(Ne)mať dieťa?

Príspevok v téme: (Ne)mať dieťa?
ftyjuhvociuh

Zaujíma ma, či tí z vás, ktorí máte deti resp. rozmýšľate o deťoch na to máte aj nejaké logické dôvody alebo či je to len čisto emocionálne. Z môjho pohľadu mať dieťa nemá žiadne výhody akurát stojí enormné množstvo času, peňazí, energie, nervov, sebazapierania, obmedzovania... Aké sú vaše pohľady/názory?
.....................................................................................

ZDRAVIE.sk odporúča:

Nebezpečný spôsob: Aj takto chcú ženy otehotnieť!
Viac na www.zdravie.sk

hlavatahlava

Z môjho pohľadu mať dieťa nemá žiadne výhody akurát stojí enormné množstvo času, peňazí, energie, nervov, sebazapierania, obmedzovania..

o com tocis?

casu?
a kam investujes ten cas co by isiel do dietata? do prace?
OK, cize nebude dieta, nebudu vydavky, bude viac prace a virac prachov.
Za tych viac prachov si kupis nejake veci, a to ti minie energiu, nakoniec dojdes o nervy, pretoze si minul balik penazi, potom uz len budes sebazraprene setrit, obmedzis vydavok a skysnes v hrobe sama.

pekne..

normalne ze perpetum mobile.

ja si narozdiel od teba vyberiem dovolenku z prace formou ze zamestnam 2-3 takych ako si TY, co na mna budu makat, tym ziskam CAS pre svoju dceru (dufam ze bude ;-) ) alebo dve. Ked dotoho investujem cas, peniaze treba menej. Dieta mi sice energiu zoberie, no vrati mi ju serotonin vo forme dobrej nalady a tym padom odbura nervy, kortizol klesne a testosteron sa zvysi, cize sebazaprenie nehrozi lebo budem alfa a nie beta samec, nuz a to posledne obmedzovanie, na ja, budem musiet vstavat 3x v noci, aby som si pripomenul, ake stastie mam, ze mam preco zit, zit pre nieco, co tu po mne zostane, zit pre nieco, co mi na smrtelnej posteli podakuje, ze som sa spravne rozhodol, zit pre spomienky a dnesny den, straveny v rodinnom kruhu. nezabudnu na mna, ako tie auta, dovolenky a destinacie ktore sa dynamicky menia s politickou a ekonomiou, alebo kamarati, ktori zabudaju na mna, lebo sa venuju detom.

pekne pekne

hezkyyyyyyyyyyyyyy

vebe

To nie je naucena fraza, presne tak to totiz citim. ked ma clovek deti, dostava sa denne do situacii, do ktorych by sa bez nich nikdy nedostal,to ta nauci rozlisovat podstatne od nepodstatneho a tiez stanovovat si neustale priority. A fakt, ze si zodpovedna za prakticky vsetko co sa s tvojimi detmi deje, ze sa neustale strieda radost z nich a zaroven kazdu chvilu strach, aby sa im nic nestalo, to su veci, pri ktorych clovek tak sktuocne drozreje. Toto pochopi len ten kto chce, ten kto nechce, bude sa na tom dobre zabavat a vyhlasovat to za frazy. Moe deti su obe uz cez 18, tak viem o com pisem

1zubna_kefka

je zaujímavé čítať túto tému. vy ktorí tu hovoríte ako veľmi vás deti posunuli vpred, a ako veľa vám dali môžete to konkretizovať? čím presne a ako? alebo na to nemáte odpovede a hovoríte to len ako naučenú frázu, pretože je to presne to, čo od vás táto spoločnosť očakáva?

1zubna_kefka

ja som tú knihu 40 důvodů, proč nemít děti čítala tiež hoci na začiatku som bola dosť skeptická vzhľadom na názov knihy. musím povedať, že mi ukázala mnohé stránky života s deťmi. napísala ju žena, ktorá má 2 vlastné deti a myslím okolo 40rokov takže vie o čom hovorí. odporúčam prečítať si ju aj ostatným, ktorí nevedia aké to je.....osobne som tiež rada, že deti nemám a ani v budúcnosti mať nechcem.

pandorica

To,že mám dieťa, je pre mňa stále tá najúžasnejšia, najkrajšia a najlepšia vec, pre ktorú som sa rozhodla.Ak niekto rozmýšľa o iných výhodách ako emocionálnych, potom na dieťa určite nie je zrelý.Lebo,áno, mať je dieťa je čisto emocionálne, v tom najpozitívnejšom slova zmysle aký si len vieš predstaviť.Aj keď to nie je prechádzka ružovou záhradou.

vebe

Pri takto polozenej otazke a tvojich argumentoch je tema vlastne uz od zaciatku uzavreta a v zasade je tazko poskytnut argument, ktory by ta presvedcil, ze deti maju v nasom zivote velky zmysel. Napisem uplne v skratke ze aky - deti dali mojmu zivotu ten pravy, zmysel a posunuli ma po ludskej stranke niekam, kam by som sa bez noch asi nikdy neposunula. Naucila som sa riesit aj takmer neriesitelne, lebo som musela. Za maleho cloviecika si od prveho momentu ako uzrie svetlo sveta zodpovedna a o tom to cele je. Deti som mala, lebo som to tak citila a chcela som ich. Nevymenuvala som si pre seba ziadne logicke ani nelogicke dovody, riadila som sa tym, co som citila. Neviem si predstavit, ze by som dnes zila bez svojich deti, co uz vyrastli a stale ma posuvaju dalej