Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Dovolenka s autistom

Príspevok v téme: Dovolenka s autistom
debbie12

Ahojte...

Mám syna s lahšou formou autizmu (14 rokov) ... S manželom sme neboli na dovolenke od synovho narodenia, no tento rok už by sme dovolenku naozaj potrebovali... Našli sme výhodné letenky aj ubytovanie- www.nadosah.sk - túto cestovku nám odporučili známi, ktorí chcú ísť s nami... Problémom však je to, že i napriek tomu, že lekárka nášho syna nenamieta proti tomu, aby sme vzali so sebou aj malého, my sa toho veľmi bojíme... Nevieme ako zareaguje na lietadlo, let, zmenu prostredia a všetko ostatne... i ked má len lahku formu autizmu..... Baby, poradte, boli ste už s autistickým/ postihnutým dieťaťom letecky na dovolenke? Dakujem

jjjaaa

debbie,dieta s autizmom treba dopredu pripravit a ked ma lahsiu formu autizmu to zvladne,my chodievame so synom autistom tiez na dovolenky a ked ho vopred pripravime je to v pohode...nikam ho neodkladaj k starym rodicom a pod...aj ked je zrejme uz teraz tema neaktualna,mozno pomoze do buducna...

slnovrat

Na vasom mieste idem na dovolenku len tu na Slovensku, dopravným prostriedkom ktorý znáša, a len vy. Máte lepší komfort, kľud a vsetko poruke keby dačo. Aj na Slovensku je krásne.

IvanaIva

Prezývka55- no to je teda úžasná rada či nemôže zostať u starých rodičov...
A čo sa týka tvojho druhého príspevku tak mi je to uplne jedno, vidieť že nechápeš podstatu veci... ale ako vidím tak nechápeš viacerým veciam...

Prezývka55

IvanaIva - sak som napisal hned prve ze ci neni lepsie ho nechat u babky, predsa len treba tak brat ze na tu dovolenku idu aj ini ludia a ja neviem ako ich syn reaguje. Oni musia vediet. Predsa len keby niekto robil cirkusy 2 hodiny v lietadle(inak v lietadle treba sediet priputany na stolicke) a tyzden v hoteli, tak diky pekne.
Uz s malymi zdravymi detmi je niekedy peknelny problem nie to este s postihnutymi. A takto by to bolo pre vsetkych vyhodne. Rodicia si oddychnu, pre dieta ziadne stresy z cesty a prostredia a pre ostatnych tiez klud.
Ale oni musia vediet coho je ich dieta schopne. Ak je kludne tak pohoda no.

Aja02

nenamieta => nemá námietky => môžu vycestovať

Prezývka, nič v zlom, ale čítanie s porozumením asi nie je tvojou silnou stránkou, že?

Osobne nemám skúsenosti, ale veľa záleží od toho ako sa ten autizmus u neho prejavuje. Píšeš, že má len ľahký typ autizmu, takže by tam nemal byť nejaký problém.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Dovolenka s autistom - Fórum - ZDRAVIE.sk