Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Stála únava, bolesti kĺbov a svalov

Príspevok v téme: Stála únava, bolesti kĺbov a svalov
Mato8703

Už vyše mesiaca bojujem s rôznymi problémami a podotýkam že za posledné cca. 3 roky som žiadne vážne ochorenie nemal - prechladnutia a nádchu samozrejme občas áno ale to tak podla počasia možno 2x do roka a nikdy nič vážne čo by vyžadovalo ATB či iné lieky.

V máji tohto roka som bol v Egypte kde som po troch dňoch ochorel - bolesti hrdla, zdurené uzliny, teplota - tráviace ťažkosti neboli žiadne, bral som antibiotiká a po týždni bolo všetko v poriadku. Avšak už mesiac po návrate z egypta sa začali objavovať rovnaké problémy a pridala sa neustála únava, stuhnutý krk, bolesti ramien, kolien, skoro každé ráno a večer pri meraní zvýšená teplota 37,4-37,7 ; zobrali mi krv a dostal som dorsiflex na uzivanie 2x denne kde cca. po troch dnoch sa problemy zmiernili ale stále to nebola žiadna sláva. Následne po výsledku z Elisa testu zistená borelióza a dostal som ATB na 20 dní, avšak počas brania ATB sa po celú dobu nič nezmenilo a problémy pretrvávali - navyše kvôli ATB vysadený dorsiflex takže sa velmi rýchlo všetko vrátilo do pôvodného stavu, nevedel som poriadne spávať, sústrediť sa na prácu a navyše mám pravidelne závrate a pocit akoby zvýšeného tlaku v hlave hlavne keď vykonávam nejakú činnosť, keď ležím v posteli alebo sedím pri PC závrate nemám. Obvodná lekárka na 10ty den brania ATB povedala že ešte brať dalej ATB a malo by to zmiznúť ale po 15 dňoch na ATB sa nič nezmenilo + pribudli zdurené a bolestivé uzliny na krku, problémy so zrakom, zvýšený krvný tlak a taktiež silné svetlo mi robilo problémy, vyvolávalo bolesti hlavy a problémy so zrakom - teplota medzičasom už nebola. Tak som si aj poležal v nemocnici, tri dni mi robili všemožné vyšetrenia, dokonca po dobratí ATB sa už nepotvrdila testom ani borelióza, USG nález je zvečšená slezina. Teploty som už pár dní nemal a poslali ma domov s tým že tam sa ešte preliečim a lieky už žiadne neberiem.

Mám problém s krčnou chrbticou ktorý by síce vysvetloval množstvo z mojich príznakov ale stále mi tam nesedia veci ktoré mám ako konkrétne - zvečšená slezina po mesiaci na ATB ?? Zdurené a bolestivé uzliny na krku, bolesti hrdla, citlivosť na svetlo ktoré mi spôsobuje bolesti hlavy a stále pociťujem aj bolesti kolien.
V nemocnici boli fakt super, starali sa a robili testy ale aj mi dali výsledky podla ktorých som zdravý, len reálne sa cítim akoby som mal smrtelnú chorobu keďže niesom schopný nič poriadne robiť .

Myslíte si že by také všeobecné testy laboratórne ukázali nejaké choroby na ktoré sa napríklad lekár nemusí zamerať alebo treba testovať každú špecifickú chorobu či bakteriálnu alebo vírusovú? Nie žeby som bol hypochonder ale tak rád by som sa vrátiť aspoň do takého stavu v akom som bol pred pár mesiacmi.

Ďalší problém mám s tým že obvodná lekárka sa viacmenej vyhýba akýmkoľvek testom či nedajbože opakovaniu nejakého testu a ja už začínam mať pocit bezmocnosti. Žiadne klasické lieky proti bolesti mi nezaberajú a bolesti hlavy pretrvávajú naďalej.
Ako verím že je to ťažko niečo zdiagnostikovať keď mám asi tak 35 rôznych problémov - ale prečo ich mám presne mesiac a všetky naraz ?
Aj krčná chrbtica aj borelióza a k tomu 10 príznakov ktoré ani s jednou diagnózou z toho nesúvisia .
Aktuálne sa chystám na riešenie tej krčnej chrbtice ale prečo už týždeň pociťujem opuchnutý krk a bolestivé uzliny je mi záhadou keď krvné testy všetky v poriadku až na zvýšené leukocity čo je ževraj ešte v poriadku .
Myslíte že to môže celé spôsobovať krčná chrbtica kde nález nebol nijako kritický a bola odporučená rehabilitácia avšak nie počas choroby takže ja už som sa zamotal dokonale v tom kolotoči lekárov .

adoree

My teraz riešime podobný stav u manžela. 2 roky sa trápi s bolesťami chrbtice, tuhnutím svalstva, mával závrate, bolesti ucha atď. Dočítali sme sa aj na zahraničných zdrojoch, že mnohé z týchto príznakov môže spôsobovať chlamýdie a mykoplazmy. Tak sa ide dať otestovať. Možno je aj toto cesta.

janka8374

Ahoj :-) Už dlhšie sa venujem indickej (ajurvédskej) medicíne a na podporu kĺbov a svalov môžem odporučiť bylinnú zmes Flexibility. Nachádza sa v nej aj bylinka Ašvaganda, ktorá sa používa zase proti únave, takže by to mohlo byť práve na tvoj problém ajurshop.sk :-)

Gima

Sú to prejavy chrípky, musíte to vyležať, doplnať vitaminy cez ovocie, jablka, kiwi, mrkva, teplá polievka. Hlavne ležať a v prípade pretrvavajucich ťažkostí užit, Paralen, alebo Paralen Grip.

mascha

čítala som prípad muža z Čiech,ktorý sa tiež chorý vrátil z ciest, nič mu nenašli,až H.Bláhová ho oslobodila od parazitov

Jay123

Ahoj.viem ze to je stary prispevok ale nenapisal bysi mi prosim ako si riesil prpblem? Mam rovnake priznaky uz 3m a nic som nezistil.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Stála únava, bolesti kĺbov a svalov - Fórum - ZDRAVIE.sk