Recidiva OCD po vysadeni AD?

ddana

Posledné vysadenie ma poriadne dostalo - také extrémne príznaky som doteraz nepocítila. Fuj už to nechcem zažiť, tie poruchy koncentrácie, samovražedné myšlienky.

Mumuu

ddana a vratila si sa k AD? zewa, Ty to nasadis naspat, ci pockas ci sa to vrati az v rozmeroch v akych to bolo?Dakujem Vam za reakcie velmi.

zewa

Ja vysadzujem a trochu sa to vracia. Ale uz nie v takej silnej podobe. Teraz na cas vysadim, poriesim rodinu a ak sa potom nebudem citit dobre, vratim sa k liekom. Ale neskutocne mi pomaha psychoterapia.

Mumuu

No na terapiu chodim este raz mesacne. naozaj mi bolo lepsie z tych liekov? ja som vazne skoro rok jednym slovom zila! ale islo to tak prirodzene, preto som si myslela, ze to iste nieje vdaka liekom, ale ze sa asi nieco zmenilo. fakt som si myslela, ze tie lieky boli iba placebo, nepripustala som si, ze by to bolo inak, naozaj boli veci lepsie tak prirodzene. a zrazu badam, ze akosi to uz tak nieje. neviem, kedy to zacalo po vysadeni, nevsimla som si.

jedulka

Ano s ddanou souhlasím.Ale už není čeho se bát.Víš, že máš hned vyhledat lékaře a taky víš jaké léky ti zabírají - pomůžou.I uvědomění toho, že pomoc je při ruce ti pomůže aby se ti nemoc nevracela.

ddana

Záleží od toho, či si na OCD pracovala aj na psychoterapii a teda naučila si sa zvládať určité veci, alebo si bola len na AD a teda je väčšia pravdepodobnosť, že sa Ti problémy vrátia.