Firma Zepter

Príspevok v téme: Firma Zepter
Ka_ta_ri_na

Ahojte, chcela by som sa spýtať či má z vás niekto skúsenosti s firmou Zepter?
Chcem si kúpiť biolampu od tejto firmy, ale jeden náš známy lekár nás odhovoril, vraj sú aj lacnejšie na tom istom princípe a vraj sú pracovníci tejto firmy dosť vulgárny a robia nátlak.
Ďakujem za každú pripomienku, názor.

Moniiikaaa_Turiec

Ja som pozvaná teraz (reštaurácie Panda) na akciu f. Zepter do Turčianskych Teplíc. Považujem to za oblbovanie ľudí, nakoľko ešte ani ceny vám nepovedia normálne, ale sa hrajú na samaritánov, že teraz cena pre vás a len teraz,... a popritom tie výrobky už predávajú aj na eshopoch na nete a veľakrát sa rozumnejšie ceny.
Už to nie je tá firma ako kedysi. Ja mám od nich vákuový systém ešte spred 13 rokov a vtedy to bolo niečo čo malo cveng, teraz sa radia medzi podrazníkov. Vtedy som s radosťou usporadúvala prezentáciu, tešila som sa na nich, lebo ešte vo firme pracovali ľudia so srdcom, mali cenník s jednou cenou, boli milí, chceli pomôcť, mali lákavé darčeky. Teraz tam pracujú podvodníci, ktorí ide o peniaze, odrbú Vás, sú drzí, otravní, s cenou podľa sympatie a s ošúchaných darčekom v roztrhanej krabici.
Ja tam pôjdem len pre zaujímavosť, ale určite budem striehnuť a nebudem váhať kontaktovať aj SOI ak treba.
A pre tých, ktorých už oklamali a chodia k vám ako do kurína, tak si neváhajte poznačiť ŠPZ auta ak neviete meno a kontaktovať políciu, alebo SOI. Ak vám nedajú bloček, treba ho žiadať, ak nedajú záručný list, takisto treba žiadať, ak predajú v hotovosti pýtajte doklad z registračky. U mňa už takýto pán bol v posledných dňoch, nemal registračku, predával za hotové, mám ŠPZ, meno a putuje to na Finančnú správu. Ak im umožníme robiť kšefty, tak to budú robiť donekonečna a budú nás okrádať.

1kukučko

Ja mám od firmy tiež nejaké výrobky a som spokojná.
Mám jedného známeho z LC, ktorý mi predtým odporučil výrobky a teraz sa znova zaoberá distribúciou, tak opäť zvažujem nad kúpou. Je to môj známy a viem, že ma neoklame.
Máme lampu, ihly, teplomer pred sviatkami som kúpila vrecká na upratovanie, škrabky a všetko funguje.
My sme z Fiľakova a tu je podvodou okolo firmy tiež dosť, robia sa rôzne akcie, ponúkajú sa výrobky a nanucujú sa ľudia. Treba byť opatrný.

"budúca psychologička"

Odhliadnuc od výrobkov, ktoré nie sú zlé, dealeri tejto, ako aj všetkých iných firiem založených na sieťovom marketingu, poisťovacích agentov nevynímajúc, majú výšku zárobku priamo-úmernú klamstvám, ktoré nevinným, naivným a dôverčivým ľuďom nahustili do hlavy. Čím viac klamstiev a čím väčšie klamstvá, tým viac predaných výrobkov (fiančných produktov) , tým vyššie zárobky. Keby napríklad poisťovací agent povedal klientovi skutočnú pravdu, že čo to podpisuje, on by to nepodpísal. Ak ho však oklame, on to podpíše a keď sa potom neskôr, po rokoch dožaduje svojich peňazí, žiadne neuvidí. Rovnako je to aj s firmami predávajúcimi výrobky cez dealerov - sieťový marketing. Nebolo to tak dávno, čo som si chcela privyrábať popri štúdiu. Len pár rokov dozadu... Pracovníci istej firmy predávajúcej tabletky na chutnutie a kozmetiku mi stoj, čo stoj tvrdili, že k otravovaniu ľudí na ulici by sa neznížili ani oni sami, tobôž nie, aby také niečo vyžadovali odo mňa a vraj budem mať fixný plat vo výške minimálnej mzdy bez ohľadu na to, či niečo predám, alebo nie. Názov firmy sa začína na H. Domyslite si. Na prvom stretnutí pôsobili serióznym dojmom, nahnali ma na takzvané veľké školenie do Boby Centra do Brna. V obrovskej laserovej hale, akoby kinosále na pódium vyskakovali šašovia - takzvaní najvyšší manažéri firmy a ja som si myslela, že nám aspoň oznámia nejaké triky, ako presvedčiť zákazníka, aby si niečo objednal, ale nič také nám nepovedali, iba jeden za druhým vykrikovali, že zarábajú milióny, potom začali vystupovať z predných radov zo sedačiek ďalší a ďalší ľudia, jeden napríklad povedal, že je vo firme iba jeden mesiac a už má zarobených 2000 € (nehorázne klamstvo), ďalší, že za prvý mesiac zarobil 3000 € (bohapustá lož), a podobne a vraj je to tak jednoduché! Stačí vložiť peniaze (ani nepoviem, koľko) za vstup do firmy, podpísať zmluvu a je to! Potom objednávať tovar s 50% zľavou, čo sa ale dá iba vo veľkom, kde sa jednorazovo nakúpi za najmenej 6000 € a predstavitelia firmy mu zablahoželajú k "postupu v kariére", lebo zákazníkom bude predávať tovar s 50% zľavou a malým dealerom s 25% zľavou. A vraj takýmto veľkým manažérom sa môžme stať inneď bez toho, že by sme mali odpracovaný čo i len jediný deň na pozícii malý dealer. Stačí urobiť objednávku za šesť a pol tisíca a sme manažéri - dosiahli sme závratnú kariéru!!! :D Blikajúce svetlá a príjemná disco hudba v pozadí fantasticky dobre pomáhajú pri manipulácii ľudí a oni to vedia. A tu je teraz jedno, či sú to zepteráci, alebo dealeri inej firmy. Všetko je to na jedno kopyto, všetko je to o klamaní ľudí. Dealeri pracujúci pre takéto firmy si zarábanie peňazí postavili na klamaní ľudí. Bez toho, aby ich oklamali, totiž nič nezarobia. A mladí, pracovne neskúseí ľudia okolo 18-tky často bývajú naivní a dôverčiví, pretože ešte nezažili v pracovnej obasti žiadne sklamanie, pretože sa ešte nikdy nikde nepokúšali pracovať - toto je kategória tých, ktorí patria potencionálne medzi najľahšie zmanipulovateľné obete. Dealer najskôr na akejsi pochybnej akcii takéhoto typu (príjemná hudba, fajn atmosféra v kinosále...) presvedčia chudáčika, aby vložil peniaze za vstup do firmy a stale sa malým dealerom predávajúcim výrobky s 25% zľavou zákazníkom, neskôr, aby sa stal veľkým dealerom manažérom, supervisorom, na čo je potrebné objednať si veľké množstvo tovaru za viac ako 6000 €, nezabudnú poznamenať, nech si nepožičiava od banky, ale radšej od známych a potom, keď už je chudáčik chytený do pasce a kvôli tomu, čo si napožičiaval, sa už nemôže ani najlepšiemu kamarátovi pozrieť do očí, má doma v obývačke u rodičov napríklad 40 balení s tabletkami na chudnutie, ktoré ale už do troch mesiacov budú preexpirované a potom ich už nepredá ozaj nikomu - pomaly si uvedomuje, že prichádza o celú investíciu, čas hrá neúprosne proti nemu a jediná šanca, ako dosiahne, že sa mu peniaze vrátia, je tá, že vyskočí na pódium, hoci aj od trápenia, žiaľu a zúfalstva so slzami v očiach, ale najmä bez chuti na úsmev, sa predsa len cez slzy nasilu usmeje a vykríkne, že za prvý mesiac vo firme zarobil milión!!! Ďalší chudáčik, ktorý zareagoval na jeho inzerát ohľadom ponuky práce, keď ho takto na pódiu uvidí, má tri možnosti. Jedna je, že sa rozhodne urobiť objednávku s 50% zľavou, čím odkúpi od neho všetok tovar a stáva sa supervisorom, druhá je, že vrazí peniaze za vstup do firmy a stáva sa malým dealerom, ktorý si výrobky odoberá s 25% zľavou po jednom a tretia možnosť, že sa rozhodne, že pre firmu pracovať nebude - najlepšia možnosť. Čo ak sa rozhodne podpísať zmluvu a stať sa malým dealerom? Čo ho čaká? Hodiny a hodiny chodenia po nemocniciach a po poliklinikách a obťažovanie chorých ľudí, ktorí majú ozaj dosť svojho trápenia a fianančných výdavkov za vyšetrenia, za ošetrenia a za lieky. Musí im strčiť do ruky akože malý papierik s asi štyrmi primitívnymi otázkami. Napríklad či sa cíti zdravo, či je pravidelne, či trpí občasnými bolesťami hlavy (kto nimi netrpí, že?) a čo si predstavuje pod pojmom výživa. Pod týmito otázkami nájde veľavravný oznam, že ak zanechá na seba kontakt v podobe mena a telefónneho čísla, tak má možnosť vyhrať hodnotné ceny. Dôležité je povedať, že pracujeme pre výskumnú agentúru, aby sme pôsobili dôveryhodne. Ľudí, ktorí na seba nechali kontakt, potom donekonečna otravovať vyvolávať im a zvolávať ich na pochybné akcie, na ktorých sa prezentujú výrobky a presviedčať ich, aby si ich objednali. Samozrejme si neobjedná nikto nič a hodiny a hodiny ponižujúcej, zahanbujúcej a pre VŠ-študenta podradnej práce vyšli na zmar, lebo nezarobil ani cent. Hlavne, že sa nabehal ako idiot. Pracovať pracoval, klamať klamal, kopu ľudí zohnal, na akciu aj prišli, ale čo si objednali? Jedno veľké nič! A čo si objednajú na nasledujúcej akcii? Druhé veľké nič! A potom tretie, štvrté, piate, šieste, siedme... NIČ!!! Také isté nič, ako aj ten študent zarobí, až kým sa mu sieťový marketing nezhnusí až natoľko, že odtiaľ znechutený a otrávený odíde a nebude chcieť mať s podobnými firmami už nikdy nič spoločné. Nie každého totiž láka strácať drahocenný čas, ktorý treba venovať učeniu, (ne)zarábaním na nešťastí iných a klamaním ľudí . Od toho zepterácke hrnce sú lepšou variantou podomového predaja, lebo tie sa aspoň nepreexpirujú, nekonzumujú, takže ich zepterák môže pomaličky predávať aj 10 rokov, zatiaľ, čo H. - ák si s predajom tých svojich nehorázne predražených tabletkiek na chudnutie musí riadne švihnúť. No jednoznačne najlepšie riešenie je VŠETKY FIMRY ZALOŽENÉ NA SIEŤOVOM MARKETINGU ZĎALEKA OBÍSŤ. Lebo upratovanie autobusov a vagónov, brigádovanie ako predavačka - to nám prinesie aspoň aký-taký maličký zárobok, sieťový marketing NIČ, NIČ a ešte raz NIČ! Ako sa hovorí, lepší vrabec v hrsti ako holub na streche.

Lusssie

Mám s touto spoločnosťou veľmi trpkú skúsenosť.
Pred asi 4 rokmi som mala prerušené štúdium na VŠ zo zdravotných dôvodov a keďže som prácu nemala, bola som evidovaná na UPSVaR. Čítala som každý inzerát na internete a hľadala som si prácu, len, aby som nemusela doma sedieť a uvažovať nad svojimi problémami. Našla som ponuku asistenta v kancelárii, tak som sa prihlásila. Pozvali ma na pohovor, hoci sa mi veľmi ponuka nepozdávala, doslova ma nanútili, aby som podpísala zmluvu. Ako vysvitlo, vôbec sa nejednalo o žiadnu asistenciu, ale o doslovné otravovanie ľudí cez telefón a žobranie kontaktov na ulici. Čas nečas, hnali ma na kontakty pred obchodné centrá, zdravotné strediská a klamala som ľuďom do očí, že je to prieskum a budú piati vyžrebovaný atď.. V kancelárii sa volali ľudia rad za radom, aby si prišli prevziať darček, lebo vyhrali. Volali sa však na prezentáciu a nie kvôli darčeku. Niektorí darček dostali, niektorí nie, lebo podmienkou bolo zostať na prezentácii a samozrejme niektorí neboli ochotní. Hanbila som sa ako zbitý pes, lebo som si niekedy pripadala ako žobrák a poväčšine som už známych obchádzala. Hodiny postávania sa mi odvďačili opakovanými ochoreniami, zápalom obličiek a moje problémy sa vystupňovali ešte viac ako boli dovtedy.
Potom prišli k nám na prezentáciu, kde nahovorili mojich rodičov na kúpu prístrojov. Jednalo sa konkrétne o biolampu. Rodičia ju kúpili vo viere, že mi pomôže, ale nakoniec nám jeden lekár povedal, že pri mojich problémoch mi lampa nepomôže, ba skôr uškodí. Mám autoimúnne ochorenie a pri týchto ochoreniach sa lampa používať nemôže.
Zmluvu, ktorú som podpisovala som si riadne neprečítala, ale verila som pani, ktorá ju so mnou uzatvárala. Pýtala som sa, čo sú moje povinnosti a ona mi povedala, že zarábať. Raz keď som sa išla hlásiť na UPSVaR som povedala pani o spoločnosti a ona si hneď odo mňa vypýtala zmluvu. Ja vo viere, že je to dohoda som ju zobrala a ona mi povedala, že som podpísala mandátnu zmluvu, čiže som sa stala podnikateľom a musím si založiť živnosť a od podpísania zmluvy som povinná platiť odvody. Hrozilo mi, že ma vyhodia z evidencie a hrozilo mi, že mi vyrubia odvody a budem mať problémy, ale našťastie mi to zachránila pracovníčka na UPSVaR a po peripetiách sme zrušili zmluvu. K tomu sa už však nikto nemal, takže to robila tá pani, ktorá vôbec nemusela a ani nemala za povinnosť ma zachraňovať. Ešte potom prišli k nám a nahovárali mojich rodičov, aby sa zmluva uzavrela na ich meno. Našťastie nepristúpili. Pristúpiť chcela moja babka, ale keď som sa opýtala opäť na UPSVaR pani, povedala mi, že príde zrejme o dôchodok a môže sa stať, že aj spätne. Okrem toho by si musela od prvého dňa platiť odvody a uzavrieť živnosť.
Od tejto firmy som čakala niečo viac. Teraz som už absolventka VŠ, pracujem v jednej štátnej inštitúcii a vidím, že problémy som nemala len ja, ale firma poškodila viac nevinných a nevedomých ľudí.
Odvtedy sa na mňa obrátili viackrát so žiadosťou o stretnutie, ale rázne odmietam. Odmietam možno niektoré kvalitné výrobky, kvôli podvodníkom.

Lenočka0000000

Najväčším problémom je, že v spoločnosti pôsobia ľudia, ktorí tam nemajú čo robiť a sú obyčajný podvodníci.
Ja som dlhoročná zákazníčka spoločnosti a po 6 rokoch som vymenila svoju bývalú zástupkyňu spoločnosti za novú, lebo som prišla na jej podrazy a už bola ku koncu drzá a to aj napriek tomu, že som jej dohadzovala zmluvy. Odvtedy jej neberiem ani telefón. Ak ku mne príde niekto iný, posielam ho automaticky kade ľahšie.
Teraz mám už 6 rok pani, ktorá býva a pôsobí odo mňa na takmer 280 km a som spokojná. Všetko mi vyrieši, vzdialenosť nie je problém, veľa vecí aj objednávky vyriešime cez net, telefón, nemusí kvôli mne lietať osobne. Nie raz som jej posielala peniaze na jej osobný účet a ona mi zabezpečila výrobok lacnejšie, takže všetko je o ochote. Nikdy nebol problém, peniaze sa nestratili, tovar som mala tiež zavčasu. Keď bolo treba podpísala za mňa zmluvu, ja som tovar prebrala a zaplatila kuriérovi, fungovalo to, ale všetko je o ochote a čestnosti. Stretli sme sa len čisto náhodou a z neznámeho sa stal niekto, kto ma neošklbe.
Bývam v meste kde funguje aj pobočka a ak tam náhodou zavítate, tak každý z vás vidí len dojnú kravu, ktorú treba nahovoriť na všetko možné. Ak máte popritom problém nepomôžu vám.
Viem, že firma robí všelijaké ankety, otravujú na ulici, pozývajú vás na neviem čo všetko do pobočiek, idete tam len nato, aby oni zarobili. Nikto vás tam nevolá kvôli vašim pekným očiam.
Výrobky super, ale ľudia hnus. Česť výnimkám. Treba si nájsť niekoho, kto vás nepodrazí a potom budete spokojný.

Maťťka

Výrobky sú perfektné aj keď sú predražené. Čo je smutnejšie, tak vo firme pracujú ľudia, ako aj jeden pán zo Zvolena, ktorý nám predal "staré" prístroje, akože za akciové prístroje a potom keď sme sa ozvali, že iný reprezentant nám ich núkal lacnejšie, on povedal, že tí reprezentanti sú podvodníci. Podvodníkom je popritom on, lebo sme prišli nato, že nám dal staré prístroje, za podstatne drahšie peniaze.
My máme svoju reprezentantku spol. z BB a sme s ňou spokojný. Tento pán sa k nám dostal ani neviem akou cestou a dodnes ľutujem, že som ho pustila do domu.

Bambus

Tie pochybné pokusy som ja videla tiež na jednej ukážke, akurát to nebolo v Lučenci. Oni to nazývajú elektrolýzou, čo ani nemajú potuchy čo to je a akoby sa mala správne robiť. Praktizovali, že natrepali do pohárov dojčenskú vodu a vlastnú vodu z čističky a blbnutie mohlo začať.
Zabúdajú na jedno, že možno ani tá dojčenská voda nie je bezchybná, ale ten sanrajt bude vo všetkom, vďaka ich čarovníckemu pokusu. Hovno je ich voda, lebo už neobsahuje nič, žiadne minerály, proste vôbec nič a ich čistička vyrába destilovanú vodu. Zoberte im destilovanú vodu a oni budú kukať ako na zjavenie.
Takto isto oblbovali farebnými sklíčkami a s vínom, džúsom a poniektorí im nato aj naskočili. Niekedy predávali a teraz podvádzajú.
Bolo by už fakt upozorniť Obchodnú inšpekciu, príp. výrobcu danej dojčenskej vody a prevetrať financie firmy, lebo nie sú o nič lepší ako šmejdi.
Okrem toho vás blbnú akciami, lebo len teraz a za toľko a niektoré akcie sú u nich nekonečné. Samozrejme všetko kúpite aj lacnejšie, lebo oni možnosti majú a tak vám dealeri ponúknu to isté s cenovým rozdielom aj 200 eur. Však nás majú za blbých.

Maslenko

Minule mi jeden známy rozprával, že ho pozval jeden bývalý kamarát do obchodu Zepter u nás v LC len tak na pokec a na kávu a potom mu začal robiť všelijaké pochybné pokusy s vodou a ohovárať akú vodu pijeme v LC a akú vodu kupujeme v LC. Pri týchto pochybných pokusoch mu vraj vyšla voda akoby s machom a tú nechal v pohári.
Pýtam sa, to z takých zasratých pohárov pijú na takej extra firme. To nikomu nevadí, že ohovárajú vodárne, všetky spoločnosti produkujúce minerálne vody a každého z nás? U nás akože neexistuje hygiena, SOI, alebo inštitúcia, ktorá by im klepla po prstíkoch? To je už moc.
Len na margo tej čističky vody, nemajú na ňu certifikát a neviem ak by sme sa k tomu dostali, či by ich voda bola taká bezchybná, alebo by bola zbavená aj zdraviu prospešných látok. Inštitúcie zobuďte sa, to je už zavádzanie ľudí a pochybné pokusy.

Lucccc

Mnohí ľudia pracujú pre určité spoločnosti len preto, aby prišli k nejakým peniažkom a nie preto, že sú presvedčení, že tovar, ktorý ponúkajú je naozaj dobrý a to poznať. Okrem toho existujú falošní ľudia a na tých sa treba vykašľať ako aj na tú dotyčnú osôbku.
Ja mám tiež výrobky od spoločnosti a som s nimi spokojná. Nedávno som zmenila človiečika, ktorý ponúka výrobky, lebo pán, ktorý ku mne chodil pomaly ako hotela sa mi už nepozdával. Okrem toho mi pri ňom zostala jedna panvica, ktorú zobral na reklamáciu a zobral mi biolampu akože na šrotovné a predal mi tak novú a ako som sa dozvedela za riadnu cenu.