Vadilo by vám to baby?

Príspevok v téme: Vadilo by vám to baby?
lavazza11

Ahojte. Mám priateľa, sme spolu vyše 4 roky, pár krát sme sa porozchádzali, ale to teraz nie je podstatné. On si začal poslednú dobu priveľmi rozumieť s jedným dievčaťom. Poznám ju aj ja (poznám ju dosť dlho, sme kamarátky), a môj priateľ sa s ňou poslednú dobu začal príliš často stretávať, chodia von, je s ňou dlhšie než so mnou, a vidím že si rozumejú. Ja sama dobre viem, že oni dvaja by nikdy spolu nič nemali, majú sa radi ako brat a sestra, sú najlepší priatelia. Ale mne to už začína dosť prekážať. On sa s ňou smeje, blbne, rozumejú si, a so mnou ako jeho priateľkou to až takéto nie je. Keď sme spolu vonku (my traja), cítim sa ako 5-te koleso na voze. Je mi to dosť ľúto a veľmi sa kvôli tomu trápim, a som z toho smutná. On mi stále vraví že miluje len mňa, do nej by sa nevedel zaľúbiť, že ju berie ako sestru. Ja to aj sama viem, som si toho vedomá, no neviem sa ubrániť tomu zlému pocitu a žiarlivosti :-(. Keď sú spolu vonku bezo mňa, vrie vo mne sto čertov. Baby, máte niektorá podobný problém? Vadilo by vám to? Alebo viete mi nejak poradiť, ako sa s tým vyrovnať?

jedulka

to není o důvěře, to je o pocitech,jak se cítíš.Není to tak těžké pochopit.Představ si svojí ženu, jak je šťastná a veselá,že zapomene na celý svět s někým jiným než ty a ještě se na to budeš dívat v přímém přenosu!Když se vrátí k tobě, bude plná dobrých dojmů,ale nebudou s tebe ale z "něho".Jak se pal budeš cítit?Nezažila jsem to osobně, ale umím si to představit, že by se mi to nelíbilo.A nedělám někomu něco co by se nelíbilo aby dělal někdo mě.

Mimulus

jedulka to napísala veľmi dobre - lenže je veľmi málo takých ľudí čo naozaj vedia čo je skutočná láska!
Ľudí, ktorí sa dokážu vzdať vlastného šťastia na úkor šťastia toho koho milujú.

Preto nikdy nebudem s vami súhlasiť a pre mňa za mňa si píšte čo chcete. Aj tak bude odpoveď stále rovnaká.

Bude vám to vadiť či sa budú stretávať každý deň alebo len raz do roka - vždy vám to bude vadiť - ale to už je na dlhšiu debatu.

Deria

viac casu travi s nou, nez s tebou? a to je co? ano, to by mi sakramentsky vadilo!! (uz tu bolo snad vsetko povedane.)

jedulka

Když si to představím, že by to dělal můj přítel mě,no tak to by se mi taky nelíbilo.Tím pádem nejsem Firest Lady, ale ta druhá.
Ale znám to i z druhé strany, a i když s těžkým srdcem, velmi jsem litovala,že mi nezbývá nic jiného,než prostě o svého nejlepšího kamarádského vtahu vycouvat.Na co bych jí měla ubližovat.Ano, přišla jsem o takzvaného brata,ale pro jejich vztah to bylo to nejlepší řešení.Myslím si, že OPRAVDOVÁ kamarádka by se takhle měla zachovat, záleží-li jí, na blahu svého kamaráda.Uteklo mnoho vody co jsem se takhle rozhodla a udělala co jsem udělat musela.Když se někdy potkáme, žene se ke mě s takovou radostí, že mě vidí a já se musím držet rezervovaně a krotit jeho nadšení.Ted už bych ubližovala dvoum lidem,jí a mému přítelovi.

Leela333

Mimulus, v tomto si mimo, Aja má pravdu. To, čo oni dvaja medzi sebou majú nie je kamarátstvo...skôr či neskôr sa medzi nimi niečo stane. Ak sú si muž a žena takýto blízky, že muž navyše si je s ňou bližší ako s vlastnou partnerkou, tak by som za jeho vernosť ruku do ohňa rozhodne nedala. Ty všetko porovnávaš so vzťahom s tvojou ženou, ale nemôžeš všetko vidieť tak jednostranne.

Aja02

Nie nema, pretoze mne sa nezda normalne, aby sa zadany muz stretaval vkuse so svojou kamaratkou a tebe sa to normalne zda, takze sa vlastne nemame o com bavit. ;)
Konecne sme sa na niecom zhodli. :D

Aja02

Mimulus, ak raz mam partnera, tak ten ma prednost aj pred kamaratmi. A nehnevaj sa na mna, ja nevidim naozaj ani jeden jediny dovod, aby sa moj partner stretaval kazdy den s nejakou svojou kamaratkou. Ja som jeho partnerka, nie ona. Ak sa chce s nou obcas stretnut, ist na kavu, pokecat si, prosim, nech si ide, ale niekolkokrat do tyzdna? Toto by som teda neakceptovala. Ak by tebe nevadilo, ze tvoja partnerka by chodila s nejakym svojim kamaratom casto von, tak je to tvoja volba, ale taketo stretavanie dlhodobo neznenie vacsina - ani muz, ani zena.