Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Možný otras mozgu - diagnostické nejasnosti

Príspevok v téme: Možný otras mozgu - diagnostické nejasnosti
Adrian12

Ahoj
Pred niekolkými dnami sa mi, nedaleko domova, stal uraz tvare.Pri prudkej jazde na bicykli sa mi uvolnilo koleso a ja som preletel v plne rychlosti cez riditka a pristal centralnou tvarovou castou na zemi.
Bol som celkom logicky otraseny(citil som brnenie podobne ako ked Vas trafi prudka strela loptou pri futbale), ale moj let i samotne kontakt s cestou si jasne vybavujem a spominam.
Skaredo a vyrazne som si odrel najme tvar(vela krvi).Hned potom som sa spamatal, ale po objave ze mam krvavu tvar som spanikaril a ihned som sa snazil dostat domov.Doma som si rany osetril, avsak po prichode moji blizky spanikarili este viac ako ja a prisli na mna zavrate na par sekund ked som prisiel von na cerstvy vzduch ihned mi presli.
Mozno sa to bude zdat v porovnani s problemami, ktore sa tu preberaju malicherne aj napriek tomu naplna moj stav kriterium aspon lahkeho otrasu mozgu, alebo to bolo len \"otrasenie hlavy\" je v tom vobec nejaky medicinsky rozdiel ak ano tak v com(na niektorych lekarskych strankach a literature som sa dozvedel ze su tri zakladne kriteria pre zaradenie do otrasu mozgu kratka strata vedomia,retrogradna prip proggradna amnezia a zvrcanie ci nutkanie).

Dakujem

Adrian12

Praveze ja som bol u Lekara hned hodinu po tom dokonca som si vyziadal svojou neodbytnostou a argumentacnymi schopnostami aj snimok pocitacovej tomografie(CT), ktory bol absolutne cisty(negativny), len keby tu bol nejaky lekar pripadne odbornik ci teda to bol ci nebol otras mozgu i lahsi alebo len \\\\\\\" otrasenie hlavy\\\\\\\" inak som v poriadku, nejake nasledky nemam ale po vonku moc nechodim som dost doranany a opuchnuty najme v dolnej casti tvare, na hlave nemam absolutne nejake zranenia ale Ta tvar sama chrasta

ruzenkaRK

šok - podla mna. Pri soku ti tiez moze byt zle a tiez si nemusis neico pamatat. Keby si mal otras mozgu - vracal by si a keby bol este k tomu aj tazky tak by si uz bol davno u doktora a necakal par dni a potom o tom nepisal na fore. Nestresuj sa ale ak chces tak chod preventivne k doktorovi, mozno ti povie (pre tvoje ukludnenie) ze tam bol lahksi otras mozgu ale podla mna nic vazne. takze si kludne oprav koleso na bicykli a chod von :-)

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Možný otras mozgu - diagnostické nejasnosti - Fórum - ZDRAVIE.sk