Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

(Ne)mať dieťa?

Príspevok v téme: (Ne)mať dieťa?
ftyjuhvociuh

Zaujíma ma, či tí z vás, ktorí máte deti resp. rozmýšľate o deťoch na to máte aj nejaké logické dôvody alebo či je to len čisto emocionálne. Z môjho pohľadu mať dieťa nemá žiadne výhody akurát stojí enormné množstvo času, peňazí, energie, nervov, sebazapierania, obmedzovania... Aké sú vaše pohľady/názory?
.....................................................................................

ZDRAVIE.sk odporúča:

Nebezpečný spôsob: Aj takto chcú ženy otehotnieť!
Viac na www.zdravie.sk

emalea

plný súhlas s MultiLevel...a samozrejme, myšlienka, že moje deti sa o mňa nepostarajú...visí stále vo vzduchu...životným poslaním rodiča je, "dobre deti vychovať"...je to síce široký pojem, ale zahŕňa o.i. aj istú morálnu povinnosť pomáhať rodičom na starosť, ak sa deti totálne "vy.erú" na svojich rodičov v
starobe, niekde tí rodičia zlyhali vo výchove...naša rodina je v tomto chválabohu súdržná a naše deti od malička sú vedené, že je normálne niekoľkogeneračné spolužitie...a nemyslím tým doslova pod jednou strechou...nemala som ani 30 rokov a doopatrovala som svojho dedka, dnes mám samozrejme už postarších rodičov a svokrovcov /chválabohu sú ešte pri relatívnom zdraví/ a pomáhame koľko sa dá a keď raz budú nevládní, je automatické, že sa o nich s mojou sestrou budeme nastriedačku starať....a to je ten vabank...každučký z rodičov dúfa, že mu bude dieťa na starosť oporou...a nejde len o ten finál...vymeniť plienku a riešiť dekubity...ide o obdobie-pokiaľ je aj ten starý rodič pri sile...ay mu to dospelé dieťa poradilo, porozprávalo sa s ním apod...ale stále verím, že všetko je o výchove...

ftyjuhvociuh

A akože prebieha ten proces toho vštepovania aké je dôležité "dochovať"(rodič je domáce zviera?) si rodičov?

MultiLevel

aj ked nikdy nevieme, co nase deti v buducnosti urobia, co vykonaju, ci sa nepohadaju surodenci medzi sebou kvoli dedicstvu, tak v urcitom smere sa da deti vychovat tak, ze im rodic vsepi to, ake je dolezite dochovat si rodicov. Samozrejme, moze to tak ci tak zlyhat...
ja som tento priklad mala doma a preto je to pre mna uplne prirodzene. Zufat si moze niekto, kto vsetko dava detom, nemysli pritom na seba, dokonca neuci deti od malicka, ze o rodicov sa treba postarat na stare kolena....a kolkych je takych, ze? :)
Je sice pekne dat dietatu vsetko, co je v nasich silach, je krasne sa sebaobetovat, aby dieta moholo dostudovat, cestovat, podporovat ho, najma financne...Ale ked clovek dietatu nevstepi, ze zakladom je aby sa neskor postaralo o svoju matku, ci otca, tak cela tato snaha dat dietatu vsetko vyjde na zmar....

Hammer

Tak tak presne akoby si detmi chceli zabezpečiť starobu ale dnes decká zláka svet a na rodičov serú lebo sú im na príťaž

ftyjuhvociuh

Emalea paradox je v tom, že aj keď ty sa dlhé roky budeš starať o svoje deti, nikde nie je povedané, že sa v starobe tvoje deti postarajú o teba.

Napríklad jedna známa mojej babky mala 5 dcér, o ktoré sa starala ako najlepšie vedela. Ani jedna z nich sa o ňu nepostarali keď bola stará. Šupli ju do starobinca a nakoniec aj sama umrela.

Tiež viem o prípade, keď rodičia kúpili deťom byty a keď boli starí tak sa na nich deti vysrali...

Nikto vám nikde nezaručí, že keď budete starí a budete potrebovať pomoc tak tam budú pre vás vaše deti. Jediné čo máte isté je, že po vás zdedia majetky a peniaze a to bez ohľadu na to, či vám podajú alebo nepodajú pohár vody keď budete skapíňať na smrteľnej posteli...

Takže aj tí, ktorí si narobíte deti možno nakoniec umriete sami a váš popol vysype pohrebná služba do potokov...

jedulka

Chalice...přirovnávat lidi ke králíkům a nebo jiné zvěři, to je kruté.Skus si představit, že ti žádná antikoncepce nesedne a nebudeš mít nic na obranu?I I takové ženy jsou já mezi ně patřím, tak vím o čem mluvím:Tak ti zbývá už prezervativ, ale to se většinou ani jednomu muži nelíbí.Co by jsi dělala s vlastní vůlí.Hlavně mi nic nepovídej o plodných a neplodných dnech, ten nesmysl zastaralej a velmi mylnej už patří do historie.

chalice

Ovecka naprogramovani?
Naprogramovane su zivocichy, lebo ich riadi rozmozovaci pud a nim sa bezhlavo riadia. Clovek na rozdiel od zvierat ma slobodnu volu.
Niesme kraliky alebo psickovia, rozhodujeme sa sami. Len ti slabi co deti ani nechcu, ale tlaci na nich okolie sa podriadia. Ak by kazdi chcel deti, nebolo by tolko potratov, mrtvych novorodencov v odpadkovych kosoch, tyranych deti, plne detske domovy.

emalea

a ešte k tomu: že tí čo majú spolu deti, spolu aj zostanú, však to je to čaro a irónia zároveň: žena žije s chlapom pomerne šťastne, potom príde dieťa a potom sa niečo pokazí /nevera, alkoholizmus a pod./a oni sa rozídu, rozvedú...a tej žene ostane v tom úbohom živote aspoň to dieťa...zrejme to niektorí okomentujú: no to už je výhra slobodná /rozvedená/ matka s dieťaťom...no to už je terno!!!ale tento názor je chorý...
Poviem krátky príbeh:moja teta /už je 4 roky mŕtva/ kedysi dávno otehotnela po 40ke, bolo by to jej tretie dieťa a riešila, že či si ho vôbec vzhľadom na vek nechá, nakoniec si ho nechala a vyrástla z nej krásna dáma /dnes má sama 40 rokov a nakoľko jej starší súrodenci už dávno pomreli /sestra mala ako 30 ročná rakovinu a brat dostal v 38ke infarkt!!!/tak táto posledná
bola jediná, ktorá tu svoju mamu v starobe doopatrovala....

Olalalalal

tu nikto neodsudzuje, praveze najviac agresivny su v tejto teme bezdetni, tak klud :)) keby tvoji rodicia nechceli byt "obmedzovani" tak tu nepises .... teraz, lebo by ta nemali

emalea

a ešte k tomu pozorovaciemu talentu: nemusí to vždy zo ženy "trčať" že chce deti, ako som už spomínala, mám 2 deti, a pokiaľ som ich nemala, nič to som mnou nerobilo, keď som videla bábo v kočíku, bolo mi úplne jedno, či sa cudzie bábo na mňa usmieva, alebo na ihrisku do nepríčetnosti vreští...

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

(Ne)mať dieťa? - Fórum - ZDRAVIE.sk