mal byť inak krok vpred) sa začal náš vzťah rúcať. Úplne sa mi prestal venovať. Všetok svoj čas trávi nejakou prácou. Miestami mám pocit, že chodí do práce len pre to aby nemusel byť somnou. Keď sme sa o tom rozprával, spustil na mňa spŕšku nepríjemných slov o tom ako on všetko robí pre mňa a že pracuje len pre to, aby sme mali peniaze, a že aj do podnájmu sa presťahoval len kvôli mne. Pričom voľba podnájmu nebola nutnosť. Mohli sme bývať aj od seba. Sme tu teraz štvrtý mesiac a situácia je stále rovnaká. Ráno sa ledva vytacká z postel oblečie sa a ideme do práce. Ja s práce prídem okolo piatej a čakám do pol dvanástej na to kým môj priateľ príde domov. O víkendoch ani nehovorím. Aj keď má nejaký voľný čas, zavolá kamarátom a namiesto toho, aby sme boli konečne spolu vymyslí ,,príjemný\" večer s kamarátmi. Už som z toho zúfalá, vôboc nikdy nemá záujem tráviť nejaký čas somnou vo dvojici a ak ho už k tomu donútim, tak to zvláda tak max dve hodinky a už začne vymýšľať. Nonstop som sama doma a von poriadne nemám chodiť s kým, keďže sme sa presťahovali do iného mesta ako som vyrastala a nikoho tu nepoznám. A aj keby som poznala, tak ma nechce nikam púšťať. Neviem, kde som urobila chybu, ale ja už ďalej takto nevládzem. Uvažujem nad rozchodom.

ekg

som mužale toto som zažil aj ja moja manželka vtahovala medzi nas jej rodinu čo som neakceptoval a začali hadky na 10 vyročie som sa dozvedel, ma podvadza a perlička, ked som zistil ako savola a zavolal svokrovi meno noveho zata povedal že on ho už davno pozna šok pad všetko naraz ak je zataženy na svoju mamičku uteč mi mame 3 deti a vymyšlaju si teraz bludy a mam iba jednu možnost bojovat odeti a ak prehram potom to bude volny pad a par rokov budem musiet počkat kym sa im otvoria oči momentalne su masirovane, že bojim niečo ich spytat lebohned štartuje po nich

ekg

som mužale toto som zažil aj ja moja manželka vtahovala medzi nas jej rodinu čo som neakceptoval a začali hadky na 10 vyročie som sa dozvedel, ma podvadza a perlička, ked som zistil ako savola a zavolal svokrovi meno noveho zata povedal že on ho už davno pozna šok pad všetko naraz ak je zataženy na svoju mamičku uteč mi mame 3 deti a vymyšlaju si teraz bludy a mam iba jednu možnost bojovat odeti a ak prehram potom to bude volny pad a par rokov budem musiet počkat kym sa im otvoria oči momentalne su masirovane, že bojim niečo ich spytat lebohned štartuje po nich

Bubu***

nie je to celkom tak doubledog. Ja tiež keď prídem z roboty, tak som väčšinou vyčerpaná a chcem si aj oddýchnuť, ide o to, že ten voľný čas čo má neche tráviť somnou, alebo si neuvedomuje, že by sa mal venovať aj mne. A určite nečakám na to aby on spravil program mne. Len je problém ten, že ja keď vymyslím nejaký program, tak ho do toho zapájam a snažím sa to zorganizovať s ním. A tým mu dávam priestor vyjadriť sa. Čo má za následok len jeho negativitu. Baby nižšie to napísala celkom presne...

doubledog

nic v zlom, ale ty sedis pasivne doma a cakas na chlapa, kym pride z prace, aby ti spravil program.

a este sa cudujes, ze nema zaujem.

Bubu***

Baby ste úžasné :-) keď si spomeniem na to, že podobné slová som hovorila kamoškám, keď mali problémy s frajermi a teraz si to sama sebe neviem povedať, a musím hľadať odpovede tu :-) máte všetky pravdu. Bola som vonku, minuli sme sa vo dverách išla som s kolegami. Super som sa zabavila a môj drahý sa ma včera opýtal, že aký program si chcem spraviť cez víkend a že by sa mi chcel venovať. Bol strašne zlatý, je neuveriteľné ako to funguje. To je asi prvý krát za posledného pol roka, čo vymýšľa on nejakú aktivitu a ja si diktujem či ano alebo nie. Ďakujem straše moc, za pomoc, no niekedy treba otovoriť oči aj človeku čo radí okolo vzťahu iným. Predsa len keď to človek zažíva na vlastnej koži je to iné a človek zvonka to vníma inak.

lilyianka

máš pravdu v tom, že keby to bolo na ňom tak do podnájmu nejdeme nikdy v živote, aj keď už teraz hovorí, že aj on chodí domov konečne bez stresov.

Myslím, že keď raz dvakrát do mesiaca si urobím babskú jazdu, a prestanem na ňom tak veľmi lipnúť a nebudem si organizovať všetky aktivity s ním, tak bude dobre...

Ach jaj, sú neskutoční tí chalapi.

AfterEight

Moj priatel robi fyzicky a este po praci teraz v lete musi robit okolo domu, zbierat urodu atd..niekedy nie sme spolu aj 2dni po sebe,co viem,ze ked pride domov,osprchuje sa a zaspi. Nevycitam mu to,chapem ho. Niekedy mi je smutno,kedze ja mam teraz volno,ale v tomto musim ustupit. Ale aspon cez ten den zavola.

Nikdy by som nedopustila,aby som sa kvoli niekomu ponizovala,vtierala sa o zivot. Sme si vsetci rovni a ak ludia maju byt spolu,tak predsa vsetko nepojde len po dobrom...

Proste verim v to,ze kazdy ma svoju hranicu a ked sa mu nieco nepaci,ze sa ten druhy zaujima malo,nesmie mu to vycitat,ale navrhnut nejake riesenie,tak to robim ja...

odpovedam

Ano, tak by to malo fungovat :-). Striedavo byt iniciativny, raz bojuje jeden a raz druhy. Ale snaha len z jednej strany nikam nevedia. Treba v istom momente veci vycitit a dat im stop. Ked jeden zacne byt taky, akoby o druheho nestal, tak netreba sa hnevat, ale pochopit. Ten druhy mozno odstup potrebuje, tak preco mu ho nedopriat? Zatial sa mozeme venovat samym sebe a byt chvilu lahostajne tiez :-)))

Ale je to fakt tazke sa neozvat, hoci velmi chceme pocut toho druheho a podobne. Musime vsak respektovat osobny priestor druheho cloveka, ale nezanedbavat aj ten svoj. Proste vyvazene, vyrovnane. Nemozeme nechat stat nase stastie len na jednom jedinom cloveku...

AfterEight

Ja som bola vo vztahoch vzdy ta,co sa viac snazila.Ja som vo vsetkom taky snazivy typ,chcem kazdeho robit stastnym,aby nikomu nic nechybalo.

Ale v partnerskych vztahoch je to sice niekedy tak,ze jeden sa vzdy snazi menej a druhy viac.

Ale uz som si povedala dost! Presne ako si napisala,aj ja uz sa tolko "nevtieram", zacala som tak,ze ked je on v praci a ja (kedze mam teraz posledne letne prazdniny,pred skoncenim VS) si cez den po svojom vyplnam cas,nezavolam,nenapisem sms...nech sa on ozve a funguje to ;)(samozrejme,nerobim to kazdy den,ved aspon na striedacku,proste ide o to,ze nech iniciativa je tam z oboch stran)

Je to sice detail,nebudem tu vsetko vypisovat, ale chlap,ktory by nemal zaujem,tak sa neozyva,nechce nic riesit...Snad som to zrozumitelne vysvetlila

odpovedam

Obcas aj to treba. Mne to tiez trvalo pochopit, aj mi jeden vztah na tom padol, ze som stale bola s priatelom, nevedela som bez neho zit a tak o mna uz viac nestal. A necudujem sa mu, na tom predsa nie je nic pritazlive. Pritazliva je sebaista, hrda, vyrovnana zena. Ale vzdy sa da nieco robit. Hlavne nikdy, baby, nepodliezajte svoju hrdost, nerobte to, co vam je neprijemne a nenechajte druhych sposobovat vam neprijemnosti.