Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Depka

erik704

Noo, nechcem vyzerat aby som ta na nieco navadzal alebo nieco podobne... Ale ludia trpiaci depresiou so samovrazdenymi sklonmi sa "pohybuju" medzi tuzbou zit a zomriet- to je prvy kamen urazu.
Za dalsie musis pocitat aj so silou pudu sebazachovy- a ten sa zda byt v roznych situaciach dost silny.

Mne osobne trochu pomohli kvazi pokusy o samovrazdu (ako som povedal pud sebazachovy je silny+ necitim sa ako cvok). A chcel som vediet cim si budem musiet prejst ked by som nahodou do toho siel na 100%.

A na zaver odporucanie pre Teba Patkooo, v ziadnom pripade neber moju uvahu na vedomie. Je totiz jasne ze chces zit aj ked ti to tak mozno teraz nepripada. Ak chces zvitazit nad depresiou musis vynalozit nejake usilie a nedavat priestor necinnosti a zbytocnym uvaham o smrti a tak podobne. Zalezi na tebe ako sa k tejto prekazde postavis, ale hlavne bojuj najlepsie ako vies...

Patkooo

Vsak ved aj na slnku som bol pomerne dost ale to ako keby nepomahalo samovrazedne sklony to je velmi suvisiace s depkou ja to mam po cely cas

erik704

No tazko povedat ako napredovat s depresiou... Robit to co ta bavi sustredovat mysel na prijemne veci, co ti sposobuju radost.
Vraj je to take ako ked zjes nieco od coho vies ze ti bude zle- no napriek tomu to chces zjest. A tak nejak to vraj funguje aj s myslenim.
Plus pobyt na slniecku tiez nie je zly.

A aj ja by som mal otazocku na dalsich prispievatelov:
Ako spolu suvisi depresia a samovrazedne sklony+ co vsetko sa musi stat aby sa clovek odhodlal k pokusu vziat si zivot?

Patkooo

Problem je hlavny aj v tom ze nezachytim pointu ked mi niekto nie co rozprava dost ma to desi ci som normalny neviem si pomoct a aj to ze nadviazat aj na nejaku temu je katastrofa