POMOOOOOOOOOOOC!!!

janaj

bbb: lekár by mal byť profesionál a nedávať svoje pocity najavo. Popýtaj sa svojich kamošiek na ich gynekologa, ako sa chová a tak. Prečo by si sa mu mala hnusiť? Veď nebudeš prvá, ktorej sa pozrie medzi nohy. Fakt je, že žiadny lekár ťa nepochváli, keď zanedbávaš prevent.prehliadky.

bbb

ja sa tiež bojím. mala by som ísť, lebo sa necítim v poriadku, ale bojím sa, hoci mám už po dvadsiatke. u gynekológa som bola naposledy asi v jedenástich. nebojím sa bolesti, skôr toho, že ten lekár bude ku mne neúctivý a dá mi najavo, že sa mu hnusím. strašne sa hanbím

damaxy

v okoli nemaš nejaku kamošku,aby si ju zatiahla spolu s tebou na prehliadku?potom by ste zašli do pizerky a tam to oslavili.Ved vsetko co je prvý raz zasluži oslavu.Skus rozmýšlat čo s načatým dnom ved tam budeš dokopy 10 minut.a co chudák ten doktor,ten tam bude par hodin.A nehovorí sa sprtat ale vyšetrovat,ja to tiež nemam rada,ale neviem ktora z nas sa na to teši.Ber to ako dalšiu povinnost pre svoje zdravie.Ak nechces ist k lekárovi nájdi si lekárku,moze byt aj v inom meste.

janaj

Ak si ešte panna tak nie. Ak už nie si, tak pravdepodobne áno. Nieje to nič hrozné. Dá ti prst do pošvy a druhou rukou ti bude stláčať podbruško. Tým zistí akú máš maternicu a vaječníky, či je vo vnútri všetko kde má byť, správne veľké a na svojom mieste. Potom si pozrie vnútro tvojej vagíny, prípadne vezme vzorku na cytologiu: špajdlíkom s vatou prejde po kŕčku maternice.
Hlavne pri vyšetrení buď pokojná a uvolnená. Ešte maličkosť, vycikaj sa pred vyšetrení.
Všetky sme to prežili a prežívame. Ak ťa to upokojí, pre mňa je zubné ošetrenie oveľa stresujúcejšie ako návšteva gynekologa.

nothing

najprv sa ťa opýta zopár otázok - či si mala pohlavný styk, či máš pravidelnú menštruáciu alebo nejaké potiaže... potom sa posadíš na to kreslo a tam ťa vyšetrí, ak si panna tak cez konečník. Trvá to len veľmi krátko, a toho sa naozaj nemusíš báť. A nie je to ani bolestivé... možno iba trochu nepríjemné.

janaj

Pokoj, zlatko, všetko bude ok. Môžeš lekárovi pokojne povedať, že si nervózna, lebo je to tvoja premiéra. Bude sa ťa pýtať kedy si mala prvý menzes, ako dlho trvá, aký dlhý máš cyklus. Tiež kedy si naposledy krvácala, či nemáš nejaké problémy. Možno sa ťa opýta aj na mamu /rodinná anamnéza/, či sa v tvojej rodine nevyskytli nejaké závažné gyn.choroby. Potom ťa prehliadne. Nieje nič hrozné, neboj.
Možno som na niečo zabudla, moja prvá návšteva bola už hroooozne dávno.