14 - ročne dievča váha / miery

Nella2001

Mám 15 rokov 44 kg a 163 cm je to v pohode ? Neviem mne sa zdá, že mi rastie brucho :D snažím sa cvičiť aj sa zdravšie stravovať. Inak neviete poradiť nejaké cviky na brucho kde sa ale nemusia používať kolena ? ( s kolenami mam problem)

pomocnica

taconemameno- no na všetko príde čas. :)
Lenka 123- Kľudne môžeš pribrať, ale váhu máš OK. Na vek nie je určené aká by si mala byť vysoká alebo koľko by si mala vážiť. U každého je to individuálne. Jasné sú tabuľky, ale tie vyjadrujú to aký je priemerný vek a váha u detí v danom veku a nie koľko by kto mal mať a keď má o 5 kíl viac alebo naopak menej tak je už tučný alebo podvyživený. Ty osobne máš dobrú váhu vzhľadom k svojej výške. ideál by bol 48 kg. Ale určite sa nesnaž na silu pribrať. Ide aj o to, či máš ťažké kosti... svaly.. Môžeš začať cvičiť silové cvičenia ak to už nerobíš, lebo tými získaš svaly=priberieš a budeš mať lepšie tvarovanú postavu. :) stravuj sa zdravo, ale nie že len zeleninu a ovocie. Podľa mňa je aj normálne si dať raz za čas mekáč... To patrí k veku. :) Veď neodpinkáš si celé detstvo na mrkve nie? :DD
Takže buď kľudná, tvoja váha aj výška sú v pohode. :)

Lenka 123

Ahoj!
Ja mam 14 rokov a važim 41 kg a mam 156 cm. A sama neviem ci je to v mojom veku vela alebo prave naopak malo ?! prosim o radu :D

taconemameno

pomocnica- no to mi hovorí dosť veľa ľudí ale ja to moc neberiem ako výhodu :) za to ja nemám skoro žiadne prsia a to mám za pol roka 15... ani menštrúaciu nemám:/

pomocnica

taconemameno-Aj ja by som chcela. :D ale mohla by si byť kľudne aj modelka. :) gratulujem, takéto šťastie nemá veľa ľudí. :)