Schizofrenia...

Príspevok v téme: Schizofrenia...
Patrik68

Ahojte, potrebujem radu, neviem ako sa s touto situaciou popasovat. Mam priatelku, ktora ma 22 rokov a jej mama ma schizofreniu, berie lieky, raz je to horsie, raz lepsie, ale da sa povedat, ze od detstva vlastne nema mamu, so zenskymi problemami sa jej jednoducho zdoverit nemoze a tak cela vychova bola prakticky na otcovi. Co sa tyka financneho zabezpecenia, tak to je ok, vzdy mala co potrebovala, len to citove zazemie asi bolo a aj je nic moc. Ja mam 29 a sme spolu nieco viac ako rok a vsimol som si na nej, ze je dost precitlivela, kvoli vsetkemu sa rozplace, boli sme napr. tyzden spolu na dovolenke a na druhy den po dovolenke ked bola doma mi volala, ze jej tak velmi chybam, ze je jej do placu a tak a je aj dost vybusna. No a tu je ten problem, dost som precital o tej schozofrenii a jej znaky su aj prilisna precitlivelost a neadekvatne reagovanie na bezne zivotne situacie a ked pride nejaky dlhodobejsi stres atd., tak staci par faktorov a moze to u nej spustit tuto velmi tazku chorobu, v co verim, ze sa to nikdy nestane. Dalsia vec je, ze schizofrenia je dedicna a je tu urcita pravdepodobnost, ze ju mozu mat vnucata jej mamy, cize nase deti. Lubim ju, je to dobre dievca, aj ked ma dost dusi tou precitlivelostou, snazil som sa s nou o tom rozpravat, ona si to aj uvedomuje, ze je zbytocne prilis precitlivela, ale tak co s tym?, samozrejme nieco ohladne jej mamy a o tejto chorobe som pred nou nikdy nespominal, aby jej to nevrtalo v hlave a sama este neuverila tomu, ze nieco take moze mat. Ja si ani nepamatam, kedy som plakal, ale posledne dni je mi fakt do placu a neviem co mam robit, ma zmysel mat takyto vztah a navyse na to stale mysliet, potom ked budeme aj planovat deti, tak sa bat aby to nahodou nemali a takto?, je to tazke, ja som dost unaveny z jej vylevov a naozaj neviem co mam robit a viem, ze by z mojej strany bolo velmi sebecke, keby cely vztah necham kvoli tejto veci tak, ale zase zit v strachu, ze co ked sa to prihodi aj jej, ci detom tiez neviem ci ma zmysel.

lilyianka

dobre si napísal, že by bolo veľmi sebecké kvôli tomuto nechať vzťah ...ale keďže už teraz nad niečím takýmto rozmýšľaš, neviem či by nebolo lepšie ísť od seba ... aj keď to je len na teba ..pozri, to, že je precitlivelá a výbušná vôbec neznamená, že musí mať schizu .... ja som tiež niekedy precitlivelá a o chvíľu vybuchnem, ale to môžu robiť hormóny, napr. pred menzesom a pod. môj si už na to zvykol :D myslím na tú precitlivelosť, lebo vybuchnem ozaj málokedy a aj to nekričím, ael som radšej ticho a minútu s ním nekomunikujem .... a veď, to je pekné, že ti zavolala a povedala, ako jej bolo s tebou an dovolenke dobrea a ze jej je teraz smutno za tebou a čo tak jej aj slza vyhŕkla ... to znamená, že pre ňu veľa znamenáš, horšie by bolo, keby ti lásku nevyznávala a bol by si jej ukradnutý