Pečenie chleba

Helus

Dobry den,som celiaticka,a skusam piect bezlepkovy chlieb doma,ci uz v pekarnicke,alebo v trube,vyskusala som uz 9 receptov,ale nejako mi ten chlebik nechuti,a nie som sama,mam par znamych,ktori radsej jedavaji polystyreny.nema niekto osvedceny receptik na bezlepkovy chlieb,budem velmi rada,ked sa podeli o receptik,vopred dakujem.

doubledog

akurat tu mam jeden pred sebou
zlozenie:
spaldova muka
ovsene vlocky
celozrnna spaldova muka
sol
kvasnice
razna muka

ma asi 4 certifikaty o bio povode, nepritomnosti GMO zloziek a sposobe pripravy, pri ktorom bolo znizene pouzitie vody a emisie CO2.

tym nechcem povedat, ze piect doma je blbost, len to, ze zas neprehanajte tu kritiku chlebov z obchodu.
daju sa najst fakt dobre produkty.

doubledog

jedol som vsetky mozne druhy chleba, aj domaci, mnou upeceny, z bio zloziek
aj domaci kvaskovy z vlastnorucne mletej spaldy a dlhodobo pripravoveneho kvasku podla starobylych receptov
poznam dobre aj sortiment v obchodoch, chlieb je moja najoblubenejsie potravina :)

jasne, v obchodoch maju vselijake hnusne chleby, ale daju sa najst aj kvalitativne vyborne produkty, napr. moskovsky chlieb v bille je super. maju ho ale len niekde.

Deria

zubnakefka, velmi vtipne, co ta muza kopla alebo osa ustipla?:)
ja som nemusela bit pekara kvoli receptu, podobny chlieb vedelo robit zopar zien v dedine, aj moja babka a mama. ked mama doma zamiesila chlieb, musela som ho vzdy zaniest pekarovi upiect. ty si sa asi nemala od koho ucit piect, ja ano. a dovolim si tvrdit, ze som sa vela naucila.:)

1zubna_kefka

ja viem ako to bolo. raz neskoro v noci prepadla Deria pekára, zviazala ho a bila ho veľkou lopatou od pece dovtedy, dokým jej neprezradil svoj tajný recept na chleba. pekár potom v strachu o svoj život ušiel do cudziny a Deria konečne získala jeho tajný recept, ktorý teraz robí :) a to nechcite vedieť ako Deria prišla k svojím ostatným receptom... :D

Deria

nuz, kazdy musi vediet sam, co mu chuti. ja milujem ten moj chlieb a odkedy ho peciem, nemala som ani chut skusat ine, pretoze to je presne to, co som hladala. este za niekolko dni ma vynikajucu chut, mozem ho jest bez vsetkeho.
kedysi, u nas na dedine sme mali vynikajuceho pekara, ktory vsadzal chleba do velkej pece s lopatou. vsetci sa o ten chlieb bili, chodili nan z okolitych dedin, pred obchodom boli velke rady, niektori prisli uz vnoci. dokonca si doniesli stolicky.:D a casto tam bola doslova bitka, lebo pekar nestacil pre tolkych piect. to bol tak dobry chlieb, aky som uz nikdy potom nejedla. a tomu chlebu som sa vzdy chcela tym mojim priblizit. takmer sa mi to podarilo.:)
automaty na pecenie su prakticke ale ani jeden nenahradi ten dobry domaci chlieb s dierockami a lahucky ako pena.:)

eddings

chlebíková> to je blbost, ty robis recept kde sa to da premiesat varechou, ale drviva vacsina chlebov sa robi z cesta ktore treba miesit...to by som sa pozrel ako miesis cesto varechou :D

doubledog> velky sortiment a jeden hnusnejsi nez druhy. Asi si v zivote nejedol kvalitny domaci chlieb ked sa ti zdaju tie kupene sr...y dobre. Skus niektory z balenych, tam vidis zlozenie, clovek by niekedy zasol
Dobru chut (Albert=Hypernova)
media.novinky.cz
Neviem teda v akom chlebovom raji zijes, ale u nas doma je to fakt bieda, a ked som sa prestahoval do Bratislavy tak som 10 rokov trpel lebo bratislavskym chlebom na druhy den prehodis 3 zatvorene okna. Daj tip, prestahujem sa :)
Zil som na rohlikoch, aj to len na cerstvych, lebo na 2-dnovych sa dal splavovat Hron az po Dunaj, take boli hnusne. Teraz si radsej upeciem vlastny chlieb aspon z casu na cas.
A 3-dnovy doma upeceny NIE JE ani zdaleka podobny 3-dnovemu kupenemu. Zjavne pises o niecom co si nevyskusal ;)

eddings

veronikka> myslim si ze s kvasnicami alebo kvaskom by bol chutnejsi ;)

prasok do peciva alebo soda sa pouziva len kvoli tomu, aby cesto nemuselo kysnut. Ale chutovo aj cuchovo kvalitnejsie je to s kvasnicami...takze ak mas cas...