kult materstva - je precenovany?, alebo nie?

Príspevok v téme: kult materstva - je precenovany?, alebo nie?
111monnika

mam pocit, ze materstvo a vychova deti je kultom, a nie normalnym zivotom, a to sme prezili ako ludstvo az do nasho tisicrocia aj bez priruciek,

sama mam dceru, a pohodovy zivot, samozrejme, tiez som si presla nevydarenym vztahom, konecne si mozem uzivat, realizovat sa, splnat si sny, kedze dcera je uz dospela, slobodna, aj ked studujuca, ja jej poskytujem moju podporu, lasku, byvanie, osatenie, stravu, a konecne sa venujem samam sebe, myslim fakt viac na mna ako donedavna, aj ked dcere sa to velmi nepaci, chcela by viac, ale ak chce, nech si zarobi :)

MultiLevel

tak vies, to by bolo asi posledne, co by ma trapilo :D ja by som si to miesto pytala vzdy, kedy by som cestovala... :)
pandorica, mas pravdu...Sesternica ma malicku dceru. Kazdy den ked sesternica pride z prace, musi malej nieco priniest. Rozpravky na dvd, nieco sladke, nove tricko, satiky...ak nedonesie, mala zacne vyvadzat a nechce ich posluchat. Cely chod domacnosti sa prisposobuje jej. Ked sa pytam sesternice preco ju takto vychovava, tak povie, ze ju nadovsetko miluje a zniesla by jej aj modre z neba......Ja by som v detstve dostala po zadku, zakazali by mi vsetky kruzky, na ktore som chodila a hned by som si uvedomila ako sa spravam. Sesterka moze malu aj zbit a ona o 5 minut robi presne to iste...takto dostane niekolko raz denne ale nikdy sa z toho nepouci...chore no..

jedulka

Žužová ...tak tak, jsi upřimná,toho si cením.Ona ale podle mého názoru si nestěžuje,jen procitla a díky "dítěte",které je na nezvyklé chování,jdi a vydělej si sama.Vždyť píše kolik jí toho dává, stravu, ubytování,kapesné atd ...rozumíš, jen co chtějí "na víc" na to at si vydělají a třeba i tak jak už tady někdo napsal, vynést koš 5kč,umytí nádobí 5kč atd ..jo ? rozumíš? Jinak všechno co potřebuje má od ní.

jedulka

MultiLevel ...šatka je velmi dobrá věc, jen v MHD je nebezpečná. Vypítat si místo, dobře, to není těžké ale kdo má na to náladu, obzvlášť musí-li s ním jezdit každý den ...Postavit ho "haptáku" kohokoli mi nedělá problém, jen by mě to nebavilo ...

pandorica

Dnes sa moc vychováva podľa príručiek.Deťom sa dovolí všetko, v rámci ich plnohodnotného vývinu a neviem čoho ešte.DEcká nemajú k nikomu žiadnu autoritu,skáču rodičom po hlavách.A čo tak materský inštinkt?A kopa lásky a hlavne kopa času strávených spolu s deťmi.Komunikácia,nie len DVD a detské kútiky v shopping centrách.

Žužova

Jedulka,jasné že robím chyby ako každý..ale mňa len zarážalo ako tu zakladatelka témy písala o dcére a o tom všetkom..
Akoby čakala že ju tu začne každý lutovať ,skôr mi prišla že k deťom nemá ani vzťah.. a hlavne ide vlastne iba o peniaze .. že malo decko krúžky,hento a tamto ??materialne veci .. A láska je kde ?...

Ja robím chyby ale ked napr. k deckám vzťah nemám tak si ich ani nedám urobiť

MultiLevel

jedulka, predpokladam, ze GoFruit si v satke neniesla 3 rocne dieta......
Prosto nevidim na satke vobec nic zle. Samozrejme, lietat po mhd s babom v satke nie je bezpecne, ale snad mam pusu a snad si viem vypytat miesto. Vsade inde vo svete je normalne dieta mat v satke a tak s nim chodit po meste a teda aj po dopravnych prostriedkoch. Samozrejme, treba v buse sediet a nie stat....

jedulka

vychovala jsem šest dětí, ale odvahu poradit jak na ně v pubertě bych neměla, když jsem ji sama nezvládla.

jedulka

Žužova ...sorry ale ty jsi nikdy neudělala žádnou chybu? Jak to děláš?prozraď mi, ráda se poučím, jestli bude čím :-)